13 października 2017

Zapowiedź: Przeznaczenie – zestaw dodatkowy i zestawy startowe

booster-dziedzictwa

Pragniemy ogłosić nadchodzące zestawy do Star Wars: PrzeznaczeniaDziedzictwo to nowy 160-kartowy zestaw dodatkowy do gry Star Wars: Przeznaczenie oraz dwa nowe 24-kartowe zestawy startowe, Luke Skywalker oraz Boba Fett.

swd11_cardfan

Problematyczne znalezisko

Dziedzictwo wprowadza nowy symbol na kościach – obrażenia niebezpośrednie. Są bardzo potężnym manewrem, jednak pociągają za sobą też pewne niedogodności.

Obrażenia niebezpośrednie pozwalają graczowi zmusić przeciwnika do zadania tylu obrażeń, ile widnieje na kości. Przeciwnik sam decyduje, ilu postaciom i w jaki sposób przydzieli obrażenia. Wadą tego ataku jest jednak nieprecyzyjność – czasami efekt jest tak potężny, że gracz musi przydzielić obrażenia także swoim postaciom.

swd11_doctor-aphra

Niektóre postaci są oczywiście przywykłe do dodatkowych obrażeń, jak Doktor Aphra. Życie tej błyskotliwej naukowiec i odkrywczyni zmieniło się na zawsze, kiedy została zrekrutowana przez Darth’a Vadera po bitwie o Yavin. Doktor Aphra wchodzi do gry z kością, która pozwala jej zadawać obrażenia dystansowe, obrażenia niebezpośrednie, zdobywać osłony, odrzucać karty oraz pobierać zasoby. Co więcej, jej spryt w wychodzeniu z kłopotów pozwala graczowi dobrać kartę za każdym razem, kiedy przydziela swoim postaciom obrażenia niebezpośrednie.

Niektóre karty z Dziedzictwa umożliwiają zadawanie obrażeń niebezpośrednich samemu sobie. Jedną z nich jest ulepszony droid Aphry – BT-1. Jego koszt wynosi 2, a dzięki swojej zdolności zadaje po 1 obrażeniu sobie oraz przeciwnikowi za każdym razem, kiedy jest aktywowany.

Doktor Aphra może kontynuować swoje polowanie na artefakty dzięki Dociekliwości, która pozwala jej zadać sobie obrażenie niebezpośrednie, aby zagrać z ręki za darmo wsparcie lub ulepszenie.

Stary przyjaciel

Zanim Obi-Wan Kenobi został mentorem Skywalkera, jego dziedzictwo rozpoczęło się podczas Wojen Klonów – w tym okresie poznajemy go jako Mistrza Jedi i Generała. „Młodsza” wersja Obi-Wana Kenobiego z 15 punktami w wersji podstawowej i 19 w elitarnej prezentuje kość przedstawiającą ścianki 2 obrażeń walki wręcz, 2 osłon i 1 pozyskania zasobu. Dodatkowo za każdym razem, kiedy Obi-Wan Kenobi się aktywuje, gracz może umieścić na nim 1 żeton osłony. Z tymi umiejętnościami Obi-Wan zapewnia zarówno dobrą obronę i solidną ofensywę, a także ochronę innych postaci podczas zadawania obrażeń.

swd11_obiwan-kenobi swd11_obiwan-kenobis-lightsaber

Te imponujące obrażenia mogą być zadawane dzięki legendarnej broni – Mieczowi świetlnemu Obi-Wana Kenobiego. Broń o koszcie 3 powiększa obrażenia zadawane podczas walki wręcz.

Pilot weteran

W Dziedzictwie pojawia się również mechanika Potężnej akcji – umiejętności, która może zostać użyta tylko raz na rundę. Posiada ją wiele postaci, w tym Wedge Antilles, którego zdolność pozwala raz na rundę przekręcić kość na dowolną ściankę.

swd11_wedge-antilles swd11_resistance-bomber

Wegde może popisać się swoimi umiejętnościami działając na wielu nowych statkach, które wprowadzają Dziedzictwa. Bombowiec Ruchu Oporu jest statkiem o koszcie 3, który specjalizuje się w zadawaniu obrażeń niebezpośrednich. Bombowiec Ruchu Oporu wprowadza także nowy koncept do gry – uszkodzenie wsparcia. Może zdarzyć się, że niektóre statki w trakcie gry otrzymają obrażenia i może się to zdarzyć Bombowcowi, który otrzymuje obrażenia za każdym razem, gdy jego kość jest rozpatrywana, a po otrzymaniu 3 uszkodzeń zostaje odrzucony. Jest to potężna lecz delikatna broń, a Wedge może pomóc optymalnie wykorzystać możliwości pojazdu.

Zaplanuj atak

Od samego początku wachlarz możliwości przy budowaniu talii zależał głównie od wybranych postaci. Wielu graczy chciało optymalnie wykorzystać limit 30 punktów, dlatego talie oparte o postaci niewypełniające limitu często były uznawane za słabsze. Od Dziedzictwa sytuacja zmienia się diametralnie – nowy rodzaj kart Fabuły pozwala dopełnić limit punktowy podczas budowania talii, oferując najróżniejsze korzyści. Podczas budowania talii, możesz wybrać jedną kartę Fabuły.

170503N-SWD11_szpiegostwo 170503N-SWD11_uklad

Nowa nadzieja

Wraz z Dziedzictwem pojawią się dwa nowe zestawy startowe do gry Przeznaczenie, które skupiają się na dwóch postaciach, które przyjmują dziedzictwo swoich ojców – Boba Fett i Luke Skywalker. Ich zestawy obejmują 24-kartowe talie, 9 kości oraz wszystkie komponenty potrzebne do rozpoczęcia gry. Zestaw startowy Boba Fett bazuje na postaci samego Boby Fetta oraz Weterana Szturmowców. Zdolność specjalna Boby Fetta pozwala zadawać obrażenia postaciom równe wartości wyrzuconej na dowolnej kości. To zagranie może obrócić najpotężniejszą broń przeciwnika przeciwko niemu samemu, a przy tym pomoc łowcy nagród zyskać znacząca przewagę.

swd09_boba-fett swd09_veteran-stormtrooper

Luke Skywalker, który w Przebudzaniach jest pokazany jako silny i ważny bohater, Dziedzictwo przedstawia go jako bohatera z przypadku, którego podróż przez galaktykę dopiero się zaczyna. Zestaw startowy Luke Skywalker wprowadza nowe wersje czołowych postaci z sagi Gwiezdne Wojny – Skywalkera oraz Hana Solo. Jako Potężną akcję Luke Skywalker może wydać 2 zasoby, aby rozpatrzyć wynik z kości lub ulepszenie, zwiększając jego wartość o 2.

swd10_luke-skywalker swd10_han-solo

Wraz z Lukiem walczy ramię w ramię Han Solo, Sprytny przemytnik. Jego umiejętność pozwala po jego aktywacji przerzucić kość własną lub przeciwnika. Ta darmowa akcja może być użyta, by obniżyć zagrożenie ze strony przeciwnika lub rzucić lepszy wynik dla siebie. Z Potężnymi akcjami ci dwaj bohaterowie są gotowi na każde wyzwanie, jakie przed nimi się pojawi.

Dziedzictwa

Nowe mechaniki dla stronnictwa każdego koloru nadchodzą wraz z dodatkami Dziedzictwo. Dzięki tym rozszerzeniom gra Star Wars: Przeznaczenie zmieni się niepowtarzalnie.