27 marca 2014

Groza ogarnie Miskatonic

uniwersytet_M_pudelko

Ostatnie odkrycia naukowców z Uniwersytetu Miskatonic ujawniły kolejne tajemnice, które mają miejsce w Arkham, Massachusetts. Podczas gry wyznawcy Przedwiecznych rosną w siłę, dzielni obrońcy tego sennego miasteczka zostają postawieni przed ostatecznym sprawdzianem.

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się Uniwersytet Miskatonic – rozszerzenie do gry Horror w Arkham. Walka przeciwko nieznanym siłom jeszcze się nie skończyła, a ci, którzy myślą że mają szansę przeciwko mitom dostaną nauczkę.

Uniwersytet Miskatonic to nowy rodzaj rozszerzenia do Horroru w Arkham, które bazuje na elementach, jakie znalazły się w obszernym zbierze gier z rodziny Horror w Arkham. Elementy, które znajdują się w tym rozszerzeniu mogą być wykorzystane podczas rozgrywki w podstawową wersję gry, ale im więcej dodatków zostanie wykorzystanych, tym więcej nowych elementów z Uniwersytetu Miskatonic będzie można użyć w grze.

Wraz z prawie 450 nowymi kartami, Uniwersytet Miskatonic wprowadza nowe Mity i Obszary dla Dunwich, Kingsport i Innsmouth, jak również nowe bramy, epickie bitwy, rany, szaleństwo, umiejętności i wiele innych. W nowym dodatku znajdują się nowe elementy dla każdego z wcześniejszych rozszerzeń.

Dzięki Uniwersytetetowi Miskatonic gracze będą mogli rozbudować wybrane przez siebie elementy, w zależności od rozszerzeń, które będą chcieli wykorzystać. Dzięki temu, niezależnie od wybranego wariantu rozgrywki, stanie się ona jeszcze bardziej niebezpieczna i zmusi graczy do podjęcia jeszcze większych wyzwań w walce z Przedwiecznymi.

ah-miskatonic-study-artPoza nowymi kartami, Uniwersytet Miskatonic zawiera także karty pomocy dla graczy, które pomogą łatwo zorientować się w zdarzeniach w Arkham, zależnych od liczby graczy. Można na nich znaleźć informacje ile o ilości bram, limicie potworów (na ulicach i peryferiach) oraz ile potworów pojawia się kiedy brama się otwiera.

Uniwersytet Miskatonic wprowadza także wariant Instytucji. Podobnie jak w przypadku Herolda i Strażnika z wcześniejszych rozszerzeń, wariant Instytucji pozwala na wprowadzenie do gry arkusza Instytucji. W Arkham funkcjonuje wiele potężnych organizacji, a każda z nich ma swoje własne cele. W wariancie Instytucji, jedna z tych organizacji zostaje wprowadzona do gry i zapewnia badaczom nowe możliwości i wsparcie podczas rozgrywki.

Przekroczcie bramy Uniwersytetu Miskatonic i dokonajcie nowych odkryć, które czekają na was w tym rozszerzeniu. Niezależnie czy chcecie rozbudować podstawową grę, czy też dodać głębi rozszerzeniom, Uniwersytet Miskatonic jest tym czego szukacie. Jednak strzeżcie się…groza, która kryje się w środku wpłynie na przyszłość Arkham już latem tego roku.