13 sierpnia 2018

Zapowiedź: Discover: Nieznane Lądy

dsc_discover_box

Budzisz się z potwornym bólem głowy i nie masz bladego pojęcia, jak się tu znalazłeś. Dzicz rozciąga się jak okiem sięgnąć, a w oddali słyszysz potworne wycie. Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się nad przyczyną swojego położenia, musisz przetrwać.

Mamy przyjemność zapowiedzieć Discover: Nieznane lądy – nową grę o eksploracji i przetrwaniu autorstwa Coreya Konieczki, będącą jednocześnie pierwszą polską edycją gry z linii Unique Games od Fantasy Flight Games.

Ostateczny cel gry jest zawsze jeden – nieważne, czy grasz sam, czy w czwórkę – musisz przetrwać, ale to pozornie proste zadanie wiązało się będzie z odkryciem wielu sekretów. Logo Unique Games oznacza, że każda kopia Discover: Nieznanych lądów na świecie jest inna i zawiera niepowtarzalną mieszkankę postaci, wątków fabularnych, przedmiotów i wrogów. Przygoda w twoim egzemplarzu gry będzie zupełnie inna od tego, co znajdzie w pudełku Twój znajomy! Jednak bez względu na warunki, w jakich się znajdziecie, musicie odkryć jak trafiliście do samego serca dziczy – to, czy będziecie współpracować, czy działać samodzielnie, zależy już tylko od Was!

Co sprawia, że Discover: Nieznane lądy są unikalne?

unique_games_logoCzym jest gra wydana w serii Unique Games? Mówiąc krótko to zupełnie nowy typ gry. Każda tytuł w serii Unique Games może być inną grą, ale wszystkie łączy jedno – każda kopia, którą znajdziecie na sklepowej półce jest innym zestawem komponentów!

Oczywiście mechanika i kilka komponentów, takich jak pionki, będzie wspólnych dla wszystkich kopii Discover: Nieznanych lądów, jednak większość kart, kafelków terenu i żetonów będzie w znacznym stopniu różnicowało każdy egzemplarz. Otwierając swój egzemplarz gry, nigdy nie możesz być pewien, co znajdziesz w środku, ponieważ będzie to unikatowe na skalę całego świata połączenie elementów i sekretów, które będziesz mógł odkryć podczas rozgrywki. Unique Games nie są podobne do gier typu Legacy, w których każdy rozpoczyna grę z tym samym zestawem elementów i personalizuje ją w trakcie gry – w Discover: Nieznanych lądach rozpoczynasz grę z w pełni unikatowym egzemplarzem!

DSC01_A1_spread_PL

Każda kopia Discover: Nieznanych lądów zapewnia unikatowe doznania z rozgrywki, oferując inny wybór postaci, kart i terenu. Niekiedy możecie znaleźć się na opuszczonej wyspie, śledzeni przez tajemniczą istotę – innym razem obudzicie się uwiezieni w górskiej dolinie, gdzie przede wszystkim będziecie musieli zadbać o ciepło, aby przetrwać.

W duchu tajemnicy samej gry, w tej zapowiedzi (a także w kolejnych artykułach) będziemy prezentować jak najmniej komponentów, jak będzie to możliwe, aby w pełni zaprezentować mechanikę gry. Dzięki temu w momencie otwarcia swojego egzemplarza będziecie mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy, wybierający się na wyprawę w nieznane. Jeśli jednak chcesz zagłębić się w Discover: Nieznane lądy nie wiedząc zupełnie nic o grze, to dobry moment, żeby przestać czytać i wrócić, kiedy gra będzie miała swoją premierę w czwartym kwartale tego roku.

DSC01_A1_Sout-layout

Na początku gry dzicz rozciąga się jak okiem sięgnąć – nieznana, niebezpieczna i ekscytująca!

Tu rozpoczyna się Twoja opowieść

DSC01_A1_scenario-card_PLOcaleni, których losami przyjdzie Wam pokierować, muszą przetrwać i uciec… Nie jesteście tylko pewni, jak! W każdej rozgrywce Discover: Nieznanych lądów rozgrywacie rozwijający scenariusz oparty o karty zadań, prezentujące kolejne cele. Wykonując te zadania uda Wam się przetrwać, a może nawet znajdziecie drogę do domu?

Z jednej strony wydaje się, że współpraca będzie najlepszym wyjście – w końcu wszyscy macie ten sam cel i chcecie przetrwać. Co jednak, kiedy zapasy żywności i wody zaczną się kończyć? Co wtedy, czy nadal będziecie współpracować? W każdej kopii gry znajdziecie kilka wyjątkowych scenariuszy, więc nigdy nie wiecie, jaka przygoda czeka Wam tym razem!

Odkrywaj by przetrwać

Jeśli macie przetrwać potworności nocy w dziczy, musicie zbierać surowce, wytwarzać przedmioty i aktywnie szukać drogi powrotnej do domu. W dzień będziecie mogli wykorzystać swoją wytrzymałość, aby wykonywać różne akcje. Możecie przemierzać dzicz, zbierać surowce, szukać wody, walczyć z wrogami, odkrywać nowe ziemie i wiele więcej!

Każda postać może eksplorować, ale należy pamiętać, że za każdą akcję płaci się wytrzymałością i kiedy spadnie ona do zera, tura gracza się kończy. Każda akcja ma swoje konsekwencje i choć eksplorowanie i zbieractwo mogą wydawać się bardzo kuszące, zakończenie tury z dala od ogniska będzie wiązało się z wystawieniem na trudne warunki w nocy.

Aby uciec będziecie musieli odkrywać nowe tereny, ale niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem. Może znajdziecie przedmioty niezbędne do ukończeni przygody, a może traficie na niebezpiecznych wrogów gotowych skoczyć Wam do gardeł! Czy uda Wam się odnaleźć drogę do domu?

Kim jesteś?

Tak jak teren i to, co na nim znajdziecie jest kwestią losową, tak i postaci, które znajdziecie w pudełku mogą znacząco różnić się od zestawu w innej kopii Discover: Nieznanych lądów, a każdy z nich wniesie coś innego do gry. Może pokierujecie losami Biffa O’Bannona, drwala który z łatwością zapewni Wam dostatek drewna, a może wybierzecie się na górską wspinaczkę z Jasmine Limioco? Wybór postaci w znaczącym stopniu wpłynie na podejście do gry i kierunek jej rozwoju!

DSC01_A1_cardfan_PL

To tylko trzy z postaci, które możecie znaleźć w swojej kopii Discover: Nieznanych lądów!

Tak jak postaci w Discover: Nieznanych lądach, tak Wy sami nie znacie wszystkich szczegółów. Czy uda Wam się znaleźć drogę powrotną w tym nieprzyjaznym środowisku?

Discover: Nieznane lądy odkryjecie już w czwartym kwartale tego roku!