8 października 2020

Yig powraca – dodruk Eldritch Horror: Zaginiona wiedza

zaginiona_wiedza_box_mockup

Przedwieczny Yig i jego węże znów atakują!  Pokonani niegdyś Przedwieczni próbują jeszcze raz zawładnąć światem, zmuszając badaczy do rozwiązywania tajemnic, które pozwolą utrzymać ich w uwięzieniu. Kolejne hordy straszliwych potworów i niebezpieczne spotkania sprawią, że badacze będą musieli wyruszyć w podróż dookoła świata i spróbować powstrzymać jego zagładę.

Fani Eldritch Horroru, którzy nie mieli okazji zaopatrzyć się w ten dodatek na pewno będą zainteresowani tymi przygodami. Ogłaszamy dodruk Eldritch Horror: Zaginiona wiedza! Rozszerzenie trafi do nas… Tutaj nie chcemy się deklarować co do terminu. Czasy mamy bardzo niepewne, drukarnie mają pełno roboty i ciężko się wstrzelić w terminy. Na pewno Was poinformujemy, kiedy dodatek będzie bliżej naszych magazynów.

Na nieszczęście badaczy, Wężoludzie nie są jedynymi istotami oczekującymi nadejścia Yiga. Na jego przyjście oczekują też jego dzieci, bezgranicznie oddane Ojcu Węży. Tajemnica Potomkowie Yiga zmusi graczy do stawienia czoła potężnym potworom – Dzieciom Yiga.

potomkowie

Dzieci Yiga pojawiają się w losowym miejscu, co może stanowić dla badaczy zarówno korzyść jak i problem, ponieważ nie można przewidzieć gdzie uderzą. Jeżeli pojawią się w odległej części planszy, badacze będą mogli przygotować plan ataku, ale z drugiej strony będą musieli poświęcić bezcenny czas na dotarcie na miejsce walki. Jednakże, pojawiając się w pobliżu badaczy Dzieci Yiga mogą zaskoczyć ich nieprzygotowanych.