19 maja 2020

Przeczytaj lub zgiń – darmowy scenariusz Print & Play do Horroru w Arkham LCG

AHC_ROD_800x500

Zawsze wierzyłem w istnienie, obok nas, takich światów. A TERAZ WIERZĘ, ŻE ZNALAZŁEM SPOSÓB NA PRZEŁAMANIE CHRONIĄCYCH JE BARIER.”
—H.P. Lovecraft, Z otchłani

Od samego początku serii Horror w Arkham: Gra karciana, wasi badacze pozostawali niezmienni. Pomimo, że w oparciu o opowiadania osadzone w uniwersum Horroru z Arkham, w przypadku niektórych z nich pojawiały się nowe karty osobiste, sami badacze wciąż pozostawali tacy sami. Ale co, jeżeli światy równoległe są na wyciągnięcie ręki – światy, w których rzeczy potoczyły się nieco inaczej?

Wraz z pojawieniem się w grze alternatywnych badaczy, macie teraz okazję zerknąć za zasłonę oddzielającą nasze wymiary. Z dumą prezentujemy Daisy Walker, jako pierwszego w Horrorze z Arkham: Grze karcianej badacza z równoległego świata. A wraz z nią, Przeczytaj lub zgiń, specjalny scenariusz wyzwanie opracowany z myślą o Daisy, który można rozegrać jako historię poboczną w ramach dowolnej kampanii bądź w trybie samodzielnej rozgrywki.

Bibliotekarka

Daisy Walker (Badacze z równoległego świata, 1) towarzyszyła wam podczas kampanii od samego początku Horroru w Arkham: Gry karcianej, a teraz debiutuje jako pierwsza alternatywna wersja badacza. W dalszym ciągu ma wiele wspólnego ze swoim oryginałem (Zestaw podstawowy, 2) m. in. wiele umiejętności czy nastawienie na kolekcjonowanie potężnych Ksiąg, w celu radzenia sobie w każdej sytuacji. Jednak tam, gdzie stara znajoma Daisy bazuje na ciągłym wsparciu zapewnianemu przez Księgi, posiłkując się dodatkową akcją do korzystania z nich, jej alternatywna wersja woli postawić wszystko na jedną kartę w przełomowym momencie – by w ramach pojedynczej darmowej akcji aktywować wszystkie kontrolowane przez siebie Księgi!

AHC_ROD_diagram1

Alternatywna wersja Daisy Walker różni się również w kwestii opcji tworzenia talii – mimo, że jej dostęp do niskopoziomowych kart Mistyka został mocno ograniczony, w zamian może teraz zawrzeć w swych zbiorach każdą kartę z cechą Księga. A co najlepsze dla każdego aspirującego stratega, z oryginalnej oraz alternatywnej wersji badacza możecie korzystać w dowolnej konfiguracji. Innymi słowy, możecie używać obu stron oryginalnej lub alternatywnej wersji karty badacza bądź oryginalnego awersu i alternatywnego rewersu albo alternatywnego awersu i oryginalnego rewersu!

Do kompletu z alternatywną wersją badacza w ramach tego minidodatku znajdziecie również zaawansowane wersje dwóch kart osobistych Daisy – Torebki Daisy (Badacze z równoległego świata, 2) oraz Necronomiconu (Badacze z równoległego świata, 3). Każdej z tych kart możecie używać w połączeniu z dowolną konfiguracją karty badacza Daisy, a każda z nich reprezentuje ulepszone wersje jej kart osobistych – znacznie przydatniejszą w przypadku Torebki i znacznie niebezpieczniejszą w przypadku Necronomiconu. Osobiste karty Daisy możecie ulepszyć w dowolnym momencie kampanii, ale tylko jako zestaw – nie można więc ulepszyć samej Torebki, bez Necronomiconu.

Przeczytaj lub zgiń

Księgi i tomiszcza rozsiane po całym uniwersum Horroru w Arkham służą do przeróżnych celów. Wiele z nich zawiera kluczowe i kompleksowe informacje, inne z kolei dają ukojenie w świecie koszmarów. Jednakże niektóre zawierają w sobie mroczne starożytne sekrety, które mogą zatrząść światem w posadach.

Przechwytywanie

Niezależnie od tego, która wersja Daisy przypadnie wam do gustu, będzie ona miała szansę zabłysnąć w zupełnie nowym scenariuszu wyzwaniu pt. Przeczytaj lub zgiń. W ramach tego scenariusza, Daisy nawiedzają duchy przeszłości, gdy Dr Armitage wzywa ją do Biblioteki Orne’a. Coś przebudziło się w murach Uniwersytetu Miskatonic i tylko ona jest w stanie temu zaradzić.

Scenariusz ten może być rozgrywany pojedynczo w trybie samodzielnej rozgrywki lub jako historia poboczna w trakcie dowolnej kampanii. Aby go rozegrać, jednym z badaczy musi być Daisy Walker, a jej talia musi zawierać co najmniej 4 atuty z cechą Księga. Dodatkowo, poza nowymi kartami zawartymi w tym scenariuszu print-and-play, niezbędne będą również Horror w Arkham: Zestaw podstawowy oraz rozszerzenie Dziedzictwo Dunwich.

Nie oceniaj książki po okładce

Przedrzyjcie się do świata równoległego dzięki alternatywnej wersji Daisy Walker oraz scenariuszowi Przeczytaj lub zgiń. Czy w walce o lepsze jutro stawicie czoła mrocznym sekretom, które skrywa przeszłość Daisy? Już dziś możecie pobrać karty oraz zasady tutaj:

HwA_Przeczytaj_lub_zgin_instrukcja (7.3 MB)

HwA_Przeczytaj_lub_zgin_karty (24.7 MB)

Rozpocznijcie swoją nową kampanię w Horrorze w Arkham: Grze karcianej w towarzystwie Daisy Walker, a nowych badaczy z równoległego świata wypatrujcie w nadchodzących miesiącach!