6 kwietnia 2018

Zapowiedź: EXIT 4, 5, 6

692681_EXIT_Huette_BoxTop_POL_2 692742_EXIT_Labor_BoxTop_POL_1 692698_EXIT_Pharao_BoxTop_POL3

Udało Wam się wydostać z Grobowca Faraona i już myśleliście, że jesteście wolni. Nic z tego – kolejne zagadki nie kazały Wam długo na siebie czekać. Z dumą zapowiadamy trzy kolejne gry z serii EXIT: Gra Tajemnic.

Wyspa, zamek i stacja

EXIT to trzy gry z gatunku escape room, z których każda postawi Was w innej sytuacji. Czy uda Wam się uciec z tajemniczego zamczyska? Odkryć tajemnicę stacji badawczej? Odnaleźć drogę do domu z bezludnej wyspy? Fabularny wstęp nakreśli sytuację, jednak od tej pory będziecie musieli radzić sobie sami.

Nie grałeś jeszcze w gry z serii? Pierwsze tytuły są nadal dostępne – sprawdź swoje szare komórki w starciu z najbardziej pomysłową grą ostatnich lat! Kliknij tutaj, aby przejść do sklepu.

456_fan

W każdej grze znajdziecie krótką instrukcję, książeczkę, karty zagadek, podpowiedzi i rozwiązań, dysk dekodujący i kilka tajemniczych elementów. Nie będziemy zdradzać przeznaczenia tych ostatnich, ale możemy powiedzieć kilka słów o ciekawej mechanice gry, wykorzystującej dysk dekodujący.

fail_cardKiedy rozpoczniecie grę, szybko znajdziecie pierwszą zagadkę i odkryjecie ją z talii zagadek. Jeśli uda Wam się (lub myślicie, że Wam się udało) rozwiązać łamigłówkę, otrzymacie kod, który musicie wprowadzić na dysku dekodującym. Po wprowadzeniu kombinacji trzech elementów, dysk wskaże Wam numer karty rozwiązania. Jeśli kod był poprawny, przechodzicie dalej i dostajecie dostęp do nowych zagadek. Jeśli nie, gra Wam o tym powie ->

W momentach, w których skończą się Wam pomysły, a czujecie, że rozwiązanie jest tuż pod nosem możecie skorzystać z kart podpowiedzi. Do każdej zagadki w grze przypisane są dwie podpowiedzi i karta rozwiązania. Jeśli wychodzicie z siebie, ale nie możecie przejść dalej – zamiast frustrować się, możecie dobrać taką kartę, jednak ostateczny wynik będzie wtedy nieco niższy!

Znajdziesz wyjście?

Trzy kolejne gry z serii EXIT pojawią się w sklepach już na przełomie II i III kwartału.