Filary Ziemi

Opis gry

filary_ziemiW Kingsbridge ma zostać wybudowana największa i najpiękniejsza katedra w kraju. Jako jeden z budowniczych, biorących udział w realizacji tego przedsięwzięcia, musisz pokierować działaniami robotników, zdobywać niezbędne surowce i najmować rzemieślników. Budowniczych czeka trudne zadanie. Może udasz się na audiencję u króla, aby zdobyć potrzebny metal? A może postarasz się o wsparcie wpływowych osobistości? Odwiedziny w klasztorze także mogą być niezwykle pomocne, tak jak i dobre stosunki z cechem rzemieślników. Weź udział w tej średniowiecznej przygodzie, podążając śladami bohaterów wielkiej powieści Kena Folletta.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że „Filary Ziemi” będą mogły zostać przeniesione na planszę. Jednak jako gra sprawdzają się wspaniale i wszyscy mamy dzięki temu świetną zabawę.” (Ken Follett)

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● 1 plansza ● 1 katedra złożona z 6 elementów ● 12 pionków budowniczych ● 75 kart ● 35 pionków robotników ● 82 żetony surowców ● 9 znaczników ● 1 kostka ● 1 płócienny woreczek ● 1 instrukcja ●

Dodatki/Inne gry w serii

filary56_s

  Rozszerzenie dla 5 lub 6 graczy

Opowieść o budowie najwspanialszej katedry w dwunastowiecznej Anglii powraca. Gracze dostaną do dyspozycji nowe możliwości a co więcej, w rozgrywce może wziąć teraz udział 5 lub 6 graczy.

Filary_Ziemi_Gra_karciana_medium

  Gra karciana

Anglia na początku XII wieku: Budowa największej katedry na świecie, a wy pośrodku! Rozmieszczacie swoich rzemieślników i zdobywacie niezbędne surowce – wszystko po to, aby zostać najsławniejszym z budowniczych.

 

Do pobrania

Instrukcje

Filary Ziemi - Instrukcja (19.3 MB)

Filary Ziemi: Rozszerzenie - Instrukcja (2.1 MB)

plansza_1