X-Wing – Wsparcie dla floty

X-wingNasza dzisiejsza wiadomość na pewno ucieszy wszystkich miłośników gry figurkowej X-Wing. Już wkrótce dowódcy kosmicznych eskadr będą mogli dołączyć do swoich sił statki z trzeciej fali dodatków!

SWX_ShipsHeader

W skład trzeciej fali wejdą cztery nowe statki: HWK-290, Prom typu Lambda, bombowiec TIE oraz B-Wing. W skład każdego rozszerzenia, poza szczegółowym modelem w skali 1:270, wejdą karty statków, karty rozwinięć, wskaźniki manewrów oraz wszystkie niezbędne żetony.

Wsparcie dla floty

Nowe statki pozwolą graczom na tworzenie zupełnie nowych strategii, opartych na eskadrach, których poszczególne statki wspierają się wzajemnie za pomocą zdolności swoich pilotów albo rozwinięć.

Zarówno HWK-290 jak i Imperialny Prom typu Lambda wprowadzają nowe możliwości wsparcia sojuszniczych jednostek, które sprytny taktyk może wykorzystać do osiągnięcia zwycięstwa. Od początku projektowane jako jednostki wsparcia, HWK-290 i prom typu Lambda są bardzo wszechstronnymi pojazdami, które wpłyną na lepszą efektywność innych statków eskadry.

kapitan_kagi kyle_katarn

W zestawie z HWK-290 znajdziemy cztery karty pilotów, z czego trzej to piloci unikatowi. Wśród nich szczególnie interesujący jest sławny Kyle Katarn, który może przekazać swoje żetony skupienia przyjaznym jednostkom w swoim zasięgu, co w ogniu bitwy może okazać się nieocenione. Dodatkowo, HWK-290 może zostać wyposażony w uzbrojoną wieżyczkę oraz członka załogi. Wśród kart rozwinięć, które znajdą się w tym rozszerzeniu znajdziemy między innymi kartę tytułu Moldy Crow – statku Kyle’a Katarna, dzięki której pilot nie będzie musiał odrzucać niewykorzystanych żetonów skupienia!

Flota Imperialna również otrzymuje jednostkę wsparcia pod postacią Promu typu Lambda. To rozszerzenie także zawiera cztery karty statków, których piloci posiadają nowe specjalne zdolności, które będą pomocne dla innych członków eskadry. Dobrym przykładem będzie karta Kapitana Kagi, który może zmusić przeciwnika do namierzenia jego ciężko opancerzonego statku zamiast innej sojuszniczej jednostki. Wysoka wartość osłony pozwoli przyjąć na siebie naprawdę ciężki ostrzał, zapewniając bezpieczeństwo mniej wytrzymałym jednostkom. Prom typu Lambda może również zostać ulepszony – wyposażenie go w działo czy członków załogi może okazać się pomocne podczas bitwy. Jednym z dwunastu rozwinięć które znajdą się w tym rozszerzeniu jest Rebeliancki jeniec, który w połączeniu z kartą Kapitana Kagi może zniechęcić przeciwnika do prób namierzania czy ostrzału rakietowego.

rebeliancki_jeniec

Co więcej, nowa fala dodatków wprowadza nowy rodzaj rozwinięcia – ulepszenia systemu – dostępny dla Promu typu Lambda oraz B-winga. Dzięki niemu gracze będą mieli większą kontrolę nad grą, eliminując ryzyko związane z nieprzewidywalnymi rzutami kośćmi i zagraniami przeciwników. Przykładowo, kiedy bronimy się statkiem wyposażonym w Zakłócacz sensorów, możemy wymusić na przeciwniku zmianę wyniku na kościach, na których uzyskał trafienie.

zaklocacz_sensorow

Zabójczy arsenał

Statki takie jak HWK-290 i prom typu Lambda, jako jednostki wsparcia, potrzebują sojuszników którzy będą mogli skorzystać z ich zdolności. Jako siłę uderzeniową eskadry można wykorzystać obdarzony ogromnym bitewnym potencjałem myśliwiec B-wing oraz bombowiec TIE.

pilot_eskadry_gamma pilot_eskadry_niebieski

Razem z modelem B-winga otrzymujemy cztery karty pilotów, razem z szerokim wachlarzem rozwinięć. Myśliwiec może zostać wyposażony w ulepszenia systemu, działo oraz dwa rodzaje torped, między innymi potężne Zaawansowane torpedy protonowe. Ich celem może być tylko jednostka w zasięgu 1, ale dzięki potężnym osłonom B-wing świetnie nadaje się do walki na krótkim dystansie, co pozwoli na skuteczne wykorzystanie dodatkowego uzbrojenia.

zaaw_torpedy_protonowe

Ostatnim statkiem z trzeciej fali dodatków jest bombowiec TIE, który może zostać wyposażony w bomby oraz ładunki i rozmieścić je na drodze przeciwników. Pomimo tego, że nie jest tak zwrotny jak inne typy myśliwców TIE, stanowi siłę, z którą należy się liczyć, ponieważ posiada dostateczną siłę ognia by poradzić sobie z większością jednostek. Każdy z bombowców może zostać wyposażony w dwa rodzaje torped, dwa rodzaje rakiet oraz bombę. W zestawie znajdziemy szereg usprawnień które możemy wykorzystać, między innymi Bombę protonową, która zadaje uszkodzenia krytyczne, i to ignorując tarcze przeciwników!

zetony_bomb

Walcz o losy galaktyki

Z nowymi jednostkami wsparcia, pilotami i rozwinięciami, nowa fala dodatków na pewno podgrzeje atmosferę na polu bitwy pomiędzy Imperium a Rebelią. Nowe modele statków będą mogły zasilić eskadry już w III kwartale 2013 roku, a tymczasem niech Moc będzie z Wami!