26 października 2016

Pierwszy dodatek do Horroru w Arkham: LCG na horyzoncie!

ahlcg_dunwich_legacy_box_front_mini

Mamy przyjemność zapowiedzieć pierwszy dodatek do Horroru w ArkhamDziedzictwo Dunwich.

Pomóż dr. Armitage’owi odnaleźć zaginionych przyjaciół. Dziedzictwo Dunwich stawia przed Tobą wyzwanie znalezienia zaginionych profesorów, oferując 5 małych kart i aż 156 dużych, pełnych tajemnic kart do gry. Pięciu nowych badaczy przybywa, by służyć swymi umiejętnościami z 59 nowymi kartami postaci, dzięki którym zbudujesz talię i wypróbujesz nowe style gry.

ahc02_fan

Gdzie zabiorą cię poszukiwania?

Dziedzictwo Dunwich wprowadza dwa nowe scenariusze: Zajęcia pozalekcyjne oraz Kasyno zawsze wygrywa, w których zmierzysz się z siłami wprowadzonymi przez jedenaście nowych zestawów spotkań.

Jednak szczegóły tej historii będą zależeć od Twoich wyborów i chęci głębszego wniknięcia w warstwy tajemnicy, z którą się mierzysz… Dziedzictwo Dunwich umożliwia nie tylko odkrywanie nowych scenariuszy, ale też stanowi wprowadzenie do całej kampanii Dziedzictwa Dunwich – kolejnych części, które pojawią się nadchodzącym cyklu Mitów.

ahc02_art_university

Kucharka, muzyk i reporter wchodzą do baru…

Jeśli Twoi inspektorzy popadli w obłęd lub zostali pożarci w konfrontacji z ghoulami i kultystami w Zestawie podstawowym – nie martw się! Dziedzictwo Dunwich wprowadza pięciu nowych badaczy z niezwykłymi atutami i słabościami, którzy są jednak bardziej wyspecjalizowani, niż ci z zestawu podstawowego.

Roland Banks jest przede wszystkim Strażnikiem, który może używać kart Strażnika na poziomach 0-5, jednak jego skłonności detektywistyczne są reprezentowane przez umiejętność korzystania z kart Poszukiwacza z poziomem 0-2. Z drugiej strony badacze w Dziedzictwie Dunwich nie mają drugorzędnej klasy. Zamiast tego, jak Zoey Samaras, należą do pojedynczej klasy, ale mogą korzystać z wszystkich innych klas, wybierając aż 5 kart z poziomem 0, które są inne niż ich własna klasa.

ahc02_cardfan_zoey

Tym sposobem nowi badacze mogą pokazać próbki wszystkich nowych kart klas (z poziomem 0) oraz kart neutralnych z poziomem większym niż 0. Przykładowo, możesz przetestować Zoey Samaras w walce i zagrać Podwajam stawkę jako silniejszy atak lub użyć Rytuału poszukiwania, aby Zoey mogła przeprowadzić śledztwo z użyciem magii. Obie te karty mają poziom 0, można zatem użyć w talii 2 kopii każdej z nich, ale za cenę 2 z 4 miejsc kart międzyklasowych.

Coś poszło wielce nie tak…

Jakie sekrety leżą za zapieczętowanymi drzwiami Uniwersytetu Miskantonic? Jak bardzo złowrodzy są gangsterzy prowadzący Klub Clover? Co zniknięcie prof. Rice’a i Morgana ma wspólnego z wydarzeniami Dunwich sprzed kilku miesięcy?

ahc02_art_club

Jesteś badaczem. Zbierz atuty, sprzymierzeńców i rozpocznij śledztwo. Dziedzictwo Dunwich już teraz pojawia się w sklepach w całej Polsce!