28 września 2017

Zapowiedź: W sercu Imperium

swi46-BOX-PO-1

Coruscant, stolica galaktyki. Ta metropolia o rozmiarach całej planety jest domem Imperatora Palpatine’a i innych niezliczonych istnień. Jest także siedzibą wielu tajemnic, włącznie ze starożytnym artefaktem o niewiarygodnej potędze…

Pragniemy ogłosić nadchodzące rozszerzenie do gry Star Wars: Imperium AtakujeW sercu Imperium.

Tylko najdzielniejsi rebelianci ośmielą się działać w murach tego miasta, ale konieczne jest jak najszybsze zlokalizowanie starożytnego artefaktu, nim trafi w ręce Imperatora. Czeka na was wysoce regrywalna kampania złożona z 16 misji, podczas których zostanie przetrząśnięty każdy poziom tego świata – od lśniących sal po mroczne podziemne alejki i slumsy.

Dodatek wprowadza 3 nowych bohaterów gotowych dołączyć do sił Rebelii. W zatłoczonym mieście, ścigani na każdym kroku przez siły Imperium, członkowie Sojuszu szybko zrozumieją, że Imperator nie jest ich najniebezpieczniejszym przeciwnikiem. Były Sith, Maul, wysłał Clawdickiego – zmiennokształtnego, by odnalazł artefakt. Każda istota minięta na ulicy może być w rzeczywistości jednym z jego przebrań.

swi46_set

Rozszerzenie W sercu Imperium rozbudowuje kampanie i potyczki trzema nowymi bohaterami i 13 innymi figurkami, włączając w to potężnego AT-DP, uzbrojonych w pałki Szturmowców prewencji oraz Droidy strażnicze z ich podwójnymi działkami. Przestrzenie Coruscant zaczynają tętnić życiem dzięki tuzinom kafelków, nowych map i ponad 130 kartom.

Kampania na Coruscant

Bohaterowie, osamotnieni wśród niezliczonych miliardów mieszkańców galaktycznej stolicy, stoją przed ogromnie niebezpiecznym wyzwaniem – muszą kontynuować zwiad poprzedniej grupy Rebeliantów. Jedna z drużyn poinformowała o trwających poszukiwaniach potężnego artefaktu, który jest bronią agentów Imperium, jednak nagle wszyscy jej członkowie niespodziewanie zaginęli – prawdopodobnie zostali pojmani.

Teraz ulice Coruscant rozciągają się przed, nad i pod zwiadowcami, tak samo jak tajemnice, które skrywają ich zaułki. Wyścig się rozpoczął. Jeśli bohaterowie nie dotrą pierwsi do miejsca przechowywania artefaktu, może on wpaść w niepowołane ręce lub zostać przejęty przez agentów Imperatora. Albo też – jeśli wierzyć plotkom – samego Imperatora, który osobiście bierze udział w poszukiwaniach.

W tej kampanii niezbędne będzie każde możliwe wsparcie i siła, na jaką można liczyć. Dlatego W sercu Imperium wprowadza nowe możliwości żetonów towarzyszy.

SWI46_jarrod

Towarzysze wracają do Imperium Atakuje, wzmacniając zarówno Rebeliantów, jak i Imperium. Wprowadzają do gry wiele rozmaitych efektów, które są związane z określoną grupą bohaterów. Liczą się i działają jak zwykle figurki, z kilkoma wyjątkami, oraz aktywują się od razu przed lub po przypisanym bohaterze lub grupie.

Żetony potęgi reprezentują akcje, które podnoszą efektywność w bitwie – od ulepszonego uzbrojenia po bliskość z Mocą. Wyposażona w jeden z tych żetonów figurka, która zadeklarowała atak lub została wyznaczona na cel ataku, może odrzucić żeton potęgi, aby dodać jego efekt do wyniku swojej akcji.

Użycie żetonu zniszczenia doda do ataku punkt zniszczeń, zaś żeton uniku zmniejszy szansę przeciwnika na atak, który ogłuszy postać.

Przygotuj się do walki

W sercu Imperium Ko-Tun Feralo pojawia się z żetonami potęgi także w potyczkach. Jej zdolność pasywna Przydział uzbrojenia aktywuje się na początku każdej rundy, co sprawia, że jest ona wspaniałym liderem i nieocenionym sojusznikiem – szczególnie dla przyjaznych figurek, które wydały żetony potęgi podczas swojego ataku mogą skorzystać z jej Zabójczej prezycji.

SWI46_ko-tun SWI46_Deployment-Cards-PO-13

Wciąż jednak W sercu Imperium dodaje więcej do potyczek niż tylko nowych bohaterów, żetony potęgi i ich towarzyszy. Nowe jednostki rozszerzenia także wzmocnią twoje armie, dzięki czemu zyskasz ogrom nowych działań taktycznych, które wprowadzają poprzez 10 nowych kart dowodzenia. Dodatkowo 3 nowe ulepszenia potyczek dodadzą więcej elastyczności najbardziej rozpoznawalnym postaciom w grze.

Jeśli zastanawiałeś się jak prezentowałby się w potyczkach Darth Vader, gdyby użył swojego niepokonanego ataku i przebił się przez przeciwników mieczem świetlnym, dusząc ich Mocą, całkowicie Wiedziony nienawiścią i gniewem, to teraz jest szansa się przekonać!

Razem z nowymi figurkami, kartami dowodzenia i ulepszeniami potyczek, W sercu Imperium wprowadza także zasady i mapę do potyczek dla 4 graczy – do rozegrania zarówno jako walka grupowa dwóch na dwóch, jak i dziki wariant każdy na każdego.

swi46_plastic

Od lśniących sal po brudne ulice

Czas rozpocząć nową kampanię pełną przygód, tajemnic i strachu. Ulepsz swoje potyczki nowymi jednostkami, kartami dowodzenia i żetonami potęgi. Prowadź swoje wojska lub skonfrontuj się z samym Imperatorem.