8 kwietnia 2016

Wyniki konkursu!

Drodzy autorzy i miłośnicy gier planszowych,

Po niezliczonych testach, zwycięstwach i próbach postanowiliśmy rozstrzygnąć IV galaktyczny konkurs dla autorów gier. Spośród wielu nadesłanych przez Was prototypów do kategorii Fantasy, Science-fiction i Dowolnej – wyłoniliśmy kilka, które szczególnie zwróciły naszą uwagę swoją tematyką i zastosowanymi mechanikami. Tym razem jednak nie znaleźliśmy gry, którą chcielibyśmy wydać w obecnej postaci, jednak w kilku dopatrzyliśmy się ciekawych pomysłów i rozwiązań. Po wprowadzeniu przez ich autorów pewnych zmian, nie wykluczamy możliwości podjęcia nad nimi dalszej pracy.  Przejdźmy zatem do wyników:

W tym roku postanowiliśmy wyróżnić dwie gry w kategorii Fantasy i jedną w kategorii Science-fiction. Pierwszym z tytułów fantasy jest wspaniale przygotowane i ciekawe mechanicznie Heroic Guilds Sebastiana Lamcha. W grze bardzo spodobało nam się ciekawe podejście do mechaniki składania talii, w którą autor zaangażował dodatkową planszę. Również wykonanie prototypu i klimat stoją na bardzo wysokim poziomie. Dostrzegamy w grze niemały potencjał, nie wykluczamy więc podjęcia z autorem dalszej współpracy. Autor gry otrzymuje od nas bon o wartości 500zł do wykorzystania w naszym sklepie internetowym.

gildie

Kolejną wyróżnioną grą w kategorii Fantasy są Bogilubcy Piotra Góreckiego. Jest to bardzo ciekawa gra karciana dla dwóch gracz osadzona w magicznym świecie Słowian. Urzekł nas szczególnie temat gry i świetnie oddany klimat słowiańskiej mitologii. Autor gry otrzymuje od nas bon o wartości 200zł do wykorzystania w naszym sklepie internetowym.

Ostatnia gra, której autora postanowiliśmy nagrodzić, to Post-Apo Griphusa. Jak głosi tekst na pierwszej stronie instrukcji: „Gra dla wszystkich miłośników radioaktywnych zmagań”. I rzeczywiście, tytuł opowiada o życiu grupy ludzi w postapokaliptycznym świecie, którzy próbują wspólnie wybudować osadę, stanowiącą bezpieczne schronienie i godne miejsce do życia. Nie jest to jednak prosta kooperacja – wprawdzie gracze budują osadę wspólnie, ale zwycięzcą zostaje ten, kto na koniec będzie miał najwięcej punktów. W każdej turze gracze będą szukać artefaktów, budować, zbroić się, walczyć, czy też handlować. Gra zwróciła naszą uwagę świetnym podejściem do tematyki postapokalipsy, dobrym rozwiązaniem kwestii sprzeczności między współpracą, a zwycięstwem indywidualnym, dopracowaniem i złożonością. Autor otrzymuje od nas bon o wartości 500zł do wykorzystania w naszym sklepie internetowym. Gra wymaga jeszcze dopracowania, ale nie wykluczamy możliwości podjęcia dalszej współpracy z autorem.

popoapo2

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Pośród nich znalazło się w tym roku wiele interesujących tytułów. Za udział w konkursie autorzy każdego z nadesłanych prototypów otrzymują od nas nagrodę dodatkową w postaci 20% rabatu na pojedynczy zakup w naszym sklepie internetowym. Korzystając z okazji, chcieliśmy także przypomnieć, że każdy autor, który chciałby odebrać przesłany prototyp, powinien to zrobić do końca maja 2015 roku. Ze wszystkimi autorami skontaktujemy się drogą mailową.