9 marca 2016

Zapomniany Faraon

piramidy_box

Pod Piramidami, najnowsze rozszerzenie do gry Eldritch Horror: Przedwieczna groza, przenosi graczy na piaski Egiptu. W cieniu piramid i w mroku grobowców gracze będą musieli zmierzyć się z zagadką straszniejszą niż wszystkie dotychczasowe: tajemnicą Nephren-Ka, Czarnego Faraona.

Nadszedł czas ciemności i grozy: Nephren-Ka się przebudził. Jeśli uda mu się powstać z grobu, jego tyrania obejmie tym razem nie tylko Egipt, ale całą Ziemię. Na badaczy czeka sześć nowych obszarów do zbadania: Sahara, Nil, Piramida Snofru, Kair, Amarna oraz Aleksandria. Jeśli nie chcą skazać świata na niewolnictwo pod rządami demona, muszą się bardzo śpieszyć…

 plansza

Starożytne królestwo, nowoczesne problemy

Rozszerzenie Pod Piramidami przeniesie graczy do Egiptu, gdzie starożytność i nowoczesność przeplatają się ze sobą jak nigdzie indziej. Koło kamiennych ruin latarni morskiej na Faros co chwila przemykają wojskowe łodzie, a pozostałości pałacu faraona Echnatona w Amarnie są ledwo widoczne wśród tłumu turystów z aparatami i kamerami. Gdy kairski muezin nawołuje do porannej modlitwy, egipscy separatyści rozpoczynają walkę o odzyskanie kamienia z Rosetty. W samym środku tego wszystkiego wy, grupka badaczy, stajecie do walki z Przedwiecznymi.

app040_7049_cinematic2c_josemanuelrey_bycristinavela

Podczas wielu spotkań będziecie mogli ujrzeć kocią twarz bogini Bastet i przewidzieć własną śmierć na podstawie kształtu cienia Piramidy Snofru. W poszukiwaniu wskazówek, przemieszczając się wzdłuż Nilu, dotrzecie aż do granicy Sudanu, skąd zanurzycie się w piaskach Sahary. Niewykluczone, że skontaktują się z wami władze egipskiego muzeum, kiedy wasz przyjaciel, Erich Weiss, zostanie oskarżony o kradzież bezcennego amuletu faraona. Tylko z waszą pomocą Erich może zostać oczyszczony z zarzutów, a prawdziwy złodziej złapany.

Wędrowcy i uczeni

W odległych czasach ludy wędrowne przemierzały pustynie Egiptu, zatrzymując się w sekretnych oazach, aby dotrzeć do targowisk Kairu lub wybrzeży Nilu. Cała ósemka badaczy rozszerzenia Pod Piramidami to również wędrowcy – a każdy z nich ma ku temu dobry powód. Hank Samson pozostawił swoje rodzinne, teksańskie strony w poszukiwaniu dawno utraconego ojca. Siostra Mary z kolei odnalazła swoje powołanie w walce z demonicznymi mocami na terenach całej Afryki.

istanbul

Wielu badaczy to również uczeni. Mandy Rhompson oraz dr Harvey Walters przybyli do Egiptu w celu wykonania serii badań nad tekstami tajemnymi i zaburzeniami psychicznymi. Archeolog Monterey Jack przeprowadza swoje poszukiwania bez chwili wytchnienia. Jako dziecko podróżował po całym świecie wraz z ojcem, jednak odkąd odnaleziono jego zwłoki, Monterey skupia się jedynie na rozwiązaniu zagadki jego tajemniczej śmierci. Wie, że odpowiedź odnajdzie gdzieś w labiryncie kairskich uliczek.

Powrót Czarnego Faraona

Zagadka Czarnego Faraona może okazać się nie do rozwiązania nawet dla takich specjalistów jak egiptolog Monterey Jack czy językoznawczyni Mandy Thompson. Niewiele wiadomo o nephren-kawładcy zwanym Nephren-ka. Jako potężny czarnoksiężnik przysiągł służyć bogowi Nyarlathotepowi i jego imieniu wymordował tysiące niewinnych ludzi. Niektórzy egiptolodzy są zdania, że jego rządy zakończyły III dynastię władców, według innych żył w czasach dynastii XX. Istnieją pogłoski, że został pochowany w Piramidzie Snofru, a jej ściany pokryte zostały tekstem przepowiedni. Według innej legendy Nephren-ka był w rzeczywistości awatarem Nyarlathotepa i jego ciało pozostało nienaruszone. Jego prawdziwi wyznawcy twierdzą, że jego nadejście jest bliskie i nieuniknione – niestety wszystkie dowody zdają się potwierdzać ich słowa.

Aby uchronić Egipt przed ponownymi rządami Czarnego Faraona, będziecie musieli rozwiązać trzy tajemnice. Być może będziecie musieli wygnać śmiertelny Czarny Wiatr znad Nilu czy nawet walczyć z ożyłym Sfinksem w Gizie. Zresztą sama zagadka Nephren-ka jest o wiele bardziej skomplikowana, niż się wydaje. Kiedy w Egipcie wybuchło powstanie, w wyniku którego Czarny Faraon został obalony i zakopany żywcem, zniszczono wszystkie ślady jego istnienia, aby ludzkość na zawsze zapomniała jego imienia. Brak jakichkolwiek rzeźb, zapisków czy przedstawień faraona nie ułatwi wam zrozumienia jego krwawych rządz i odkrycia jego słabych stron.

Ostatnia nadzieja ludzkości

Choć dla tłumu turystów i zwykłych Egipcjan te dni nie będą różnić się od innych, wy wiecie, że świat, który znamy, stoi teraz na krawędzi. Przebudzenie się Czarnego Faraona może oznaczać tysiące lat cierpienia i niewolnictwa. Czy uda wam się dotrzeć do rozwiązania tajemnicy Nephren-ka i nie dopuścić do jego krwawych rządów nad ludzkością? Przekonacie się już niedługo dzięki rozszerzeniu Pod Piramidami!