8 listopada 2018

Świat gry Discover: Nieznane lądy

dsc_discover_box

Tępy ból świdrujący czaszkę budzi Cię ze snu. Nie masz pojęcia gdzie jesteś, ani co Cię tu przywiało. Dookoła ciągnie się dzicz, a w oddali słychać skowyt.  Potrzeba uzyskania odpowiedzi na nurtujące Cię pytania musi chwilowo zejść na dalszy plan – najważniejsze jest przetrwanie. Czy pomożesz innym, którzy także się tu znaleźli, czy postanowisz ratować siebie za wszelką cenę?

Z przyjemnością informujemy, że gra Discover: Nieznane lądy jest od dziś dostępna w sklepach z grami oraz w naszym sklepiku internetowym!

W związku z tym, że jest to gra z gatunku Unique Game (Gra unikatowa), to każdy egzemplarz tego tytułu jest inny. Choć wszystkie kopie gry czerpią z ogromnej puli dostępnych komponentów, to każde pojedyncze pudełko jest inne – zawarta w nim mieszanka elementów jest odmienna od wszystkich istniejących egzemplarzy gry! Dzięki temu, każdy posiadacz Discover: Nieznane lądy będzie mógł opowiedzieć swoje osobiste historie o swojej grze, a kiedy rozegra już w nią dostateczną liczbę partii, będzie mógł się nią wymienić z innymi graczami, aby przeżyć przygodę na nowo!

Dziś chcieliśmy Wam opowiedzieć coś więcej o unikatowości elementów znajdujących się w Discover: Nieznane lądy.

DSC01_A1_spread_PL

Gdzie jesteśmy?

W każdym egzemplarzu Discover: Nieznane lądy znajdują się 34 kafelki mapy przedstawiające dwa różne środowiska, które przyjdzie Wam poznać! Czy uda się Wam przetrwać na rozpalonej słońcem pustyni? A może będziecie musieli wytrzymać przenikliwe zimno ośnieżonych szczytów? Nawet jeśli dwa egzemplarze gry będą zawierały ten sam zestaw terenów, to ważne miejsca w nich dostępne mogą być zupełnie różne, dzięki czemu mogą zapewnić zupełnie inne doświadczenia płynące z rozgrywki! Choć kafelki mapy dostępne w grze to najłatwiejsza do zauważenia różnica pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami gry, to na odkrycie czeka jeszcze wiele odmiennych elementów. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o rodzajach terenu dostępnych w grze, kliknijcie TUTAJ.

DSC01_terrain_snow-island

Kim jesteśmy?

W swoim egzemplarzu Discover: Nieznane lądy znajdziecie dwunastu różnych bohaterów, z których każdy posiada charakterystyczne dla siebie umiejętności, tak przydatne podczas próby przetrwania na dzikim terenie. Od odzianego we flanelową koszulę drwala, po uznanego na świecie mistrza sushi – postacie obecne w grze są tak różnorodne, jak sama gra. W jednym pudełku znajdziecie dokładnie dwunastu bohaterów, którzy najprawdopodobniej będą znacząco różnić od tych, z którymi spotkacie się w innej kopii gry. Zestaw postaci, które są w pudełku czyni grę jeszcze bardziej unikatową – w końcu to, co w dzikich ostępach będzie robił chemik będzie kompletnie odmienne od tego, co na jego miejscu zrobi myśliwy.

DSC01_cardfan_a6_characters

DSC01_quest_cry-for-help1-1Jak się tu znaleźliśmy?

Na początku rozgrywki w Discover: Nieznane lądy, nie będziecie wiedzieli, czego potrzeba, aby się wydostać i wrócić do domu. Karty wyprawy wybranego scenariusza będą prowadzić Was poprzez kolejne zadania. Każda karta wyprawy zawiera prosty cel, który może zostać zrealizowany przez dowolnego bohatera. Po jego zrealizowaniu przejdziecie do kolejnej karty wyprawy. Tak krok po kroku dowiecie się, jak wrócić do domu!
Każdy egzemplarz gry zawiera cztery połączone ze sobą scenariusze oraz piąty, samodzielny scenariusz, który jest w pełni rywalizacyjny. Jednak w poszczególnych kopiach gry mogą znaleźć się inne linie fabularne i związane z nimi scenariusze – każda z nich ma inne cele i stawia inne zadania przed bohaterami. Jak łatwo się domyśleć, każda z nich opowiada własną historię i z każdą z nich związane są inne zwroty akcji.

