13 października 2021

Premiera Na krawędzi Ziemi: Rozszerzenia badaczy

fb_post_800x1000_ahc63_premiera

Dziś wszyscy kultyści aż krzykną z radości! Na krawędzi Ziemi – Rozszerzenie badaczy do Horroru w Arkham: Gry karcianej ma dziś premierę! 5 Nowych badaczy i 250 nowych kart zdecydowanie urozmaici wasze partie – zarówno w stare cykle jak i w nadchodzący cykl Na krawędzi Ziemi – Rozszerzenie kampanijne.

O Rozszerzeniu Badaczy

W Na krawędzi Ziemi rozszerzeniu badaczy znajdziecie karty graczy w niespotykanej jednocześnie w historii Arkham ilości. Pięciu badaczy i blisko 250 kart zwiększających możliwości budowania talii sprawią, że z pewnością będziecie chcieli zaopatrzyć się w ten dodatek, który w jednej chwili znacząco wzmocni wasze talie!

By pomóc Was w starciu z siłami Mitów, Na krawędzi Ziemi rozszerzenie badaczy pozwoli wcielić się w zupełnie nowych badaczy. Jednym, z nich jest od dawna wyczekiwana Lily Chen (Na krawędzi Ziemi rozszerzenie badaczy, 10). Jako mistrzyni sztuk walki postawiła sobie jasny cel – usunięcie wszelkiego zła. W Arkham Horror grze karcianej Lily należy do klasy Mistyka, lecz posiada również dostęp do wielu kart Strażnika.

Karta_1_852_600

Przykładem karty, która wykorzystuje zarówno zdolność walki Lily jak i jej mistyczne moce jest Smoczy Kij (Na krawędzi Ziemi rozszerzenie badaczy, 60) który wzmocni Jej zdolności walki w momencie, gdy posiada wystawioną kartę zaklęcia. Z drugiej strony Miecze motylkowe (Na krawędzi Ziemi rozszerzenie badaczy, 25) pozwolą dodać wartość zręczności do wartości walki, kiedy atakujesz.

Karta_7_Dyscyplina_600_852 Karta_8_Dyscyplina_600_852

Najjaśniejszą stroną Lily jest jednak zdolność do wykorzystywania unikatowych Dyscyplin, z których każda pozwala wzmocnić jedną z cech Lily. Podczas budowania talii może ona zawrzeć w niej jedną z czterech Dyscyplin, zaś wydanie każdych 15 punktów doświadczenia umożliwi dołożenie kolejnej. Te atuty, choć potężne, wymuszają na Lily pełne skupienie by móc w pełni skorzystać z ich mocy. Przykładowo Równowaga Ciała (Na krawędzi Ziemi rozszerzenie badaczy, 14a) jest szczególnie przydatna, gdy chcemy pozbyć się wrogów, zwłaszcza gdy zostali osłabieni kartami takimi jak Kopnięcie podcinające (Na krawędzi Ziemi rozszerzenie badaczy, 23). Jeżeli jednak atut ten zostanie odwrócony na złamaną (Na krawędzi Ziemi rozszerzenie badaczy, 14b) stronę, Lily będzie zmuszona do unikania walki, celem ponownego skupienia się i odzyskania korzyści z tej dyscypliny. Co więcej, za każdą dyscyplinę zawartą w talii, Lily musi w ramach równowagi dołożyć również kopię Brzemienia przeznaczenia (Na krawędzi Ziemi rozszerzenie badaczy, 15), co oznacza, że nasza mistrzyni musi bezustannie zachowywać czujność. Żadna moc nie jest przecież dana na zawsze.