27 sierpnia 2018

Premiera: Tuareg

box-tuareg

W przeciwieństwie do innych kultur, w pustynnym plemieniu Tuaregów to mężczyźni zakrywają swoje twarze. Tuareskie kobiety nie noszą zasłon – to właśnie one zarządzają domostwami, a ich głos jest najważniejszy. Poszczególne plemiona tego ludu połączone są w klany, którym przewodzą szlachetnie urodzeni, zwani „imúšaɣ”.

Tuareg – handluj i wygrywaj

Niedawno zapowiadaliśmy polskie wydanie Tuarega – świetnej, dwuosobowej gry autorstwa Andreasa Steigera, w której kulturowe wątki arabskich plemion wplecione zostały w niezwykle pomysłową mechanikę, sprawiającą, że każda partia jest niepowtarzalna – a już dzisiaj mamy przyjemność ogłosić, że od jutra gra będzie dostępna w sklepach!

setup_tuareg

Zarabia 4 kosze daktyli na turę, zobacz jak!

Jak osiągnąć sukces w tuareskim plemieniu i mieć wszystko, czego dusza zapragnie? To proste – wystarczy wykazać się odrobiną sprytu i dorobić się na handlu. Wysyłaj swoich współplemieńców na najbardziej dochodowe ścieżki i ciesz się stałym przypływem surowców.

fan2-tuareg

W każdej rundzie masz do dyspozycji 3 pionki, które rozstawiasz na brzegach planszy. Pojedynczy pionek nie daje żadnej korzyści, ale „zajmuje” kolumnę lub wiersz na której stoi. Tuaregowie pracują w grupie – w miejscu przecięcia się dwóch zajętych linii należy położyć znacznik w swoim kolorze – to pole przyniesie zysk na koniec tury!

Znalazł sposób na zajęcie wszystkich oaz – Beduini go nienawidzą!

Jeśli karta, którą zająłeś przedstawia surowce lub srebrne krzyżyki, dodajesz do swojej puli. Jeśli jednak zdecydowałem się zająć kartę plemienia, musisz za nią zapłacić, jednak korzyści z niej płynące mogą znacznie ułatwić Ci zdobywanie kolejnych punktów.

fan1-tuareg

Gra kończy się wraz z końcem rundy, w której jeden z graczy wyłoży przed sobą dwunastą kartę plemienia. Gracze muszą jednak uważnie planować to, jakie karty chcą zdobywać i do których rzędów będą je dokładać. Określone układy kart zapewniają dodatkowe punkty zwycięstwa, które znacznie zwiększają szansę na wygraną.

Kto zbierze najwięcej?

Tuareg trafi na sklepowe półki już we wtorek 28.08! Rozruszajcie swoje szare komórki, będą Wam potrzebne, żeby wygrać w tę „zaciekłą grę o daktylach, soli i pieprzu”! ;)