Co mamy do dyspozycji?

Przetrwanie w dziczy nie jest jednak łatwe i wymaga odpowiednich narzędzi! Mechanika gry Discover: Nieznane lądy zawiera w sobie system wytwarzania przedmiotów, o którym wspominaliśmy tutaj, ale musicie wiedzieć, że narzędzia oddane do Waszej dyspozycji niekoniecznie muszą być takie same, jak w egzemplarzu, który znajdziecie u znajomych! Podczas gdy Wy będziecie wspominać, jak zbudowany przez Was wabik pozwolił uciec przed jadowitym wężem, Wasi przyjaciele mogą opowiadać historie o tym, jak przy pomocy własnoręcznie przygotowanego łuku i strzał udało im się zdobyć jedzenie w ilości wystarczającej dla wszystkich bohaterów. W każdej kopii gry Discover: Nieznane lądy znajduje się jedenaście kart projektów oraz 44 karty wytworzonych przedmiotów przedstawiających zrealizowane projekty. Oczywiście zestawy te mogą być różne w poszczególnych pudełkach z grą.

DSC01_project_bedroll DSC01_craft_bedroll

Co na nas czeka?

W swoim egzemplarzu gry znajdziecie także od 94 do 96 kart przeszukiwania, które będziecie poznawać w trakcie odkrywania ważnych miejsc, czy w momencie realizacji założonych celów wymienionych na kartach wyprawy. Karty przeszukiwania otwierają przed Wami nowe możliwości i zapewniają bohaterom nowe przedmioty i często są kluczem do przetrwania. Niektóre z tych kart są powiązane z rozgrywanym scenariuszem, inne zaś odnoszą się do terenów znajdujących się w Waszym egzemplarzu gry. Jednak musicie wiedzieć, że nawet w ramach jednego terenu dostępne są różne karty przeszukiwania. Dlatego nawet, jeśli będziecie mieli do dyspozycji dwa egzemplarze gry, a w obu z nich znajdzie się las, to przygody, które przeżyjecie podczas rozgrywek, mogą być zupełnie inne!

DSC01_cardfan_a6_exploration

Jednak odkrywanie nowych terenów może być niebezpieczne. Wszystko przez mogące się tam czaić przerażające potwory reprezentowane przez 30-32 karty wrogów. Podobnie jak karty przeszukiwania, wrogowie są powiązani z terenem, na którym gracie, oraz historią, którą przeżywacie, ale nadal są odmienne w różnych egzemplarzach gry, co oznacza, że tak naprawdę nigdy nie możecie być pewni tego, co Was spotka!

Inne zmienne elementy w grze to 24 karty zagrożenia, 16 żetonów potworów oraz od 2 do 5 żetonów specjalnych potworów. Komponenty te zwiększają przyjemność płynącą z rozgrywki, zapewniają emocjonujące wyzwania, a do tego sprawiają, że Wasz egzemplarz gry Discover: Nieznane lądy jest tak naprawdę Wasz. Nie ma znaczenia, czy gracie w pojedynkę, czy w grupie, czy działacie razem, czy na swój rachunek, możecie być pewni, że Wasze przygody będą naprawdę unikatowe.

Rzućcie okiem na zestawienie wspólnych i unikatowych elementów znajdujących się w każdym egzemplarzu gry Discover: Nieznane lądy:

 

Co dalej?

Jak już wiecie, każda kopia Discover: Nieznane lądy jest inna, dzięki czemu wyłaniające się z niej wątki i przygody także są inne. Otwiera to także przed Wami świat wielu możliwości – choć sama gra ma naprawdę ogromną regrywalność, to możecie kompletnie zmienić swoje przeżycia z nią związane po prostu wymieniając się ze znajomymi egzemplarzami gry. W żadnej innej grze na świecie, po dokonaniu tej prostej wymiany, nie otrzymacie tak znaczącej odmiany. Może i będziecie mistrzami przetrwania w lesie, który przemierzacie jako fotograf, ale pewnie szybko okaże się, że ucieczka z wyspy jako zabójca na zlecenie będzie zupełnie innym doświadczeniem i będzie wymagała kompletnie innego stylu gry. Ciekawe jaką historię będzie dane Wam opowiedzieć!