10 kwietnia 2018

Zapowiedź: Tuareg

box-tuareg

W przeciwieństwie do innych kultur, w pustynnym plemieniu Tuaregów to mężczyźni zakrywają swoje twarze. Tuareskie kobiety nie noszą zasłon – to właśnie one zarządzają domostwami, a ich głos jest najważniejszy. Poszczególne plemiona tego ludu połączone są w klany, którym przewodzą szlachetnie urodzeni, zwani „imúšaɣ”.

Z wielką przyjemnością zapowiadamy grę Tuareg – polską wersję uznanej na całym świecie gry dwuosobowej gry Andreasa Steigera, nominowanej do prestiżowej nagrody Kennerspiel des Jahres (Zaawansowana gra roku).

setup_tuareg

Trudne warunki

W grze Tuareg gracze – jako wodzowie tuareskich plemion – handlują towarami takimi jak daktyle, sól czy pieprz, za co otrzymują złoto oraz inne korzyści, umacniając pozycję swojego rodu. W każdej rundzie na obszarze gry dostępne są nowe oferty, dzięki którym gracze otrzymują towary, niezbędne do zdobycia upragnionych kart plemienia, zapewniających premie podczas rozgrywki oraz punkty na koniec gry.

fan2-tuareg

Tuareg to gra w wyjątkową mechaniką, w której nie ma zbyt wiele miejsca na „ślepy traf” i liczy się przede wszystkim dobre planowanie. Rozgrywka toczy się na planszy o wymiarach 5 x 5 kart, na której 16 kart brzegowych jest stałych, zaś 9 kart w środku reprezentuje różne towary, które gracze będą zdobywać i karty plemienia, stanowiące ostateczny warunek zwycięstwa.

Klanowa współpraca

W każdej rundzie gracze na zmianę rozstawiają po 3 swoje pionki Tuaregów na polach brzegowych. W punktach przecięcia się wierszy i kolumn, w których znajdują się pionki tego samego koloru, umieszczają swoje znaczniki plemion. Karty, na których znajdują się pionki oraz znaczniki, wskazują akcje dostępne dla gracza. Każdy gracz może sprytnie je połączyć w celu zdobycia punktów reprezentowanych przez srebrne krzyżyki.

fan1-tuareg

Najbogatsze plemię

Zdobywając karty plemienia, gracze kładą je przed sobą w trzech rzędach. Rozgrywka kończy się wraz z końcem rundy, w której jeden z graczy wyłoży przed sobą dwunastą kartę plemienia. Gracze muszą jednak uważnie planować to, jakie karty chcą zdobywać i do których rzędów będą je dokładać. Określone układy kart zapewniają dodatkowe punkty zwycięstwa, które znacznie zwiększają szansę na wygraną.

Niech wygra najlepszy

Czy poprowadzisz swoje plemię do zwycięstwa? Uda Ci się zaplanować swoje ruchy tak, aby zebrać dość towarów, które będziesz mógł wymienić na najlepsze karty plemienia? Dowiesz się już niedługo – Tuareg trafi do sklepów na przełomie II i III kwartału.