15 grudnia 2016

Już tu są! Nowe statki prosto z Łotra 1

swx59-63_titleimage

Równo z premierą Łotra 1 w kinach, na stołach graczy w grę figurkową X-wing pojawiają się nowe statki z filmu. U-wing i TIE Striker to pierwsze zwiastuny X fali rozszerzeń, która na zawsze odmieni kosmiczne bitwy, wprowadzając do gry jedne z najbardziej rozpoznawalnych statków z nowych filmów i serialu animowanego Rebelianci.

U-wing

Żeby przechytrzyć Imperium i wykraść plany najbardziej niszczycielskiej broni w całej galaktyce potrzeba nie tylko rebelianckiego ducha i wielkich bohaterów, ale także odpowiedniego sprzętu i statków. Zasądź za sterami U-winga razem z Jyn Erso i zaskocz wrogich pilotów zwrotnością i szybkością swojego statku.

swx62_spread

Najważniejszym wyróżnikiem nowego statku jest podwójny tytuł Obrotowe skrzydło. Dzięki niemu U-wing jest jednym ze statków najlepiej dostosowujących się do warunków panujących na polu bitwy. Strona ulepszenia oznaczona słowem Atak sprawia, że wartość zwrotności pilota rośnie o 1, a po wykonaniu manewru można odwrócić kartę na stronę, która nie zapewnia tej premii. Dzięki temu pilot U-winga może dowolnie obniżać lub zwiększać swoją wartość zwrotności – może wydawać się, że 1 punkt to niewielka zmiana, jednak szybko przekonasz się, że będzie to miało wielkie znaczenie dla nadchodzących potyczek. Druga strona ulepszenia jest jeszcze bardziej wyjątkowa – po wykonaniu manewru o wartości 0, możesz obrócić U-winga o 180 stopni, po czym możesz obrócić tę kartę. Nie każdy statek potrafi taką sztuczkę, a jej wartość jest nie do przecenienia.

TIE Striker

Nie ma obaw – nie będzie spoilerów, ale jedno jest pewne – za sterami TIE Strikerów zasiadają jedni z najlepszych pilotów Imperium, a same statki nie mają sobie równych. Ta ulepszona wersja standardowych myśliwców TIE posiada zmieniona skrzydła, dzięki którym jest jeszcze szybsza, a także zwiększoną siłę ognia.

swx63_spread

Podobnie jak w przypadku U-winga, także TIE Striker otrzymuje swój unikatowy tytuł. Adaptacyjne lotki zwiększają zwrotność statku, pozwalając mu wykonać dodatkowy manewr. Tekst karty brzmi:

Tuż przed tym, jak ujawnisz swój wskaźnik, jeśli nie jesteś zestresowany, musisz wykonać biały manewr [1 lekko w lewo], [1 prosto] lub [1 lekko w prawo].

Jak łatwo zauważyć, tytuł ten wymusza na pilocie wykonanie dodatkowego manewru za każdym razem, kiedy nie jest on zestresowany. Początkowo może się to wydawać ograniczeniem, jednak z odpowiednią taktyką i manewrowaniem znacznikiem stresu, Adaptacyjne lotki stanowią potężną broń, zapewniającą niesłychaną precyzję ataku.

Rebelia to bunt

Łotr 1 jest już w kinach – po seansie zaś czas na wzięcie sprawy w swoje ręce i pokierowanie najlepszymi maszynami z filmu. Statki U-wing i TIE Striker są już w sklepach – wzbogaćcie swoje eskadry o nowe możliwości.