15 lutego 2013

Nadchodzi czas Legend

andor_pudelko_beta

Królewscy zwiadowcy nie mogli uwierzyć własnym oczom. Książę Thorald w końcu powrócił, zwoławszy najmężniejszych bohaterów ze wszystkich stron Andoru. Pokój w tej krainie nigdy nie trwał długo, dlatego zaniepokojony wielki król Brandur wysłał swojego syna, księcia Thoralda, do wszystkich zakątków królestwa z prośbą o pomoc. Na jego wezwanie odpowiedzieli najdzielniejsi z bohaterów: krasnolud Kram, czarodziejka Eara, łuczniczka Pasco oraz wojowniczy Thorn. Razem pospołu przemierzali krainy Andor mierząc się z pustoszącymi ziemie gorami, skralami, trollami i wszelkimi innymi potworami, które zmierzały na zamek będący siedzibą króla. Ich przygody były pełne ważnych, nierzadko dramatycznych wydarzeń, dzięki czemu dostąpiły miana legend i są dziś przekazywane w pieśniach bardów. Czas, aby grajkowie opowiedzieli także wasze dzieje!

dragon-artZ nieukrywaną przyjemnością chcieliśmy poinformować, że w tym roku nakładem naszego wydawnictwa ukaże się polska edycja gry Legendy krainy Andor. Jest to kooperacyjna gra przygodowa dla 2-4 graczy, która od momentu swej światowej premiery szturmem wdziera się na stoły graczy na cały świecie. Codziennie tysiące graczy przeżywa przygody w tej magicznej krainie, walczy z potworami, stara się ochronić zamek albo staje do ostatecznego starcia z ogromnym smokiem – Tarokiem. Najwyższy czas, aby i polscy gracze mogli poczuć wspaniałe emocje, które towarzyszą tej rozgrywce.

Autorem gry, jak i jej oprawy graficznej, jest Michael Menzel – uznany ilustrator gier planszowych, który na swoim koncie ma m.in. przygotowanie grafik do gier takich jak Filary Ziemi, Świat bez końca czy najnowszej edycji Osadników z Catanu. Legendy krainy Andor to jego debiutancka gra planszowa, nad którą pracował kilka ostatnich lat. Będąc zarówno twórcą gry jak i jej szaty graficznej Michael Menzel dopilnował żeby gra była dopieszczona w każdym detalu, a wszyscy uczestnicy rozgrywek mogli poczuć dokładnie to, co podpowiedziała mu wyobraźnia.

layout-VA87

Rozgrywka w Legendach krainy Andor jest oparta na scenariuszach – legendach, które gracze muszą odtworzyć podczas swoich przygód z grą. Każda z nich przybliża graczom kolejne wydarzenia z historii tej fantastycznej krainy. Dzięki temu grający faktycznie czują, że biorą udział w tej epickiej historii i mają wpływ na jej ostateczny przebieg. Wszystko zaczyna się spokojnie – najpierw bohaterowie przybywają na wezwanie starego króla Brandura, potem stają w obronie jego zamku i starają się dostarczyć ważną wiadomość, którą im powierzono. Później przyjdzie im ruszyć na ratunek królowi, oswobodzić z niewoli jego syna, zbadać tajemnice starej krasnoludzkiej kopalni aby wreszcie zmierzyć się z ogromnym smokiem, który wyzwolił się spod magicznego uroku i zaczął napadać ziemie. Na każdym kroku będą musieli podejmować decyzje, które będą istotne dla całej drużyny. Jak tym razem potoczą się losy krainy? Czy wszystko skończy się dobrze, a może bohaterowie ugną się pod jarzmem ciężkiego zadania, z którym przyjdzie im się zmierzyć? Przekonajcie się sami!