5 grudnia 2017

Dziedzictwa Mocy

booster-dziedzictwa

Moim sprzymierzeńcem jest Moc i potężnym sprzymierzeńcem ona jest…

- Yoda, Imperium kontraatakuje

Grudzień zwiastuje największe wydarzenie w świecie fanów Gwiezdnych Wojen – premiera nowego filmu Ostatni Jedi już w czwartek 14 grudnia. Również w świecie gier osadzonych w tym uniwersum powstają niemałe zawirowania – dwie nowe fale statków do X-winga pojawią się jeszcze w grudniu (w tym modele z Ostatniego Jedi!), a Star Wars: Przeznaczenie wkrótce wzbogaci się o nowy zestaw boosterów, zestawy startowe i zestaw do draftu.

Ponieważ stężenie Mocy w powietrzu jest tak wysokie, jak jeszcze nigdy, zapraszamy do przeglądu niebieskich kart z nadchodzącego rozszerzenia do Star Wars: Przeznaczenia, czyli Dziedzictw. I tak, Yoda we wstępie nie został przywołany przypadkowo. ;)

swd11_cardfan2

Przyczajony w cieniu

Ze wszystkich Sithów w galaktyce tylko nieliczni mogą mierzyć się z Maulem. Były uczeń samego Palpatine’a przeszedł długą drogę od walki z Qui-Gon Jinnem i Obim-Wanem Kenobim na Naboo do swojej samodzielności i utraty tytułu Dartha. W Przeznaczeniu Maul jest legendarnym niebieskim złoczyńcą, a jego żądza zemsty objawia się w zdolności, dzięki której może usunąć kość przeciwnika po tym, jak jego kość zostanie usunięta efektem karty.

maul_swd11 miecz_maula

Skoro jest Maul, nie mogło zabraknąć jego miecza świetlnego o podwójnym ostrzu, z którego mistrzostwa znany jest w całej galaktyce. Nie tylko jest to śmiercionośna broń do walki wręcz, oferująca modyfikator w wysokości aż +4 obrażeń, ale także niezwykle specyficzne ostrze, którego można użyć dwukrotnie w jednej turze.

Darth Sidious

Dwóch zawsze ich jest. Nie mniej, nie więcej. Mistrz i uczeń

- Yoda, Mroczne Widmo

palpatineRazem z Maulem w Dziedzictwach do gry wchodzi jego były mistrz – Darth Sidious, czyli sam Palpatine. Jego postać reprezentowana jest przez potężną kartę o niezwykle wysokim koszcie (16/20). Jest on jednak w pełni uzasadniony, kiedy przyjrzycie się ściankom kości (trzy razy po 2 obrażenia, 2 razy zasoby i pusta ścianka) oraz zdolności specjalnej. Potężna akcja Palpatine’a pozwala na zagranie z ręki dowolnej karty wydarzenia, obniżając jej koszt o liczbę różnych symboli obrażeń na kościach, a więc maksymalnie o 3. Dzięki tej zdolności otwierają się zupełnie nowe możliwości budowania talii w oparciu o wydarzenia o wysokim koszcie, takie jak Powstań.

Zdolność Palpatine’a można też wykorzystać do zagrania nowych wydarzeń i wywierania presji na przeciwniku. Idealnie nadaje się do tego Podwójny atak – karta, która stanowi dodatkowe źródło obrażeń, a którą, dzięki Darthowi Sidiousowi, można zagrać praktycznie za darmo.

A może wolisz unieruchomić swoich wrogów i patrzeć, jak bezradni muszą przyjmować Twoje ciosy? Po Ciemnej Stronie Mocy znajdziesz ku temu odpowiednie narzędzia. Sidła są pierwszym wydarzeniem, które umożliwia wyczerpanie postaci przeciwnika. Zagranie tej karty w odpowiednim momencie na postać z kilkoma ulepszeniami może z łatwością wygrać grę.

Yoda

Kiedy wiek 900 lat osiągasz, gorzej wyglądać będziesz!

- Yoda, Imperium kontratakuje

yodaTo przełomowy moment w historii Star Wars: Przeznaczenia – w Dziedzictwach po raz pierwszy do gry trafi sam Yoda. Co więcej, będzie on najbardziej uniwersalną postacią w całej grze – na jego kości nie znajdziecie pustej ścianki, a zdolność specjalna pozwala na wybranie dwóch z czterech opcji. Dzięki niskiemu kosztowi (10/13) Yoda będzie jedną z najlepszych postaci wspierających, idealnie pasując do silnych postaci o wysokim koszcie, takich jak Luke Skywalker.

Poza Yodą bohaterowie otrzymują także nową kartę do talii opartych na „przewijaniu” przeciwnika – Medytację Mocy. To ulepszenie za 2 zasoby jest świetnym technicznym wsparciem, które dodatkowo usuwa karty z talii przeciwnika. Na pewno przyda się w wielu taliach opartych na tym warunku zwycięstwa.

Podczas Wojen Klonów Jedi musieli sprawdzić się nie tylko jako rycerze, ale także dowódcy. Aayla Secura doskonale radzi sobie w sytuacji bitewnego zamętu, kiedy musi dowodzić swoimi jednostkami, zawsze o krok wyprzedzając przeciwnika. Poza tym jest też niezłym szermierzem – dwie ścianki na jej kości zadają obrażenia wręcz, a trzecia obrażenia niebezpośrednie, symbolizujące w tym przypadku najprawdopodobniej odbite strzały z blasterów ;)

aayla medytacja-mocy

Jednym z ciekawszych ulepszeń, które wpisuje się w jedną z głównych taktyk bohaterów opartą na osłonach, jest Nauka obrony. Treść karty jest bardzo prosta, ale jej konsekwencje dla gry są nie do przecenienia. Szczególnie, jeśli w talii znajdą się tez takie karty jak Atak Ataru i Adaptacja.

Dziedzictwo Mocy

Reżimy i cywilizacje powstają i upadają, ale jedna rzecz w całej galaktyce jest stała – Moc. Legenda Jedi i Sithów, oraz opowieści o ich bitwach trwać będą wiecznie – czy dołączysz do nich w walce o równowagę? Którą stronę wybierzesz?