24 czerwca 2019

MP w Catan 2019: Kolejne turnieje eliminacyjne już w ten weekend!

banner5

Już w ten weekend odbędą się kolejne turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski w grze Catan! Tym razem zapraszamy do Krakowa (HEX ul. Dwernickiego 5), Torunia (ul. Mostowa 19) oraz Warszawy (Klubokawiarnia ITePe Al. Stanów Zjednoczonych 67). Dwóch najlepszych graczy w każdych eliminacjach zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale, który odbędzie się jesienią 2019, natomiast zwycięzca oraz laureat drugiego miejsca finału Mistrzostw Polski poza nagrodami rzeczowymi otrzyma także bilet uprawniający do uczestnictwa w Mistrzostwach Europy w Catan, odbywających się w listopadzie w Holandii!

catan_nagrody

Za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju eliminacyjnym gracz otrzymuje: bilet uprawniający do udziału w finale, rozszerzenie do gry Catan: Morskie Legendy oraz torbę Catan. Za zajęcie drugiego miejsca gracz otrzymuje: bilet uprawniający do udziału w finale oraz torbę Catan. Za zajęcie trzeciego oraz czwartego miejsca gracze otrzymują torbę Catan.

W eliminacjach udział może wziąć każdy, kto nie wygrał jeszcze żadnego turnieju eliminacyjnego. Eliminacje będą odbywać się w różnych miejscach w Polsce, a kolejne wydarzenia będą pojawiać się na mapie eliminacji, widocznej poniżej.

Zapisy prowadzą organizatorzy poszczególnych wydarzeń. Jeśli chciałbyś wziąć udział w takim wydarzeniu, ale w Twojej okolicy nikt nie organizuje turnieju – zajrzyj do swojej ulubionej kawiarni lub sklepu z grami i zapytaj, czy myśleli o zgłoszeniu swojego lokalu do naszego wydarzenia.

Eliminacje potrwają od 25 kwietnia do 15 września.

Szczegółowe informacje na temat turnieju znajdziecie na stronie poświęconej wydarzeniu.

osadnicy-z-catanuW grze planszowej Catan wcielacie się w rolę pierwszych osadników, którzy przybyli na wyspę Catan. Szybko wznosicie pierwsze osady i budujecie pierwsze drogi. Okoliczne tereny zapewniają wam surowce niezbędne do rozwoju. Handel kwitnie, a osady rozrastają się do miast. Jednak po pewnym czasie na wyspie zaczyna brakować miejsca – wtedy rozpoczyna się walka o ziemię, surowce i władzę.

Gra planszowa Catan porwała już miliony graczy na całym świecie, a każdego dnia do tego grona dołączają jej nowi fani.

Zostań władcą Catanu!