12 września 2018

Zapowiedź nowego dodatku do Star Wars: Przeznaczenie

swd13_box_left-POLW całej galaktyce, ludzie marzą o przygodach. Chcą być niepokornym łotrem, wyśmienitym pilotem, który wzniesie się w przestworza. Marzą, by stać się jednym z wielkich rycerzy Jedi. Stanąć tam, gdzie swoją podróż rozpoczął Luke Skywalker, Anakin Skywalker, Rey, a nawet Han Solo. Przeczuwać pułapkę, wiedzieć że chodzi o coś większego, ale potrzebuje tylko jednego strzału…

Niczym Yoda wyczuwający kręte ścieżki Mocy mamy przyjemność zapowiedzieć nowy pakiet dodatków do Star Wars: Przeznaczenie Poprzez Galaktykę. To kolejne 160 kart z bohaterami uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Wśród nowych bohaterów znajdzie się między innymi Han Solo z filmu Star Wars: Historie, którego opowieść nie tak dawno zawitała na ekrany kin. Zanim stał się buntownikiem, Han Solo był zarozumiałym młodzieńcem, marzącym o tym, by zostać pilotem. W poszukiwaniu wspaniałych przygód często znajdował jeszcze większe kłopoty. W towarzystwie podobnych sobie, Lando Calrissian  czy Tobias’ Beckett, młody Solo dołącza do Star Wars: Przeznaczenie.

Zanim strzelił pierwszy

swd13_han-solo-POL

Zanim został członkiem Rebelii, Han Solo nigdy nie zastanawiał się czy robi dobrze czy źle. Jako postać neutralna, Han może stworzyć drużynę złożoną z postaci złoczyńców lub bohaterów, inaczej współgrając z każdym. Tak czy inaczej, specjalny symbol Hana pozwala mu zadawać przeciwnikom dwa obrażenia niebezpośrednie. Gracz może jednak odkryć kartę złoczyńcy z ręki, aby zmusić przeciwnika do stracenia jednego zasobu lub odkryć kartę bohatera, aby zdobyć go dla siebie.

Jeśli Han będzie walczył wraz z niesławnym łowcą nagród Bosskiem (Imperium w stanie wojny, 17) , nie tylko będzie w stanie poradzić sobie z obrażeniami niebezpośrednimi, ale będzie również mógł okraść przeciwnika z jego zasobów za pomocą kart złoczyńcy znajdujących się w talii.  Jeśli jednak gracz chce by Solo stanął po jasnej stronie Mocy może tworzyć zespół z Poe Dameronem (Starter dla dwóch graczy, 25), mając dzięki temu dostęp do różnych czerwonych kart ulepszeń i wsparcia, które gracz może kupić dzięki zasobom zdobytym przez specjalną zdolność Hana.

Tak czy inaczej, Han Solo jest siłą, z którą należy się liczyć, a Poprzez Galaktykę nagradza graczy za zagrywanie neutralnych postaci. Pistolet blasterowy Czarnego Słońca (Poprzez Galaktykę, 147) to niebezpieczna broń, z dwoma specjalnymi symbolami, które zadają dwa obrażenia niebezpośrednie przeciwnikowi i jedno obrażenie dowolnej postaci. Wraz z dwoma obrażeniami z dystansu, pistolet ten jest niezawodną bronią. Staje się jeszcze silniejszy, gdy zostaje dołączony do neutralnej postaci, zdobywając słowo kluczowe Przepisanie.

swd13_black-sun-blaster-pistol-POL

Bądź zawsze gotowy

swd13_iden-versio-POLRebelia ma swoich wielkich bohaterów, lecz Imperium nie pozostaje w tyle. Podczas Galaktycznej Wojny Domowej, Imperialna Specjalna Grupa Uderzeniowa Inferno sprawiła, że zadrżeli ze strachu wrogowie Imperatora. W czołówce tej elitarnej grupy żołnierzy znalazła się Iden Versio, były pilot myśliwca TIE w Imperial Starfighter Corps. Iden jest doświadczonym dowódcą i przez pewien czas była oddana ideałom imperatora Palpatine’a. Iden Versio (Poprzez Galaktykę, 18) w Star Wars: Przeznaczenie znalazła się  jako złoczyńca, kosztujący dwanaście punktów za normalną wersję lub piętnaście za elitarną. Z dwoma symbolami ataku dystansowego, z których każda zadaje dwa obrażenia, Iden Versio może mocno uszkodzić bohaterów przeciwnika, a jej umiejętność specjalna naprawdę zachwyca.

