12 kwietnia 2013

Zgubny wpływ szczeliny zasiał ziarno Chaosu w całym sektorze

relic_pudelko
W imieniu Imperatora nakazuję ci zbadać ten nieznany region, rozświetlając Jego blaskiem tę hebanową pustkę, gdyż nieznani przeciwnicy mobilizują się poza naszym zasięgiem.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią podczas oczekiwania na polskie wydanie przybliżamy kolejne elementy gry Relic: Tajemnica Sektora Antian. Tym razem przyjrzymy się bliżej obszarowi, na którym będzie toczyć się przygoda.

Odległy Sektor Antian nigdy nie był spokojnym zakątkiem Imperium, a niedawno powstała szczelina w Osnowie tylko zwiększyła zagrożenie, przynosząc ze sobą nowe śmiertelne niebezpieczeństwa i obietnicę złowrogiej przyszłości. Niewielu powróciło z tego wyklętego obszaru zachowując zdrowe zmysły. I właśnie tam zamierzacie wyruszyć.

relicboard

Rozgrywka toczyć będzie się na planszy, przedstawiającej tytułowy Sektor Antian. Na środku znajduje się miejsce na arkusz scenariusza, wyznaczający unikalne warunki zwycięstwa i wprowadzający do gry zasady specjalne. Plansza podzielona jest na trzy Relic_straznik_szczelinykoncentrycznie ułożone sektory, pomiędzy którymi podróżować będą postacie graczy, poszukując najskuteczniejszego sposobu na zwiększenie swojej potęgi, by móc stawić czoła głównemu zagrożeniu wyznaczonemu przez scenariusz.

Agenci Imperium wielokrotnie będą zmuszeni stawić czoła zagrożeniom, których typ wyznaczany jest przez specjalne symbole pieczęci ze znakiem Chaosu. Postacie często specjalizują się w walce z konkretnym typem przeciwników, więc planszę zaprojektowano w taki sposób, aby gracze mogli w pewnym stopniu zaplanować, jakim niebezpieczeństwom stawią czoła. Jest to możliwe dzięki obszarom, które tworzy kilka sąsiadujących pól z tym samym typem zagrożenia.

Choć Sektor Antian kryje wiele niebezpieczeństw to nie można zapomnieć, że jest częścią potężnego Imperium Ludzkości. Ci, którzy okażą się dostatecznie godni, mogą liczyć na wsparcie i trening. W narożnikach sektorów znajdują się pola, na których postacie mogą uzyskać pomoc od wpływowych organizacji i ufortyfikowanych placówek. Miejsca te pozwolą między innymi odzyskać nadwątlone zdrowie, podjąć się nowych misji, czy wyposażyć w nowy ekwipunek i z pewnością okażą się ważnymi elementami w drodze do zwycięstwa.

Relic_stracony_front

Relic_Sanktuarium_Antiasa

Niezwykle klimatyczne i szczegółowe grafiki pozwolą jeszcze lepiej poczuć charakterystyczny, mroczny nastrój 41. milenium i zbudować odpowiednią atmosferę do przemierzania tego pełnego niebezpieczeństw zakątka Imperium. Już niebawem zamieścimy opis kolejnych elementów gry Relic: Tajemnica Sektora Antian. Śledźcie naszą stronę i strzeżcie się zdradzieckich sił Chaosu.

Na chwałę Imperatora!