Spotkania z autorami
W związku z poszukiwaniami przez nasze wydawnictwo nowych gier, postanowiliśmy wyjść naprzeciw autorom! Z doświadczeń wyniesionych ze zorganizowanych przez nas dotychczas konkursów dla autorów gier wiemy, że największy problem bardzo często stanowi takie opracowane instrukcji, aby jej treść była zrozumiała dla osoby niezaznajomionej z projektem. Problem ten jednak znika, jeśli autor może zaprezentować swoją grę osobiście. W opublikowanym przez nas niedawno poradniku dla autorów sami napisaliśmy jednak, aby autorzy nie przyjeżdżali do wydawców osobiście, co wyraźnie przeczy temu, co napisaliśmy powyżej. Gdzie tu sens?!
Zapraszamy do naszej krakowskiej twierdzy!
Chcąc ułatwić Wam prezentację wymyślonych gier serdecznie zapraszamy Was do naszego Galakta Hobby Center w czwartek 25.09.2014 na pierwsze z cyklicznych spotkań prezentacyjnych. Od godziny 16:00 będziecie mogli przyjść i zaprezentować swoją grę osobiście.
Bardzo nam zależy na tym, aby możliwość zaprezentowania pomysłów miała jak największa liczba twórców, dlatego prosimy autorów o wcześniejsze zgłoszenie się na adres mailowy projektygier@galakta.pl – Pozwoli nam to możliwie najlepiej rozplanować czas tak, aby każdemu poświęcić jak najwięcej uwagi. Każdemu, kto nas odwiedzi (po wcześniejszym zgłoszeniu) postaramy się poświęcić wystarczającą ilość czasu aby zapoznać się z grą i jej zasadami. W tym czasie będzie można zaprezentować grę i pokazać kilka przykładowych tur. Jeśli gra się nam spodoba, zapewne poprosimy o jej pozostawienie, abyśmy mogli ja dokładniej przetestować w dogodnym dla nas terminie.
Właśnie dlatego prosimy, aby wszystkie prezentowane prototypy zawierały wszystkie elementy niezbędne do rozgrywki.
Nie macie swoich gier? Nie szkodzi!
Na spotkanie zapraszamy także wszelkich entuzjastów, którzy chciałyby wziąć udział w testowaniu potencjalnych gier i pomóc nam w ich wstępnej ocenie.
Super pomysł! Szkoda tylko, że mam do Was pół dnia drogi zaprzęgiem…
Dla osób, które nie mają możliwości przyjazdu do Krakowa na jedno, dedykowane popołudnie także mamy dobrą informację. W najbliższym czasie planujemy wysłać naszych przedstawicieli do kilku miast, gdzie będziecie mogli się z nimi spotkać i zaprezentować swoje gry.
Dlatego, jeśli chcecie aby zajechali do Was nasi galaktyczni posłańcy, koniecznie o tym napiszcie na adres projektygier@galakta.pl Przesłane głosy pomogą nam w wyborze miast, które odwiedzimy w pierwszej kolejności.
Jeśli dotychczas tworzyliście gry tylko do szuflady i odstraszało Was pisanie instrukcji to najwyższa pora powrócić do stworzonych gier, należycie je dopieścić i przygotować do prezentacji. Kto wie, może właśnie Wasza gra w przyszłości pojawi się na półkach graczy dołączając do Metallum, Króla i Zabójców oraz dwóch innych gier, które niebawem wydamy.
Do dzieła!


