Runebound: Upadek Mrocznej Gwiazdy

Informacje podstawowe

rb03_box_leftNa Terrinoth spada plugawiący deszcz!

Mroczna gwiazda jarzy się na nocnym niebie ponad Terrinoth. Jej nadejście zapowiada deszcz siejących zepsucie odłamków. Już wkrótce przyjaciel zmieni się we wroga i okaże się, że nawet najwięksi bohaterowie nie są odporni na wszechobecną moc Mrocznej Gwiazdy. Zestaw scenariuszowy Upadek Mrocznej Gwiazdy daje Ci możliwość rozegrania zupełnie nowego scenariusza do gry Runebound. Wciel się w nowego bohatera, przeżyj nowe przygody i staw czoło zepsuciu reprezentowanemu przez nieznaną dotychczas talię kart zepsucia!

Zawartość: 1 plastikowa figurka • 1 karta bohatera • 30 kart przygód • 1 karta scenariusza • 10 kart fabuły • 15 kart zepsucia • 3 żetony walki

Opis rozszerzenia

rb03_box_left

Mroczna Gwiazda jarzy się na nocnym niebie ponad Terrinoth. Jej nadejście zapowiada deszcz siejących zepsucie odłamków. Już wkrótce przyjaciel zmieni się we wroga i okaże się, że nawet najwięksi bohaterowie nie są odporni na wszechobecną moc Mrocznej Gwiazdy.

Mamy przyjemność zapowiedzieć trzecie rozszerzenie do gry RuneboundUpadek Mrocznej Gwiazdy.

Terrinoth musi stawić czoła nowemu zagrożeniu. Na niebie pojawiła się mroczna gwiazda, której niewyjaśniony wpływ obraca przeciwko sobie nawet najbliższych przyjaciół. W starych ruinach, wysokich górach i starożytnych lasach pierwotne, przeklęte bestie wydają ryk nienawiści. W tych trudnych czasach bohaterowie są nieliczni i samotni, ale może uda im się pokonać tajemnicze zagrożenie.

Upadek Mrocznej Gwiazdy to drugi zestaw scenariuszowy, który wprowadza nowy scenariusz, trzydzieści nowych kart przygód i dziesięć kart fabuły, prowadzących graczy przez nową historię.

rb03_layout

Upadek mrocznej gwiazdy

Od dawna wróżowie Terrinoth zapowiadali upadek mrocznej gwiazdy. W swoich wizjach widzieli erę mroku i nienawiści, która rozpoczyna się od tego tajemniczego wydarzenia. Gwiazda wywrze swój wpływ nawet na najbardziej prawych i honorowych herosach. Jednak nie poddadzą się oni w swoich wysiłkach, by oczyścić świat z plugastwa.

Tak jak pierwszy zestaw scenariuszowy, Upadek Mrocznej Gwiazdy wprowadza do gry nowy scenariusz, który znacząco różni się od pozostałych. Tym razem w grze nie ma żadnego arcywroga, którego trzeba pokonać. Zamiast tego gracze będą zbierali mroczne okruchy, które zwiększą ich zdrowie, jednak kosztem spaczenia, co oznacza, że będą dobierać dodatkowe karty z nowej talii zepsucia. Każda z nich osłabia gracza, tak jak np. Ciemniejący wzrok, który zwiększa wymagania zadań eksploracji, lub Wyrzutek, który sprawia, że gracz zostaje wstrzymany w twierdzach i miasteczkach.

rb03_upadek

Z początku może się wydawać, że dwa punkty życia to niewielka przewaga za karty znacząco wpływające na rozgrywkę. Jednak kiedy kończy się akt II przygody, gwiazda uderza o ziemię i wszyscy gracze natychmiast przenoszą się do Przeklętych Ruin, gdzie stoczą ostateczną walkę na śmierć i życie.

Upadek Mrocznej Gwiazdy wprowadza także własne karty przygód. W trzydziestu kartach znajduje się po 10 kart z każdego typu. Gracze zmierzą się z Widmem z gwiazd lub przemierzą Dolinę Skowytów w poszukiwaniu mrocznego okrucha. Nowe karty fabuły odkrywają przed graczami historię mrocznego wpływu gwiazdy na świat Terrinoth, a nowa bohaterka, Zyla, przychodzi z innego świata, aby rozprawić się z postaciami pozostałych graczy.

rb03_zyla