22 grudnia 2015

Zmiażdż siły Rebelii!

SWX35_imperialny_transportowiec_szturmowy

“Kiedy wykonają kolejny ruch, będziemy na nich czekać i stłumimy iskrę zanim zdąży wzniecić pożar.”
–Agent Kallus

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się dodatek do gry X-wingImperialny transportowiec szturmowy.

Zestaw, zaprojektowany z myślą o grze w formatach rozgrywki filmowej i epickiej, zawiera jeden frachtowiec typu Gozanti, dwa myśliwce TIE, jedenaście kart statków, dwadzieścia sześć kart ulepszeń, a także wszystkie znaczniki manewrów i żetony niezbędne do wprowadzenia nowych statków do gry. Dodatkowo zestaw zawiera także cztery nowe misje, opowiadające o misji pochwycenia i unicestwienia agentów Rebelii przez frachtowiec szturmowy typu Gozanti.

Frachtowiec typu Gozanti

Frachtowiec typu Gozanti jest niezwykle wszechstronnym statkiem – może pełnić rolę krążownika albo frachtowca. Szeroko wykorzystywane i wielokrotnie ulepszane przez Imperium, otrzymały nawet stacje dokujące, które umożliwiły im podróżowanie z własną eskortą.

Statek, w standardowej skali 1:270, umieszczony został na wielkiej podstawce, przez co znacząco odróżnia się od mniejszych statków – może nawet nieść do czterech zadokowanych myśliwców TIE.

SWX_35_wachlarz

W rozszerzeniu gracze znajdą wszystko, co potrzebne jest by poprowadzić swój frachtowiec do bitwy. Kartę statku, dziesięć kart statków myśliwców TIE, w tym czterech nowych asów Imperium, zasady dotyczące wystawiania myśliwców zadokowanych na frachtowcu Gozanti, wiele ulepszeń, w tym modyfikacje wprowadzające nowe rozwiązania do formatu rozgrywki epickiej, a także Agenta Kallusa, jednego z głównych złoczyńców w serialu Star Wars: Rebelianci.

Agent Kallus, przebiegły i nieustępliwy oficer IBB, pojawia się w roli ulepszenia załogi. Jego umiejętność pozwala graczowi wybrać jeden wrogi, mały lub duży statek na początku pierwszej tury, po czym pozwala na zamianę jednego wyniku skupienia na unik lub trafienie.

Agent Kallus jest bardzo solidnym wyborem, szczególnie uwzględniając jego koszt w postaci dwóch punktów. Mimo, że nie pozwala zmienić wszystkich wyników, tak jak przy użyciu żetonu skupienia, to jest on dość uniwersalny i pomaga zarówno w sytuacji ataku jak i obrony przez wybranym statkiem.

tie-plastic

Dwa nowe myśliwce TIE przedstawione zostały w tym rozszerzeniu w barwach znanych z bitwy o Endor w Powrocie Jedi.

Nowi piloci, tacy jak „Bicz”, pozwalają na jeszcze większe dostosowanie swojej eskadry myśliwców. „Bicz” to nieustępliwy łowca – otrzymuje dodatkową kość ataku, jeśli jego celem jest statek, który otrzymał już obrażenia. To doskonała zdolność, jeśli przeciwnik operuje dużymi statkami, które muszą przyjąć dużo obrażeń, zanim zostaną zniszczone.

Nie pozwól się wymknąć Rebeliantom

Ruszcie w pogoń za Rebeliantami, gdziekolwiek się ukryją. Nowy Imperialny transportowiec szturmowy dostarczy wam mnóstwo nowych możliwości do zmiażdżenia rebelianckiej floty już w I kwartale 2016 roku.