Zapowiedź: Królewski wiec i Przychylność Starych Bogów
Pragniemy zapowiedzieć dwa nadchodzące dodatki do gry karcianej Gra o Tron z cyklu Lot Wron – Królewski wiec oraz Przychylność Starych Bogów.
Królewski wiec
Królewski wiec nie był zwoływany już od setek lat, lecz teraz po tajemniczej śmierci Balona Greyjoya i niespodziewanym powrocie Eurona Wronie Oko na Żelaznych Wyspach wrze. Żelazne Wyspy leżą daleko od Westeros, a Greyjoyowie różnią się znacznie od innych Wielkich Rodów. Żelaźni Ludzie czczą innych bogów, ich kultura zbudowana jest na najazdach i grabieży, a nie dyplomacji i handlu. To twarda nacja, której nie interesują dworskie intrygi… ale mimo tego jest tak samo zainteresowana Żelaznym Tronem.
Już w zestawie podstawowym ród Greyjoyów opierał swą siłę na licznych możliwościach ocalenia lub wskrzeszenia postaci, potędze Statków i efektach, które przynoszą dodatkowe korzyści z niebronionych wyzwań. Żelazne Wyspy są jednak surowym i jałowym miejscem, więc dodatkowa możliwość zyskania kart będzie dla Greyjoyów niebywale przydatna.
Asha Greyjoy zawsze była jedną ze sztandarowych postaci z zestawu podstawowego. Jej nowa wersja z Królewskiego wiecu pomoże Greyjoyom zaopatrzyć się w karty w trakcie rozgrywki. Dodatkowo jest jedną z najsilniejszych kart w grze, jeśli idzie o możliwości w wyzwaniach o czym świadczy koszt 7, siła 5 i wszystkie 3 symbole wyzwań.
![]() |
![]() |
Rozszerzenie wprowadza także do talii Greyjoyów wydarzenie Królewski wiec, dzięki któremu ród szybko urośnie w siłę. To wydarzenie o koszcie 2 pozwala wybrać jedną z unikatowych postaci, która następnie zyskuje tyle żetonów władzy, ile unikatowych postaci gracz posiada w grze.
Przychylność Starych Bogów
Świat Westeros był kształtowany też przez religie – na południu dominuje wiara w Siedmiu, jednak na północy Starzy Bogowie wciąż wiodą prym. Żelaźni Ludzie czczą Utopionego Boga, a płomienie R’hllora szerzą się od Essos aż po Wąskie Morze.
Rozszerzenie Przychylność Starych Bogów kontynuuje mechaniki zapoczątkowane przez pierwsze dodatki z Lotu Wron, a dodatkowo wprowadza karty z takimi cechami jak Starzy Bogowie, Siedmiu czy R’hllor odwołujące się do wielu religii i roli, jaką odegrały w zdobywaniu władzy. Od nowej agendy przywołującej mistyczne siły Zielonego Wzroku po postacie jak Selyse Baratheon i Ser Balon Swann, każda frakcja znajdzie w tym rozszerzeniu coś dla siebie.
Ród Baratheonów posiada wiele umiejętności w swoim arsenale, które zmuszają postaci do klęknięcia. Teraz do talii Baratheonów dołącza postać, która może unieszkodliwić całą armię przeciwnika. Nowa wersja Selyse Baratheon zmusza do klęknięcia wszystkie postaci bez cechy Lady, a w połączeniu z postaciami Melisandre czy Stannisem Baratheonem z zestawu podstawowego może osiągnąć dosłownie zniewalający efekt.
![]() |
![]() |
Aby zmaksymalizować skuteczność klękania postaciami przeciwnika, warto rozważyć wprowadzanie do gry Zamku Smoczej Skały, który pozwoli unieszkodliwić postać do końca danej fazy bez względu na efekty innych kart.
Wsłuchaj się w fale
W Westeros i na Żelaznych Wyspach zajdzie wkrótce wiele zmian. Czy potężniejsza okaże się siła militarna, czy boska interwencja? Przekonajcie się sami.
Rozszerzenia pojawią się już w pierwszym kwartale 2018 r.