25 kwietnia 2017

Zapowiedź: Upadek Astaporu

gt18_box

Upadek Astaporu

Pragniemy ogłosić, że wkrótce pojawi się trzeci dodatek z serii Krew i złoto do gry karcianej Gra o TronUpadek Astaporu.

Nowy dodatek, oparty na trzecim tomie sagi Pieśni Lodu i Ognia, skupia się na nowych sposobach rozwoju potęgi finansowej, Darowizny i władzy rodu Freyów. Zestaw wprowadza również nowe ikoniczne postaci oraz miejsca – Szarego Robaka, Bliźniaki i nową wersję Theona Greyjoya.

Obalenie panów

gt18_53Wyprawa Daenerys Targaryen do Astaporu jest jednym z kluczowych wydarzeń w Nawałnicy mieczy i to właśnie w trakcie tego wydarzenia, smoki po raz pierwszy pokazują swoją przydatność w bitwie. W nawiązaniu do tego, Upadek Astaporu zwiększa korzyści płynące z domeny Targeryanów – obniżania siły przeciwnika. Samo obniżenie nie jest śmiertelne, jednak w talii Targaryenów znajduje się wiele kart, które umożliwiają zabicie postaci z siłą wynoszącą 0. Z pomocą kart tego rozszerzenia, obniżenie siły aż do 0 nie będzie takie trudne.

Do tego będą niezwykle użyteczne dwie najnowsze karty. Szary Robak podczas wyzwania szybko udowodni przeciwnikom, że nie ma wielu postaci groźniejszych niż on – jego akcja pozwala mu podczas ataku obniżyć siłę broniącego się przeciwnika aż o 3! Nawet najsilniejsze postaci, jak Stannis Baratheon, mogą zadrżeć przed połączeniem Szarego Robaka i Dracarys. Jednak również jako obrońca Szary Robak będzie niebezpiecznym przeciwnikiem.

gt18_54Innym sposobem na obniżenie siły przeciwnika jest wykorzystanie karty Astaporu – jej wejście do gry kosztuje 1 sztukę złota, ale Darownizna jaka się na niej znajdzie, będzie stanowić o zakresie skuteczności tej karty. Może dosięgnąć każdego bohatera, biorącego udział w wyzwaniu, a jej akcja może zostać użyta w każdym momencie wyzwania.

Zarówno akcji Astaporu, jak i Szarego Robaka można użyć wielokrotnie – są efektami, które zostają na polu gracza tura po turze, co jest ich kolejną zaletą. Nawet jeśli nie pokona się postaci przeciwnika przez obniżenie jej siły, daje to okazję do wygrania wyzwania i użycia takich postaci jak Mirri Maz Duur.

Ogień i krew

Daenerys Targaryen gromadzi swą armię z całego Essos i zwołuje wszystkich sprzymierzeńców – jej plan podboju Westeros zaczyna się urzeczywistniać.