12 czerwca 2018

Zapowiedź: Mgły Bilehall

descent_mgly_box_left

Mamy przyjemność poinformować o nadchodzącym dodatku do gry Descent: Wędrówki w mrokuMgły Bilehall.

Krainy Mgieł mają złą reputację w Terrinoth. Nikczemne kreatury oraz słudzy Waiqara Nieumarłego zamieszkują te tereny, kryjąc się w wiecznych mgłach. Poza potworami czającymi się w mrocznych zakamarkach, na bohaterów czyha też większe niebezpieczeństwo. Mówi się, że złowieszcze mgły osłabiają nawet najszlachetniejsze dusze, które odważyły się zapuścić na terytorium Krain Mgieł. Ostatnimi czasy pojawiły się nawet plotki o hordzie nieumarłych grasującej przy granicach. Te pogłoski zaprowadziły bohaterów prosto w samo serce ciemności tym ziem.

dj40_sample

Mgły Bilehall to nowe rozszerzenie, w którym bohaterowie podzieleni na małe grupy będą musieli podróżować w ciemnościach i zmierzyć się z niebezpieczeństwem kryjącym się w gęstych mgłach. Dodatek oferuje jednoaktową kampanię i olbrzymie wsparcie dla mrocznego władcy, którego pula możliwości siania zamętu znacznie się poszerza dzięki dwunastu plastikowym figurkom, przedstawiającym ożywieńców, owadzich szwędaczy i niebezpieczne kościane maszkary i trzem nowym poplecznikom. To jeszcze nie wszystko – w Mgłach Bilehall sama ziemia stanie się nieocenionym wsparciem dla mrocznego władcy – począwszy od nowych rodzajów terenu, a kończąc na starych murach i osuwającym się spod nóg bohaterów osypującym się terenie. Bohaterowie zaś wykorzystają karty nowego typu – karty spaczenia, oferujące zarówno dodatkową siłę, jak i nakładające na bohaterów różne klątwy.

Nic nie jest pewne

dj40_zgniliznaPosuwając się na przód w kampanii Mgieł Bilehall bohaterowie będą coraz uważniej stawiać każdy krok, ponieważ wszędzie wokół nich czai się ukryte niebezpieczeństwo w postaci starych murów i osypującego się terenu.

Stare mury to dodatkowe ściany, które blokują pole widzenia i często otoczone są osypującym się terenem, na którym bohaterowie muszą testować wiedzę lub spostrzegawczość, Jeśli test zakończył się porażką lub bohater nie zdecydował się wykonywać testu, usuwa ten żeton osypującego się terenu z planszy i ponosi normalne konsekwencje efektów innego terenu obowiązujące na tym polu. Jeśli odkryty teren wymaga wydania 1 dodatkowego punktu ruchu, aby na niego wejść, ten bohater zamiast tego otrzymuje 1 punkt zmęczenia. Jeśli figurka jest na polu, które zawiera osypujący się teren, inne figurki nie mogą wejść na to pole.

Co więcej, bohaterowie muszą oprzeć się także mrocznym wpływom zatruwających umysł mgieł. Na początku każdego scenariusza mroczny władca rozdaje każdemu z graczy po jednej zakrytej karcie spaczenia. Każda karta spaczenia zapewnia bohaterowi +2 zdrowia, ale nie ma róży bez kolców – jeśli bohater zostanie pokonany, musi odwrócić kartę i wtedy dowiaduje się o negatywnych konsekwencjach mocy, która nim owładnęła. Jest to doskonałe narzędzie dla mrocznego władcy, aby dodatkowo osłabić bohaterów, ale może okazać się dla niego także dodatkowym kłopotem, ponieważ bohaterowie z dodatkowym zdrowiem mogą okazać się zbyt trudni do pokonania, kiedy trzeba skupić się także innych celach!

Horror we mgle

Mgły Bilehall oddają także w ręce mroczne władcy bardziej namacalne narzędzia zniszczenia niż kruszejące mury i niepewne podłoże. W dodatku gracze znajdą trzy nowe grupy potworów oraz trzech wyjątkowych popleczników.

dj40_plastic

Dobrze ustawiona horda ożywieńców będzie stanowiła potężny mur, przez który bohaterowie będą musieli się przebić siłą, bo w żaden inny sposób nie będą w stanie obejść tylu figurek. Nawet jeśli ożywieńcy nie są najpotężniejszymi sługami mrocznego władcy, to zapewniają tak cenną w Descencie przewagę – czas, który bohaterowie będą musieli poświęcić na ich pokonanie lub przejście inną ścieżką. Innym sposobem „dręczenia” drużyny będzie wykorzystanie owadzich szwędaczy – chodzących kolonii krwiożerczych owadów, które całe czas poszukują kolejnych żywicieli. Może też zdarzyć się, że bohaterowie natrafią na swojej drodze na kościane maszkary, a wtedy biada im. Nawet najodważniejsi poszukiwacze przygód drżą ze strachu przed tymi wynaturzeniami rodem z koszmaru.

dj40_maszkara_f dj40_maszkara_b

Trzech nowych popleczników wchodzi do gry razem z nowym rozdziałem przygody na ziemiach nekromanty Waiqara. Mroczny władca będzie mógł zrekrutować w swoje szeregi doskonałego stratega Ardusa Ix’Erebusa, a także Kyndrithula – wampira władającego mroczną magią i Zarihella – elfiego maga, który ma na swoich rozkazach zastępy duchowych wojowników.

Każda dusza zostanie splugawiona

Mroczne mgły wzbierają wokół bohaterów, a nienazwane monstra powoli wychodzą z cieni. Drużyna zabrnęła już zbyt daleko, aby teraz się wycofać – jedynym wyjście jest przeć do przodu, prosto w samo serce mrocznego królestwa Waiqara!

Mgły Bilehall trafią do sklepów jeszcze w te wakacje.