29 maja 2017

Zagubiony w czasie?

ahc-07-box ahc-08-box

Pragniemy ogłosić nadchodzące premiery dwóch nowych dodatków do gry Horroru w Arkham LCGGdzie czeka zagłada oraz Zagubieni w czasie i przestrzeni!

Nikt nie podejrzewałby, że poszukiwania dwóch zaginionych profesorów doprowadzą aż do tego. Nic nie może przygotować badaczy na to, co odkryją z końcem cyklu Dziedzictwo Dunwich. Rytualna magia szaleje w powietrzu, a czas i przestrzeń rwą się na strzępy – zagłada nadchodzi przerażająco szybko.

Weź się w garść i do roboty!

ahc-07-box

Rozszerzenie Gdzie czeka zagłada wprowadza 7 nowych rodzajów kart graczy, z poziomem 3 i wyższym, które wymagają nie tylko przemyślenia schematu budowania talii, ale także odpowiedniego dysponowania budżetem punktów doświadczenia.

Wydać doświadczenie w małych ilościach? A może zachować je na możliwość zagrania silniejszych kart? Te wybory pozwolą ukształtować badaczy w określony sposób – w końcu talia jest postacią i jej możliwościami. A dodatkowe wsparcie przyda się z całą pewnością podczas marszu przez nieznany i tajemniczy las. Co kryje się wśród drzew na Zmienionej ścieżce? Jest tylko jeden sposób, by się przekonać…

Wyruszcie na wyprawę już 08.06, kiedy nowe rozszerzenie trafi do sklepów.

ahc07_cardfan_altered-path

Koniec wszystkich przeciwności

ahc-08-boxZagubieni w czasie i przestrzeni – ostatni dodatek zamykających cykl Dziedzictwa Dunwich - to tutaj zakończą się wszystkie zmagania. W końcu znajdziecie to, czego tak długo szukaliście…

Grunt pod nogami zmienia się i rozpada, światy pojawiają się i znikają, nowa rzeczywistość rodzi się na waszych oczach, by po chwili obrócić się w nicość. A pośrodku tego szaleństwa stoicie wy, szukając drogi ucieczki.

Czy badaczom uda się wrócić do Arkham? Czy umysły badaczy będą w stanie odnaleźć się w tym królestwie chaosu i rozpracować jego prawa niemające nic wspólnego z logiką naszego świata? Może zostaną pożarci przez istoty, których żaden człowiek nigdy nie widział albo będą zdani na własne siły, próbując przetrwać wieczność w zanikającej egzystencji, gdzieś poza czasem i przestrzenią śmiertelników.

Wiele może zależeć od sposobu dysponowania punktami doświadczenia na przestrzeni całej kampanii. Podwojenie siły? Wsparcie słabszych umiejętności? Inwestycja w pomniejsze ulepszenia czy wydanie wszystkiego na kilka kluczowych kart?

ahc08_cardfan_lightning-gun

Ciężko przewiedzieć, która strategia okaże się najlepsza, jednak rozszerzenie Zagubieni w czasie i przestrzeni zawiera 24 nowe karty graczy, które wprowadzają nowe sposoby wykorzystania doświadczenia, np. bronie ciężkie, zadające 3 obrażenia.

Oprócz broni palnych wśród kart znajdują się także przedmioty pozwalające działać subtelniej, jak Złoty zegarek kieszonkowy. Ten gadżet pozwala ominąć wybraną fazę (np. Mitów) lub powtórzyć ją. Może się okazać potężną bronią przeciw potworom naginającym czas i rzeczywistość. Jednak nie ma gwarancji, że to wystarczy…

ahc08_cardfan_the-gold-pocket-watch

Prawdy nieujawnione

Jeśli żywicie nadzieję na przetrwanie horrorów, jakie niosą ze sobą odpowiedzi ostatnich części Dziedzictwa Dunwhich, będziecie musieli szybko odnaleźć się pośród chaosu i zacząć trzeźwo myśleć. Jednak ostatecznie nie da się uciec od chaosu.

Bez względu na to, czy uda się powrócić do Arkham i czy profesorowie wrócą do swojego sielskiego życia, wasze życie odmieni się na zawsze. Nie da się zapomnieć o okropieństwach, o szalejącym zamęcie, a urazy i blizny pozostaną na zawsze na ciele i duszy. Już nigdy nie będziecie tak błogo nieświadomi.

Dodatki pojawią się w drugim kwartale 2017 r.