6 listopada 2017

Zapowiedź: Zestaw do draftu Rywale

Destiny-Draft-Set_pl_box_swd06

Będziesz kiedyś najpotężniejszym Jedi.

- Palpatine, Zemsta Sithów

Od czasu premiery Przebudzeń w 2016 minęło już rok i gra znacznie ewoluowała w rozszerzeniach Duch Rebelii i Imperium w stanie wojny. Przez ten czas rozgrywaliście pojedynki pomiędzy postaciami z całej sagi. Teraz nastał czas, aby odmienić swoje przeznaczenie.

Mamy przyjemność zaprezentować Zestaw do draftu: Rywale do gry Star Wars: Przeznaczenie, który zupełnie odmieni sposób rozgrywki.

Rywale wprowadzają do gry dwa nowe formaty, dzięki którym po raz pierwszy będziecie mogli wziąć udział w wydarzeniach typu draft i sealed. Podczas draftu każdy z graczy będzie musiał posiadać jedną kopię zestawu Rywale oraz 6 zestawów dodatkowych z dowolnych rozszerzeń. Oczywiście kart z zestawu do draftu można używać wielokrotnie, tak więc jeden zestaw to wszystko, czego potrzebuje każdy gracz, aby móc brać udział w wydarzeniach draftowych Star Wars: Przeznaczenia.

swd06_cardfan1

Podczas draftu w Star Wars: Przeznaczenie każdy gracz otwiera najpierw trzy zestawy dodatkowe i wybiera z nich jedną kartę. Pozostałe karty podaje do gracza po swojej lewej, który także wybiera jedną kartę dla siebie, zanim poda zestaw dalej. Kiedy wszystkie karty trafią w ten sposób do graczy, każdy z nich otwiera trzy kolejne zestawy i wybiera karty w ten sam sposób, tym razem jednak podając zestawy w prawo. Kiedy proces się zakończy każdy gracz będzie miał 30 wybranych przez siebie kart i 20 kart ze swojego zestawu Rywale, które wykorzysta do stworzenia talii o rozmiarze od 20 do 30 kart. W formacie draft gracze mogą posiadać w talii dowolną ilość kopii tej samej karty, a nawet mieszać w ramach jednej talii karty złoczyńców i bohaterów.

swd06_draft swd06_sealed

Format sealed działa w podobny sposób. Każdy gracz rozpoczyna z 8 zestawami dodatkowymi, otwiera je wszystkie i z nich oraz z kart z zestawu Rywale buduje swoją talię.

Dwadzieścia karty z Rywali służyć ma dopracowaniu „wydraftowanej” talii, dlatego znajdą się tam postaci, wsparcia, ulepszenia i wydarzenia z każdego koloru, czyli wszystkie narzędzia, aby złożyć grywalna talię, która zawalczy o zwycięstwo. Co więcej każda karta z zestawu Rywale jest także całkowicie legalna w zwykłej grze, więc jest to też doskonały sposób na poszerzenie swojej kolekcji. Kart z jednego zestawu można używać w każdym kolejnym drafcie, więc jeden zestaw wystarczy do wszystkich wydarzeń draft i sealed w jakich gracz chciałby wziąć udział.

Na rozdrożu

swd06_anakinJeśli podczas draftu zdecydujesz się na talię z przewagą niebieskich kart, ale nie uda Ci się wyciągnąć dobrej postaci, Rywale przychodzą z pomocą w postaci karty Anakina Skywalkera – neutralnego bohatera, który podobnie jak pozostałe postaci w zestawie, reprezentuje wewnętrzny konflikt między Jasną i Ciemną Stroną Mocy. Jako pierwsza postać neutralna, w zwykłych grach Anakin umożliwia zbudowanie talii zarówno bohaterów jak i złoczyńców, czerpiąc korzyści z każdej ze stron konfliktu. Ze względu na niski koszt, Anakin doskonale współpracuje z takimi bohaterami jak Rey, Szukając sposobów lub Kapitan Phasmą, Bezwzględnym taktykiem z Zestawu dla 2 graczy.

Jeśli jednak wybrałeś militarną potęgę i potrzebujesz czerwonej postaci do swojej talii, w Rywalach znajdziesz Lobota, Asystenta cyborga. Jego specjalna zdolność pozwoli Ci rozpatrzyć jedną z kości zwiększając jej wartość o 2. Co więcej, jeśli kontrolujesz pole bitwy, Lobot otrzymuje słowo kluczowe Strażnik. Z tymi zdolnościami Lobot staje się świetną postacią wspierającą potężniejszych bohaterów lub złoczyńców, którzy mogą skupić się na zmaksymalizowaniu obrażeń lub przeprowadzeniu odpowiedniej taktyki prowadzącej do zwycięstwa. Dobrym wyborem może okazać się Mace Windu, który zapewni twojej drużynie zarówno dodatkową ochronę jak i zada przeciwnikowi dotkliwe obrażenia.

swd06_lobot swd06_ketsu_onyo

Gracze, którzy chcą postawić na podstępy i sprytne wybiegi, mogą chcieć włączyć do swojej talii Ketsu Onyo z Rywali. Jej zdolność pozwala przesunąć na nią broń właśnie pokonanej przyjaznej postaci. W efekcie każdą broń można traktować niemalże, jakby posiadała słowo kluczowe Przepisanie, dopóki Ketsu znajduje się w grze. To sprawia, że Ketsu może być doskonałą postacią wspierającą z dużym agresywnym potencjałem w późnych fazach gry.

Poza neutralnymi postaciami, Rywale wprowadzają do Star Wars: Przeznaczenia jeszcze jedną nowość – szarą postać. Ze względu na to, że podczas tworzenia talii może zdarzyć się, że nie będziesz mógł wypełnić swojego 30 punktowego limitu postaci, w Rywalach znalazł się Jawaski Złomiarz kosztujący tylko 6 punktów. Nie jest to najlepszy strzelec – dwie puste ścianki skutecznie obniżają jego efektywność bojową – ale jego zdolność może okazać się przydatna, aby w późniejszych fazach gry łatwiej wystawiać drogie ulepszenia. Dzięki takiemu wsparciu ekonomii talii, Jawaski Złomiarz na pewno przyda się w wielu taliach z draftu, które mają problem z odpowiednim balansem kosztu kart.

swd06_jawaski_zlomiarz swd06_obrotnosc

Jawaski Złomiarz to także obecnie jedyna karta, która umożliwia zagranie wydarzenia Obrotność. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby nieużyteczne puste ścianki przekształcić w zasoby, które na pewno przydadzą się w kolejnych turach.

Nowa ścieżka

Zestaw do draftu Rywale do Star Wars: Przeznaczenia pozwoli Ci wybrać własne przeznaczenie i odpowiedzieć na wyzwanie Mocy w nowych, ekscytujących formatach gry, a karty, które w nim znajdziesz, wzbogacą twoją kolekcję i otworzą przez tobą nowe możliwości gry w dotychczasowym formacie.