Podczas gdy jedna lub więcej kostek postaci Iden znajduje się w puli gracza, jego przeciwnicy nie mogą podejmować dodatkowych akcji. Wykonywanie dodatkowych akcji to bardzo silna strategia w Star Wars: Przeznaczenie, a te są dostępne na wiele sposobów.

Iden ma również poparcie całej floty imperialnej. Pośród nowych kart pojawia się klasyczny Myśliwiec TIE  (Poprzez Galaktykę, 31) oferujący własny wyjątek od zasad budowania talii, pozwalający na umieszczenie w talii nawet czterech jego kopii. Ponadto, za każdym razem, gdy gracz zagra  Myśliwiec TIE, może przeszukać swoją talię by znaleźć kopię tej karty i dodać ją do ręki. Posiadając zasoby gracz może łatwo wypuścić rój Myśliwców TIE i dotkliwie zaszkodzić przeciwnikowi, zwłaszcza że każda kopia ma zdolność Zasadzki. Piloci Imperialni są ekspertami, którzy przytłaczają przeciwników liczebnie, a Myśliwce TIE są jednym z ich najpopularniejszych narzędzi.

Myśliwce TIE stają się jeszcze bardziej przerażające w połączeniu z nową mechaniką wprowadzoną w Poprzez Galaktykę. Modyfikacje są nowymi ulepszeniami, które działają podobnie do innych, ale zamiast tego są dołączane do niektórych wsparć. Dodatek Poprzez Galaktykę koncentruje się na modyfikacjach, które są dołączone do pojazdów. Kiedy gracz aktywuje pojazd, rzuca kostkami wszystkich dołączonych do niego modyfikacji, czyniąc wsparcie znacznie bardziej niebezpiecznym.

swd13_anc_diagram-POL

 Jedną z najbardziej efektywnych modyfikacji wprowadzonych w Poprzez Galaktykę jest Potrójna Wieżyczka Laserowa (Poprzez Galaktykę, 133), zdolna zmodyfikować dowolny pojazd. Z czterema ścianami obrażeń, Potrójna Wieżyczka Laserowa dodaje poważnej siły ognia do dołączonego wsparcia, ale także zapewnia mu dodatkową ochronę. Gdy kość Potrójnej Wieżyczki Laserowej znajduje się w puli gracza, przeciwnik nie może usunąć kości dołączonego wsparcia.

Strażnicy pokoju

swd13_kit-fisto-POL

Jedi są strażnikami pokoju, chroniącymi tych, którzy sami nie mogą się bronić. Kit Fisto (Poprzez Galaktykę, 57) był słynnym wojownikiem i od teraz dostępny jest w  Star Wars: Przeznaczenie, kosztując trzynaście punktów za normalną wersję lub szesnaście za elitarną. Kit Fisto jest ekspertem w walce, który skutecznie zapobiegnie otrzymywaniu obrażeń. Zanim otrzyma obrażenia, może usunąć jedną ze swoich kości lub posiadanego ulepszenia, które wskazuje obrażenie w walce wręcz, aby zablokować obrażenie równe wartości na usuwanej kości. Chociaż może to pozbawić go części zaplanowanych ataków, to jednak może również pomóc w utrzymaniu Kit Fisto przy życiu wystarczająco długo, aby ten miał znaczący wpływ na pole bitwy.

Powstanie imperium galaktycznego sprawiło, że Zakon Jedi został zmieciony, a nieliczni, którzy przeżyli, musieli uciekać się do bardziej ukrytych metod, aby pozostać niewidocznymi w całej galaktyce. Na Wygnanie (Poprzez Galaktykę, 64) jest niebieską kartą wydarzenia, która może prawie w stu procentach zapewnić przeżycie postaci gracza do następnej tury. Jeśli gracz posiada dwie przygotowane postacie, może wyczerpać jedną z nich, aby zablokować wszystkie nie-niebezpośrednie obrażenia tej postaci przez resztę fazy akcji.

swd13_into-exile-POL

Poprzez Galaktykę

Przez galaktykę bohaterowie, złoczyńcy i wszyscy pomiędzy nimi tworzą własne przeznaczenie. Od lojalnych żołnierzy Imperium, przez ekipy mgławicowej moralności, po chroniących innych rycerzy Jedi. Galaktyka to wielkie miejsce, pełne mieszkańców, którzy wykuwają swoją własną ścieżkę. A jaką historię opowiecie wy, w swojej podróży po całej galaktyce?

swd13_anc_cardfan-POL