Mgły nadciągają nad Kingsport

mgly_nad_kingsportPowróćcie raz jeszcze do Massachusetts z wizji H.P. Lovecrafta, tym razem po to, aby zbadać upiorne wybrzeże skąpanego we mgle Kingsport, miasta, w którym bariera między wymiarami jest najcieńsza. To miejsce posiada również potężnych strażników, więc być może badacze natrafią na kogoś – lub na coś – co pomoże im w walce z Przedwiecznym…

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się rozszerzenie do gry Horror w Arkham, zatytułowane Mgły nad Kingsport.

Rozszerzenie to pozwoli graczom przenieść się na ulice mglistego Kingsport, gdzie ponownie będą musieli zmierzyć się z potężnymi przedwiecznymi. Przyszłość ludzkości znowu jest zagrożona, ale nieustraszeni badacze staną do walki aby uchronić świat przed nadejściem wiecznego mroku.

Mgły nad Kingsport, poza dodatkową planszą, nowymi postaciami, kartami i przedwiecznymi, wprowadzają do rozgrywki szereg nowości.

Pierwszą z nich są nowe, ruchome szczeliny międzywymiarowe. Ponieważ granica między wymiarami jest w Kingsport bardzo cienka, przejścia między jednym wymiarem a drugim pojawiają się bardzo często i są jeszcze trudniejsze do zamknięcia. Ruchome szczeliny działają podobnie jak bramy z gry podstawowej, z kilkoma wyjątkami. Przede wszystkim, każda szczelina, podobnie jak potwory, posiada symbol wymiaru. Po tym, jak szczelina pojawi się na planszy, powoduje on poruszanie się szczeliny zgodnie z normalnymi zasadami poruszania potworów. Po każdym poruszeniu szczeliny na planszy pojawiają się potwory, dlatego badacze powinni zamykać je jak najszybciej, aby uniknąć chaosu na ulicach Kingsport. Co więcej, szczeliny mogą pojawić się nawet na obszarze, który zawiera już Znak Starszych Bogów! Dodatkowo, taką ruchomą szczelinę trudniej jest zamknąć, dlatego każda z nich stanowi niemałe wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych badaczy.

Drugim nowym elementem, który pojawia się w Mgłach nad Kingsport są Strażnicy. Są to potężne istoty, które przeciwstawiają się Przedwiecznym i przy odrobinie szczęścia wesprą badaczy w ich walce z nadchodzącym złem. Strażnicy pozwalają ułatwić grę badaczom, stanowiąc niejako przeciwieństwo Heroldów, którzy pomagają w zwycięstwie Przedwiecznym. Gracze mogą zdecydować się na rozgrywkę z wykorzystaniem Strażnika, jeśli uważają, że przyda im się wsparcie ze strony sił nadprzyrodzonych. Każdy z trzech znajdujących się w Mgłach nad Kingsport Strażników posiada własny zestaw zasad, które wpłyną na rozgrywkę.

Kolejną ciekawą nowością są karty Epickiej Bitwy, wykorzystywane podczas ostatecznej bitwy z Przedwiecznym. W każdej fazie odpoczynku odkrywa się jedną z nich, by sprawdzić jakie efekty będą miały miejsce w tej rundzie walki. Czasem pozwolą one wykorzystać słabości Przedwiecznego, czasem pozwolą mu zaatakować przed badaczami, ale wśród kart znajdą się też o wiele groźniejsze niespodzianki…

 kingsport-obrazek

Nowe elementy, które wprowadza do rozgrywki rozszerzenie Mgły nad Kingsport z pewnością zachęcą badaczy do powrotu w okolice Arkham, by jeszcze raz stanąć oko w oko z grozą i przerażeniem. Mgły nadciągną nad Kingsport już jesienią tego roku!