Dungeoneer

Opis gry

W Dungeoneer wcielasz się w bohatera, wykonującego szereg niebezpiecznych zadań. W poszukiwaniu przygody przemierzysz śmiertelnie niebezpieczne krainy Tarnu, od piekielnie gorących piasków Folornii po lodowe rubieże Chalizaru. Na twej drodze staną zarówno dzikie bestie i straszliwe potwory, jak i inni śmiałkowie, chcący cię wyprzedzić w drodze po sławę. Każdy sukces wzmocni cię i przybliży do zwycięstwa… ale pamiętaj, twoi przeciwnicy nie śpią!

 przygoda

Świat Dungeoneer jest cały czas rozbudowywany o nowe zestawy kart. Każdy zestaw Dungeoneer to samodzielna gra, którą można również łączyć z innymi zestawami!
Gry z serii Dungeoneer zawierają najczęściej* dwie talie kart (razem 110 szt.).

W skład pojedynczej talii wchodzi:
● 30 kart Przygody ● 11 kart Mapy ● 7 kart Zadań ● 3 karty Bohaterów ● 3 karty Punktowe ● 1 karta „Żetony”●

Seria Dungeoneer

9okladka

  Grobowiec Króla Nieumarych

Król Nieumarłych powrócił! Na jego wezwanie z grobów powstali martwi a z mroków podziemi wyległy przerażające stwory. Hordy potworów zbierają siły, aby raz na zawsze zawładnąć światem. Rozprzestrzeniające się zło powstrzymać mogą jedynie bohaterowie o niezwykłej mocy. Czy jesteś jednym z nich? Czy jesteś wystarczająco odważny, aby wejść do Grobowca Króla Nieumarłych?

4okladka

  Krypta Przeklętych

Szalony mag Ramalith, zbudował labirynt podziemnych lochów, w których przeprowadza ohydne eksperymenty tworząc coraz straszliwsze potwory. Ukryty w laboratorium na samym dole Krypty Przeklętych, wysyła na powierzchnię wytwory swojej chorej wyobraźni. Te przerażające stwory terroryzują okolicznych chłopów i niszczą najbliższe wioski, stając się coraz większym zagrożeniem dla ludzi. Na rozpaczliwe wezwanie o pomoc, na ratunek przybyli najmężniejsi z bohaterów.

Czy jesteś jednym z nich? Czy jesteś wystarczająco odważny, aby wejść do Krypty Przeklętych?

88kraina_s

  Kraina Lodowej Wiedźmy

Od niepamiętnych czasów w mroźnych krainach na północ od imperiów ludzi żyła Cholizar, Lodowa Wiedźma. Jej zakusy każdego roku powstrzymywało nadejście wiosny… teraz jednak spuściła ze smyczy swe demony mrozu – niechaj napadną na ciepłe krainy południa i zamkną je w swym lodowatym uścisku! Tylko garstka dzielnych bohaterów jest w stanie zapuścić się w głąb lodowego królestwa, aby ją powstrzymać, zanim jej zimowy czar spowije cały świat.

Czy jesteś jednym z tych bohaterów?

 

okladka

  Smoki Zapomnianych Pustkowi

Wieki temu, magia Starożytnych Lordów zamieniła żyzne równiny w pustkowia. Dziś, pośród chylących się ku upadkowi ruin wielkiej cywilizacji, niegościnną pustynię zamieszkuje jedynie nieliczny lud Drakan. Na Zapomniane Pustkowia padło jednak spojrzenie potężnego Króla Smoków. Tyran wezwał legiony swoich smoczych braci i ich jaszczurzych sług, aby podbić te ziemie. Czy zdołasz ocalić Drakan i pokonać hordę nikczemnych smoków?

zemsta_1

  Zemsta Malthorina

W dniu swego ślubu narzeczona elfiego księcia została zamordowana. Oszalały z rozpaczy pan młody poprzysiągł zemstę i sięgnął po potężną magię, która obróciła jego leśne królestwo w przerażający, nawiedzony koszmar. Jakby tego było mało, w pobliskim mieście Lethom Mistrz szczurołaków i jego przemienieni słudzy rozpoczęli rządy strachu. Plugastwa i zmiennokrztałtni, złodzieje i łotrzykowie czają się w każdym cieniu.

Czy potrafisz stawić czoło własnemu strachowi i zanieść pokój tym nieszczęsnym krainom?

111powrot_s

  Powrót Króla Nieumarłych

Mroczny bóg śmierci i magii ponownie wskrzesił swego najwierniejszego sługę – Króla Nieumarłych! Wezwano bohaterów, którzy przeżyli okropieństwa jego Grobowca i wyłoniono nowych, odważnych śmiałków. Zadanie, które stoi przed nimi, nie jest łatwe – mają zgładzić potwornego ożywieńca. Tym razem na zawsze! Zatęchłe korytarze i komnaty grobowca są jednak bardziej niebezpieczne, występni poddani Króla potężniejsi, a on sam straszliwszy, niż kiedykolwiek. W jego posiadaniu znalazł się bowiem złowieszczy dar okrutnego boga – Berło Ciemności!

Do pobrania

Instrukcja

Dungeoneer - Instrukcja (477.4 KB)

Mapy

Dungeoneer - Mapa Świata (31.7 KB)

Dungeoneer - Mapa Dolmaranthuz (87.8 KB)

Artykuły, FAQ

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Krainy

Dolmaranthuz, Pustkowia Dunwin, Ilbor Paidan

Zasady opcjonalne