1 lutego 2016

Nadchodzi kres czasów

15239R-box-PO-1

Nikt nie wierzył w jej przepowiednię. Ludzie mieli ją za szaleńca, wariatkę owładniętą myślami o zagładzie. Teraz jest już za późno. Wiekowy starzec z bielmem na oku i białymi jak mleko włosami wkroczył do miasta, a wraz z nim pojawiła się szarańcza i plagi. Niebo zaćmiło się, a księżyc nie dawał swego blasku. Rzeki spłynęły trucizną, umarli powstali z grobów, ludzie umierali, lecz nie ona. Ona wiedziała o wszystkim. Przygotowała się.

Przygotujcie się na nadchodzącą zagładę, którą przyniesie Zwiastun – nowy dodatek do gry Talisman. W skład dodatku wchodzą: figurka tajemniczego Proroka, trzech nowych bohaterów, dwa alternatywne zakończenia, zastępy demonów i aniołów, a także znaki zagłady i potężne artefakty, które wprowadzą graczy w pierwszą fazę apokalipsy.

tm15

Prorok zagłady czy nikczemny demiurg?

Istotą nowego dodatku jest postać Proroka. Gdziekolwiek pojawi się ten stary, nędznie odziany człowiek, tam dzieją się rzeczy straszne – Plaga szarańczy pożera wszystko na swojej drodze, rzeki zamieniają się w potoki cuchnącej trucizny, a czasem nawet Demon obżarstwa może pojawić się na polu zajmowanym przez któregoś z bohaterów. Czy Prorok przepowiada te wydarzenia, czy też dzierży diaboliczne moce, które wykorzystuje by siać chaos i zniszczenie gdziekolwiek się pojawi?

Gracz może unikać Proroka, jednak każda kolejna dobrana karta wydarzenia przyciąga go coraz bliżej bohatera. Każde spotkanie z Prorokiem ma swoje konsekwencje. Gracz jest zmuszony do dobrania karty z talii Proroka, która sprowadza na to pole różne klęski i odkrywa mroczne miejsca. Może się też zdarzyć, że Prorok przywoła kilka potworów w całym kręgu, lub przywróci każdemu z graczy jeden punkt przeznaczenia. Jedno jest pewne – cokolwiek się stanie, świat będzie o krok bliżej kataklizmu.

Talisman - zwiastun 1

Poza samym Prorokiem pojawią się także inne znaki końca świata. Zwiastun wprowadza cztery zestawy kart Omenów, każdy z unikalnym scenariuszem, który ukazuje dzieje zagłady świata w siedmiu etapach. Kiedy ostatni Omen zaniknie, nic nie jest już w stanie uratować krainy – gra dobiega końca, tak jak i świat Talismanu – przynajmniej w dotychczasowej formie. Dopóki jednak znaki widnieją na niebie, świat ulega przemianie – niektóre pola będą zastępowane przez nowe kafelki terenu, takie jak np. Piekielna otchłań.

tm15_chaosrift

Naprzeciwko zagładzie staje trzech nowych bohaterów: Opętany, którego demoniczne siły zmusiły do powrotu zza grobu, Boskie Stworzenie, wyposażone w arsenał boskich darów i Niebiańska Istota, która wymierza sprawiedliwość z wielką mocą opadając na wrogów z przestworzy.

Nadchodząca apokalipsa zmienia także naturę zadania jakie stoi przed graczami, wprowadzając dwa nowe zakończenia. I stanie się koniec to zakończenie, w którym gracze najpierw muszą zmierzyć się z czterema jeźdźcami apokalipsy, a następnie pokonać ich przerażającego przywódcę – Bestię. Drugie zakończenie, Korona Armagedonu, zamienia pogoń za Koroną w brutalną walkę o przetrwanie. Wygrywa ten gracz, który będzie ostatnim żywym na planszy.

tm15_altarofwrath

Przygotuj się na Koniec

Spadające gwiazdy, muchy, bestie, plagi szarańczy, deszcze trujących ropuch – wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zagłada jest blisko. Czy jesteście gotowi? Ostatni omen powoli znika z czarnego nieba – Zwiastun pojawi się w sklepach w pierwszym kwartale 2016 r.