10 lutego 2023

Zapowiedzi 2023 – Dzień 5

Tydzień zapowiedzi zleciał bardzo szybko. Wielka szkoda, że to już koniec… ale to na pewno nie koniec tytułów, które zaplanowaliśmy dla Was w tym roku! Kolejne pozycje będziemy sukcesywnie ogłaszać w kolejnych miesiącach.

W grze Age of Civilization

cover_1216x800_age_of_civilisationW grze Age of Civilization musisz poprowadzić swój lud ku świetlistej przyszłości. Przeanalizuj możliwości w każdej erze, dokonaj najlepszych decyzji dla rozwoju swojego królestwa i stań na czele kilku potężnych cywilizacji, które na zawsze zapiszą się na kartach historii. Choć po drodze wiele z nich upadnie, na koniec powstanie twoja własna, wyjątkowa cywilizacja!

Liczba graczy: 1-4
Czas rozgrywki: 30-60 minut
Wiek sugerowany: +10 lat


Tiny Epic Zombies

cover_1198x800_male_epickie_ZOMBIEPrzez kraj przetoczyła się plaga zombie, a zmarli nie chcą zaznać spoczynku. Uwięziona w centrum handlowym Echo Ridge niewielka grupa ludzi z różnych środowisk musi ocalić świat. Niezbędna im będzie chłodna kalkulacja (i nabita broń), gdyż na ich drodze stanie horda nieumarłych. Przy odrobinie sprytu i kilku celnych strzałach w głowę, być może uda im się wypełnić zadanie i ujść z życiem… Inaczej skończą jako danie główne.
Jako gracze ludzie poruszajcie się waszymi postaciami po centrum handlowym, zabijajcie zombie, wykonujcie akcje z pomieszczeń i zbierajcie niezbędne do zrealizowania celów przedmioty. Każda postać posiada swoją wyjątkową zdolność, która zapewni Wam przewagę! Uważajcie jednak, gdyż gracz zombie (lub w przypadku niektórych trybów – automa) tylko czeka na najmniejszy błąd z Waszej strony, a każda zabita postać zasili jego szeregi jako zombie z równie potężnymi i unikatowymi zdolnościami! W Małe Epickie Zombie zagracie zarówno rywalizacyjnie, jak i kooperacyjnie (a nawet solo!).

Liczba graczy: 1-5
Czas rozgrywki: 30-45 minut
Wiek sugerowany: +14 lat

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/244536/tiny-epic-zombies
KS: https://www.kickstarter.com/projects/coe/tiny-epic-zombies-a-game-of-brutal-survival/


EXIT: Lot w nieznane

cover_800x800_exit_lot_w_nieznaneJesteście członkami załogi samolotu pasażerskiego. Nagle znajdujecie się w środku potężnej burzy. Woda wdziera się do maszyny, a niektóre podzespoły zaczynają się psuć. Czy uda się Wam naprawić samolot i bezpiecznie wylądować? Nie macie za dużo czasu…

Przed wami niezapomniane, niepowtarzalne przeżycie. Rozwiążcie wszystkie zagadki najszybciej, jak to możliwe! Czy uda się Wam bezpiecznie wylądować samolotem?

Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 60-120 minut
Wiek sugerowany: 12+
Poziom trudności: 2/5

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/283797/exit-game-stormy-flight


EXIT: Mroczny cmentarz

cover_800x800_exit_cmentarzStara legenda głosi, że w grobowcu sir Reginalda Wrestona ukryty jest bezcenny artefakt. Można go znaleźć tylko, gdy księżyc ustawia się w idealnym położeniu na nocnym niebie – co ma miejsce raz na 87 lat! Ale wiecie co? Ta noc jest właśnie dziś! Czy będziecie w stanie raz na zawsze rozwiązać zagadkę i odkryć tajemnicę rycerza?

Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 60-120 minut
Wiek sugerowany: 12+
Poziom trudności: 3/5

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/295945/exit-game-cemetery-knight


EXIT: Władca Pierścieni – Cienie nad Śródziemiem

cover_800x800_exit_wladca_pierscieniPospieszcie się hobbici, gdyż zło rośnie w siłę w krainie Mordor, nad którą zaległy cienie. Frodo, wraz ze swymi towarzyszami, wyruszył z misją ocalenia Śródziemia i to na ich barkach spoczywają teraz losy całego świata, a tym samym spoczywają w rękach graczy, gdyż niezbędna będzie ich pomoc!

W grze Exit – Władca Pierścieni – Cienie nad Śródziemiem, potężny czarodziej Gandalf wysyła graczy na niezwykle ważną misję. Muszą wyruszyć w drogę pełną przygód i zrealizować postawione przed nimi cele, w przeciwnym razie zgaśnie wszelka nadzieja. Gracze będą wspólnie odwiedzać miejsca znane z „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, rozwiązywać wymagające i pełne magii zagadki oraz wspierać towarzyszy w walce przeciwko Nazgulom, orkom i innym mrocznym postaciom.

Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 45-90 minut
Wiek sugerowany: 10+
Poziom trudności: 2/5

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/341573/exit-game-lord-rings-shadows-over-middle-earth


John Company

cover_1024x800_john_companyTwoja rodzina jest mocno związana z Kompanią Wschodnioindyjską. Kilku twoich siostrzeńców służy w armii Bombaju pod dowództwem twojego najstarszego syna. Po wyświadczeniu kilku przysług najmłodszy członek twojej rodziny uzyskał posadę w Parlamencie. Ponadto właśnie wybuchł skandal z udziałem obecnego Przewodniczącego. To twój moment, aby przejąć kontrolę nad Kompanią. Zbudujesz najpotężniejszą korporację, jaką kiedykolwiek widział świat, czy pomożesz ją zniszczyć?

John Company to dynamiczna gra historyczna opowiadająca o powstaniu i upadku Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej od autora gry Pax Pamir. Gracze wcielają się w role ambitnych rodzin chcących przynieść sławę swojemu nazwisku. John Company to rywalizacyjna gra handlowa, w której gracze wspólnie kierują losami jednej, rozrastającej się organizacji. Muszą radzić sobie z niuansami polityki i biurokracji, jednocześnie licząc się z konsekwencjami swoich działań dla subkontynentu indyjskiego.

Druga edycja gry John Company, wydanej po raz pierwszy w 2017 roku, zawiera odświeżone zasady, wprowadzające nowe wyzwania strategiczne dla graczy, oraz pięknie wykonane komponenty. To zwieńczenie ponad dekady badań nad działalnością Kompanii Wschodnioindyjskiej, oferujące bezkompromisowy portret ludzi, którzy położyli podwaliny Imperium Brytyjskiego!

Liczba graczy: 1-6
Czas gry: 90-240 minut
Wiek sugerowany: 14+

BGG: https://boardgamegeek.com/…/john-company-second-edition
KS: https://www.kickstarter.com/…/john-company-second-edition