6 lutego 2018

Nierozerwalne więzi – opis dodatku

rb06_sample

Niedawno pojawił się długo wyczekiwany duży dodatek do trzeciej edycji RuneboundNierozerwalne więzi. Oprócz nowych postaci i przygód, dodatek wprowadza także wiele zmian do mechaniki gry. Jakie to zmiany?

Nowe szaty wrogów

Teraz każde starcie będzie wymagało innego podejścia za sprawą różnych żetonów wrogów. Bohaterowie będą spotykać rozmaitych wojowników, mistyków, dzikich wrogów oraz oszustów, a każdy z nich prezentował będzie inny styl walki, używając innego zestawu żetonów.

rb06_zetony

Ponadto każdy typ wroga otrzymuje także planszę, na której rozkładane są wylosowane dla niego żetony walki. Dzięki temu gra ma jeszcze bardziej kooperacyjny charakter, a każdy napotkany przeciwnik stanowi poważne wyzwanie i w pełni wykorzystuje zdolności i możliwości swojej klasy.  Od teraz nie ma też przeszkód, żeby grać solo!

Przygotuj się… na więcej

Nowa akcja – „przygotowanie” pozwoli zachować bohaterom akcję na przyszłą turę. Kiedy gracz wykonuje akcję przygotowania, umieszcza żeton przygotowania na swojej karcie bohatera. W jednej z przyszłych tur będzie mógł wydać ten żeton, aby wykonać 1 dodatkową akcję. Należy jednak pamiętać, że na swojej karcie nie można mieć więcej niż 1 żetonu przygotowania.

W grupie siła

W Nierozerwalnych więziach kilku bohaterów może działać i przemieszczać się razem jako drużyna. Wspólne eksplorowanie mapy i zabijanie potworów? Co to może dać? Przede wszystkim nowe umiejętności drużynowe, większą mobilność i lepsze rozplanowanie akcji.

Umiejętności drużynowe pomogą skoordynować działania graczy i osiągnąć więcej podczas współpracy. Nierozerwalne więzi wprowadzają do gry 10 umiejętności drużynowych, dzięki którym indywidualny rozwój postaci będzie połączony z ulepszaniem zdolności innych członków drużyny.

rb06_grupa

Przy rozgrywce w trybie kooperacji wymienianie się pogłoskami lub umiejętnościami byłoby dość uciążliwe. Istnieje jednak kilka sposobów na zrobienie tego w prosty sposób – umiejętności, złoto, a nawet pogłoski można wysłać listem z dowolnego miasta lub miasteczka. Na karcie koperty umieszcza się wysyłaną kartę lub złoto i przekazuje innemu graczowi – kiedy ten jest w mieście, może odebrać przesyłkę.

Na straganie…

Nierozerwalne więzi wprowadzają także karty, które urozmaicają system handlowy. Może trafisz na odpust i wygrasz jedną z nagród? A może znajdziesz handlarza, który zaprezentuje Ci nieco bardziej egzotyczny ekwipunek? W miasta Terrinoth tchnięto nowe życie, ale trzeba uważać – rozwój handlu przyciąga kieszonkowców.

rb06_zasoby

Czas odkryć nowe Terrinoth!

Nierozerwalne więzi to coś więcej niż nowe scenariusze. To nowe możliwości rozgrywki, jakich wcześniej nie było. Jesteście gotowi odkryć nowe oblicze Terrinoth? Pozwolić się zaskoczyć nowym sztukom kupieckim? Zmierzyć z przeciwnikami kontrolowanymi przez samą grę? Wyruszcie na wyprawę i przekonajcie się już dziś!