21 czerwca 2021

Zapowiadamy Mistrzostwa Catan Online 2021!

~ai-d3994889-e752-4188-b130-da9e7fb71139_

Tęskniliście za eventami i graniu na targach? My też… Obostrzenia dopiero się luzują, więc na spotkania jak przed pandemią musimy jeszcze zaczekać. A co z Mistrzostwami w Catan które co roku organizujemy? Dziś przychodzimy z dobrymi wiadomościami:

MISTRZOSTWA ŚWIATA ONLINE W CATAN JESZCZE W TYM ROKU!

Wiemy, że wielu z Was na to czeka! Mimo, że również w tym roku Mistrzostwa Świata w Catan w formie spotkań na żywo nie odbędą się, mamy przyjemność ogłosić, że na przestrzeni najbliższych miesięcy Catan Studio i Kosmos zorganizują Mistrzostwa Świata Online (DCWC) poprzez bezpłatną aplikację Catan Universe!

Mistrzostwa Świata Online nie zastąpią w prawdzie turniejów rozgrywanych osobiście, ale dzięki nim uczestnicy będą mieli szansę rywalizacji na światowym poziomie.

Harmonogram wydarzenia:

21 czerwca – 12 lipca

Rejestracja wstępna na wydarzenie rozpoczyna się już dzisiaj! Dzięki niej organizatorzy będą mogli zmierzyć zainteresowanie oraz lokalizację potencjalnych uczestników. Po 3 tygodniach rejestracji wstępnej formularz ten zostanie zamknięty, a zebrane informacje zostaną wykorzystane do ustalenia ostatecznego harmonogramu wydarzenia. Nie czekaj na ostatnią chwilę – zarejestruj się już dziś!

Zarejestruj się klikając TUTAJ

2 – 16 sierpnia

Sama wstępna rejestracja nie wystarczy, aby wziąć udział w mistrzostwach. Tylko gracze, którzy ukończą pełny proces rejestracji, będą mogli dołączyć do Mistrzostw. Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 2 sierpnia 2021 roku. W tym czasie gracze wybiorą jeden weekend, aby zagrać w turnieju w Rankingu Kwalifikacyjnym. Każdy z graczy, który dokonał wstępnej rejestracji otrzyma link mailem z prośbą o dokończenie rejestracji.

27 sierpnia – 31 października

Przed rundą turniejową odbędzie się 10 weekendów kwalifikacyjnych rankingowych. Różne grupy z podobnych stref czasowych będą grać razem, aby zmaksymalizować różnorodność przeciwników w godzinach największej aktywności graczy.

Kwalifikacje rankingowe będą korzystać z zestawu reguł CATAN Universe Auto Match Tournament, który został zaprojektowany tak, aby wykorzystywać wyniki ELO do rankingu dużej liczby osób w krótkim czasie. W ciągu weekendu gracze rozegrają 5-7 meczów z ustaloną grupą przeciwników, a po zakończeniu weekendu najlepsi gracze z każdej grupy awansują do Rundy Finałowej.

13 listopada

Runda Finałowa będzie jednodniowym turniejem, który odbędzie się 13 listopada 2021 roku. Zwycięzca tego turnieju zostanie Mistrzem świata 2021 Digital CATAN! Czy w tym roku będzie nim Polak?

Aplikacje możecie bezpłatnie pobrać tutaj:

Button_Google_Play Button_App_Store

dcwc.catan.com