9 lipca 2014

Jak zakończy się opowieść?

plakat

Dawno, dawno temu, w odległej krainie żył sobie sędziwy król. Władca martwił się losami królestwa, które było nękane przez straszliwą bestię i ogłosił, że obrońca krainy zostanie sowicie nagrodzony. Na królewski dwór przybył więc śmiałek…

Z przyjemnością informujemy, że zaraz po wakacjach nakładem naszego wydawnictwa ukaże się nowe wydanie gry Dawno, dawno temu…, w której gracze wcielają się w narratorów opowieści i snują fantastyczne historie. Podczas rozgrywki, od dwóch do sześciu graczy będzie starać się opowiedzieć swoją bajkę. Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje kartę zakończenia, do którego będzie chciał doprowadzić wspólną opowieść. Gracze otrzymują również karty przedstawiające różnorakie miejsca, postacie, przedmioty lub cechy, które wykorzystują w tworzonych przez siebie wątkach.

wachalry

Jeden z graczy rozpoczyna swoją opowieść słowami „Dawno, dawno temu…” a następnie kontynuuje ją, wplatając w fabułę przedmioty, postacie i cechy przedstawione na jego kartach. Jeśli uda mu się zagrać wszystkie karty, może zakończyć opowieść zgodnie ze swoją kartą zakończenia. Nie będzie to jednak proste, ponieważ inni gracze mogą przerwać jego historię, przejmując narrację i prowadząc dalszą opowieść w stronę swojego zakończenia. W związku z tym, że zakończenie musi być sensownym i spójnym zwieńczeniem opowieści, gracze będą musieli wykazać się niemałą wyobraźnią aby opowiedzieć historię do końca, a przeciwnicy nie będą im tego ułatwiać!

Nowa edycja Dawno, dawno temu… dostępna będzie w dwóch wersjach: standardowej oraz w wersji rozszerzonej. W edycji standardowej znajdzie się 165 kart (w tym karty opowieści oraz zakończeń). Edycja rozszerzona, poza elementami ze standardowej wersji gry będzie zawierać także dodatkową talię kart, które pozwolą graczom na dodanie do gry własnych elementów, dzięki którym opowiadane historie będą jeszcze bardziej różnorodne. Ponadto edycja rozszerzona zostanie zapakowana w większe, bardziej eleganckie pudełko, które uczni z niej doskonały prezent na wszelkie okazje!

Nową edycję gry będzie można również rozbudować dodając zupełnie nowe karty z zestawów dodatkowych, z których pierwszy planujemy wydać jeszcze w tym roku!

Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Czy król odzyska tron? Czy zły potwór zostanie pokonany? Czy zaklęty książę zostanie odczarowany? Zadecydujecie o tym opowiadając historie podczas rozgrywki w Dawno, dawno temu…!