30 czerwca 2017

Zapowiedź: Szlak do Carcosy

 AHC_SZLAK_CARCOSY_MINI

Z przyjemnością zapowiadamy nowe rozszerzenie do Horroru w Arkham: Gry karcianejSzlak do Carcosy, które otwiera drugi cykl dodatków. Przygotujcie się na nową, mrożącą krew w żyłach kampanię.

Do Arkham zawitała niesamowita sztuka teatralna prosto z Paryża. Całe miasteczko od wielu dni mówi tylko o Królu w żółci, który ma być wystawiony na tutejszej scenie. Próbując dowiedzieć się więcej o nadchodzącym spektaklu, odkryliście jego mroczną historię. Zaginięcia, samobójstwa, omamy, szaleństwo – wszędzie, gdzie poprzednio wystawiano Króla w żółci, pojawiała się fala obłąkania. Choć nie udowodniono, że te zdarzenia rzeczywiście coś łączy, wszystko wskazuje na to, że za przedstawieniem stoi coś niepokojącego…

W Szlaku do Carcosy badacze będą musieli rozwikłać tajemnice niezwykłej sztuki. Dwuscenariuszowa kampania zaprowadzi ich do Teatru Warda oraz na przyjęcie urządzane przez obsadę i ekipę sztuki. Z każdą kolejną informacją i wskazówką badacze zagłębiają się coraz bardziej w tajemnicę i szaleństwo.

Rozszerzenie wprowadza 6 nowych badaczy oraz 62 karty graczy, które pozwolą stworzyć nowe możliwości i przezwyciężyć niespotykane dotąd słabości.

ahc11_cardfan_1

Sztuka dla sztuki

Scenariusze Szlaku do Carcosy opierają się na przedstawieniu Król w żółci oraz dziwnych wydarzeniach, jakie mu towarzyszą. W pierwszej części – „Po opadnięciu kurtyny” badacze wybiorą się na wyczekiwany przez miasto spektakl, a w „Ostatnim królu” wezmą udział w przyjęciu z nadzieją, że aktorzy i mecenasi potrafią odpowiedzieć na nurtujące pytania. Oba scenariusze mogą być rozgrywane osobno lub jako całość, która jest pierwszą częścią kampanii Szlaku do Carcosy.

Podczas kampanii badacze będą dowiadywać się coraz więcej o przeklętym spektaklu i zagrożeniu, które stanowi. Będą mierzyć się z potężnymi przeciwnikami, a nawet skrywać sekrety przed innymi badaczami.

ahc11_card_anxiety

Szlak do Carcosy wprowadza wiele kart spotkań ze słowem kluczowym Ukryta – jeśli taka karta zostanie dobrana, gracz musi zachować ją w tajemnicy przed innymi. Pojawia się również mechanika Wątpliwości i Przeświadczeń, które zaznacza się w dzienniku kampanii w zależności od dokonanych wyborów. Konsekwencje podjętych decyzji będą was prześladować w późniejszych scenariuszach.

Jesteśmy tylko aktorami

Szlak do Carcosy jest pełny niebezpieczeństw i wstrząsów, które mogą z łatwością doprowadzić badaczy do szaleństwa. Choć postaci z gry podstawowej mają się czego obawiać, wciąż pozostaje nadzieja. Dodatek wprowadza 6 nowych bohaterów – każdy badacz jest przydzielony do jednej z pięciu klas… oprócz Loli Hayes.

ahc11_cardfan_lola

Dręczona swoją rolą w Królu w żółci, nieszczęściami i dziwnymi wydarzeniami, jakie śledzą sztukę, Lola Hayes zdecydowała, że przedstawienie w jej rodzinnym Arkham będzie ostatnim, w którym wystąpi.

Jako pierwsza neutralna badaczka w grze, Lola Hayes ma wiele zbalansowanych umiejętności i buduje talię z 35 kart (0-3) ze wszystkich klas. Dla niej każda klasa jest kolejną rolą, którą może zmienić zgodnie ze swoim życzeniem raz na rundę. Lola jest mistrzynią Improwizacji i z łatwością wciela się z jednej roli w inną… a może „Lola Hayes” to też tylko jednak z licznych ról? Wśród makabrycznych wydarzeń i strachu napięcie może wpędzić Lolę w Kryzys tożsamości.

Lola Hayes to tylko jeden badacz ze Szlaku do Carcosy. Każdy z nowych badaczy buduje swoje talie w całkiem nowy, odmienny sposób i ma wiele cennych umiejętności… jak i ciążących na nim słabości.

Kurtyna w górę!

Król w żółci przybywa do Arkham. Co zobaczycie podczas spektaklu? Kogo spotkacie? Czy uda się rozwiązać ukryte tajemnice? Przyjdźcie i zobaczcie, każdy jest zaproszony! Spektakl już niebawem.