9 marca 2016

Ziemia się rozpada – Zwiastun, nowe tereny i karty

Zwiastun

Tajemnica Proroka

Diabły otwarcie napadają na ludzi, na niebie lśnią tajemnicze znaki, ziemia rozpada się pod stopami wędrowców. Stary, zgarbiony Prorok przemierza świat Talismanu a jego śladem idą klątwy, klęski, plagi i demony. Wyzwanie zdobycia Korony Władzy staje się jeszcze trudniejsze, ponieważ najpierw – musisz przetrwać Apokalipsę.

Niebo ciemnieje a ziemia rozpada się i zmienia na oczach bohaterów. Dzisiaj chcemy opowiedzieć Wam o nowych kartach Omenów i wyjątkowych kartach terenów, które w nowym rozszerzeniu Talisman: Zwiastun będą zastępować te na planszy.

tm15_terrashift_alynspiller

Odliczanie do ZAGŁADY

Niezliczone są przepowiednie wieszczące koniec świata. Jedne mówią o tym, że umarli zaczną wstawać z grobów, inne o deszczu ognia, a jeszcze inne o tym, że rzeki spłyną trucizną. Cztery nowe talie Omenów, które wprowadza Zwiastun, sprawiają, że wszystkie te upiorne wydarzenia stają się rzeczywistością, rozpoczynając szalony wyścig z czasem. Kiedy ostatni Omen zniknie z nieboskłonu czas się wypełni i zagłada pochłonie świat – wszyscy gracze przegrywają.

Jedna z wielkich przepowiedni mówi o tym, że gdy gwiazdy ustawią się w porządku magia przepełni świat i nawet najprostsza istota będzie mogło rzucać zaklęcia i uroki. Jednakże po momencie kulminacyjnym magia opuści świat, który bez niej powoli umrze. Talia Omenu, której tematem przewodnim są układy gwiazd, zmienia tę przepowiednię w rzeczywistość. Kiedy pierwsza karta Omenu znajduje się w grze, każda postać otrzymuje zaklęcie, a limit posiadanych zaklęć jest zwiększony. Aż do czwartego Omenu gracze zwiększają swoje magiczne zdolności, lecz potem rzucanie zaklęć kosztuje punkty życia lub przeznaczenia. Gdy ostatni Omen znajdzie się w grze, postać musi odrzucić wszystkie czary i magiczne przedmioty.

tm15_fallingstar_jorgecarreroroig

Są jednak sposoby, aby spowolnić nadciągającą zagładę lub z nią walczyć. Czarne Astrolabium pozwala zignorować efekt karty Omenu, pozwalając np. rzucać czary już w fazie, kiedy magia całkowicie osłabła. Są też karty, które sprawiają, że przyszłość staje się jeszcze bardziej niepewna – Anioł-heretyk, w zależności od rzutu kością, może albo przywrócić poprzednią kartę Omenu, albo zastąpić obecną kolejną, przyspieszając nieuchronną zagładę. Podstępny Diabeł Rozdroży będzie kusił bohaterów darmowym zaklęciem, dodatkowym życiem, Mocą lub Magią w zamian za odrzucenie aktywnej karty Omenu i dołożenie kolejnej.

czterykarty1

Niestabilny grunt

Według innej przepowiedni cały świat spoczywa na wielkim, podziemnym lodowcu. Jednak zarówno wnętrze ziemi jak i świat na powierzchni stały się zbyt gorące, przez co lodowiec zaczyna topnieć i pękać. Jeśli rozpoczynacie grę z talią Omenu, opowiadająca o rozpadającym się świecie, doświadczycie czegoś niebywałego – świat Talismanu będzie zmieniał się na Waszych oczach. Gdzieniegdzie ziemia się rozstąpi, krainy oderwą się od siebie, powstaną anomalie klimatyczne i geograficzne.

Kiedy pierwszy znak zalśni na niebie, każda postać kładzie jedną losową kartę terenu na miejscu, na którym aktualnie przebywa. Ruiny mogą zmienić się w Nekropolię, w której nawiedzać bohaterów będą duchy pokonanych już kart wydarzeń. Zwykłe pola mogą przemienić się w Krater, w którym można zaleźć trochę cennej rudy lub stracić turę i życie szukając. Kolejne karty Omenu pozostawiają świat w chaosie, a gdy pojawi się czwarta, wszystkie cywilizowane miejsca obracają się w ruinę.

cztery-karty-terenow

Karty terenów mogą pojawić się w grze także w inny sposób. Szalony żywiołak przemienia ziemię tam, gdzie się pojawi. Jeśli bohater znajdzie się w posiadaniu Skrzyni pożerającej świat, za każdym razem kiedy wyrzuci 1 na ruch, musi położyć nową kartę terenu. Za pomocą zaklęcia Terramorfoza bohater może przenieść jedną kartę terenu na pole zajmowane przez innego gracza. Od nowych kart terenu nie ma ucieczki, ale warto je dobrze wykorzystać. Nowy czar Mroczne przywiązanie pozwala przejąć kontrolę nad postacią innego gracza i postawić ją na najgorszym możliwym terenie po drodze.

czterykarty2

Wyprzedź przepowiednię!

Świat pęka, rozwarstwia się, płonie i umiera, dzięki czemu droga do Korony Władzy jest jeszcze trudniejsza niż zwykle. Mimo, że proroctwa się spełniają, może uda Ci się je wyprzedzić i zatriumfować w świecie Talismanu! Przetrwaj mroczne sztuki Proroka, pokonaj siły zniszczenia i zdobądź KORONĘ WŁADZY!

Jeśli zainteresował Was Talisman: Zwiastun, sprawdźcie jakie jeszcze zmiany i nowości czekają na Waszych bohaterów w najnowszym rozszerzeniu:

tm15_11383_insaneelemental_guillaumeducos I stanie się koniec!

Nikt nie wie czy tajemniczy Prorok sprowadza zagładę, czy też jedynie przepowiada jej nadejście. Wiadomo jedynie, że gdziekolwiek ten wiekowy, obszarpany ślepiec się pojawi, razem z nim nadejdą wszelkie nieszczęścia. Najlepiej go unikać, ale kiedy widmo zagłady zagraża wszystkim, podczas wędrówki w poszukiwaniu Korony Władzy Poszukiwacze niemal na pewno spotkają go na szlaku. Przeczytajcie, co czeka Was w Zwiastunie – jak działają karty Omenów i kim jest tajemnicza postać Proroka.

tm15_altarofwrath Nadchodzi kres czasów

Przygotujcie się na nadchodzącą zagładę, którą przyniesie Zwiastun. W skład dodatku wchodzą: figurka tajemniczego Proroka, trzech nowych bohaterów, dwa alternatywne zakończenia, zastępy demonów i aniołów, a także znaki zagłady i potężne artefakty, które wprowadzą graczy w pierwszą fazę apokalipsy. Z artykułu dowiecie się jakie postaci występują w grze, jak wyglądają ich figurki i poznacie dwa nowe zakończenia, które czekają na Was w Zwiastunie.