14 marca 2016

Szybciej, szybciej! Poruszanie ludźmi w Zombie Terror

zombie_terror

Ostatnim razem opowiadaliśmy Wam o wyzwaniach i strategii związanej z kierowaniem zombie w naszej najnowszej grze Zombie Terror. W dzisiejszym artykule znajdziecie kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Wam uniknąć zombie, kiedy będziecie sterować ludźmi.

Nie trać głowy

Nikogo nie zdziwi, jeśli powiemy, że ludzie są bardziej mobilni i sprytniejsi niż ich nieumarłe odpowiedniki. Po pierwsze – żadnych przymusowych ruchów. Jeśli twój śmiały plan wymaga rzucenia się wprost w objęcia zombie, żeby zaraz po tym wbić mu w plecy siekierę drwala – nic Cię nie ogranicza. Po drugie – więcej możliwości. Każdy człowiek ma 3 punkty akcji, które może wydawać na wspólne akcje, takie jak ruch czy przepchnięcie zombie i na akcje osobiste (przykładowo, pielęgniarka będzie leczyć inne postaci, a drwal może z łatwością pozbyć się jednego żywego trupa).

ZOMBIE_TERROR_TALIA_B_AWERS-12

Teraz mnie widzisz…

Co turę na planszy pojawiają się nowe zombie, utrudniając przedarcie się na drugą stronę planszy. Ludzie nie są jednak bezradni – umiejętnie manewrując i używając swoich specjalnych umiejętności są w stanie wyminąć zombie, a czasem nawet złapać je w pułapkę. Bywa, że warto przyciągnąć uwagę zombie np. Bankierem, stawiając Drwala w pełnej gotowości bojowej i uderzając w odpowiednim momencie. Oczywiście zawsze trzeba kalkulować czy przeciwnik nie zagra karty specjalnej, która może pokrzyżować plany ludzi (np. Żądzy krwi, która znacznie przyspiesza zombie). Dlatego warto grać obiema stronami na zmianę, aby poznać ich możliwości i w pełni wykorzystać ich zdolności.

Zejdź mi z drogi!

Bardzo ważną cechą ludzi jest możliwość przepychania zombie – dzięki temu są w stanie przesunąć niewygodny w danej chwili pionek żywego trupa na inne wolne pole. Jednak w przypadku tej akcji należy być szczególnie ostrożnym, ponieważ samo przepchnięcie nie eliminuje pionka zombie i w efekcie może on znaleźć się niebezpiecznie blisko naszego człowieka. Należy również pogłówkować, na które pole opłaca się przepchnąć żywego trupa – odpowiednio planując można ustawić go tak, aby musiał potem wykonać obowiązkowy ruch w kierunku innego człowieka.

Po trupach do celu

Ludzie mają więcej możliwości rozegrania swoich akcji, jednak czy wystarczy im czasu? Z każdą turą horda zombie rośnie w siłę i wkrótce całkowicie zaleje miasto. Czy wyślesz wszystkich ocalałych ludzi do przodu licząc, że którymś uda się przebić? Czy może raczej skupisz się na poruszaniu niewielką grupą, która ściągnie na siebie mniej uwagi? Jakąkolwiek strategię obierzesz pamiętaj, że każdy błąd może Cię słono kosztować i chwila nieuwagi wystarczy, żeby wszyscy ludzi stali się bezmyślnymi zombie!