20 lutego 2020

Wyniki Konkursu dla autorów 2020 – kategoria „Dowolne”

konkurs_600

 

Po długich bojach, dziesiątkach odkrytych żetonów, setkach rzutów kością, tysiącach dociągniętych kart i niezliczonych dyskusjach… Wybraliśmy! Kategoria „Dowolne” ma zwycięzców, ale zanim ich Wam podamy, parę kwestii.
Na początek przepraszamy, że trwało to tak długo – wiemy, że ogłoszenie wyników bardzo się dłużyło. W każdy tytuł chcieliśmy zagrać więcej niż raz. Niektóre tytuły okazały się też dużo dłuższe do ogrywania, niż czas przewidywany przez autorów. W tytuły które znalazły się na podium zagrywaliśmy się sporo, aby być pewnymi decyzji. Tytułów które wygrały są tylko dwa, ale za to były to rzeczywiście perełki, które były przez autorów przemyślane, przetestowane i dawały nam rzeczywistą radość z rozgrywki!

W tej kategorii zwycięzcami zostali:

Miejsce 2: Sengoku autorstwa J. Jakubowski- odczuwalny klimat walk na terenie Japonii, dynamiczna rozgrywka i intuicyjne zasady. To nas przekonało i zachęciło do kolejnych potyczek, oraz przyznania drugiego miejsca w naszym konkursie.

Miejsce 1. Snails autorstwa Damiana Stankowskiego- tematyka i najlepsze odzwierciedlenie walk roba… ślimaków na planszy z jakim się spotkaliśmy. Przemyślane mechaniki, losowość która sprawia radość, a nie każe.

Z autorami będziemy się kontaktować w celu ustalenia dalszej współpracy.

Następne wyniki (o ile nie zaskoczy nas czas rozgrywki) planujemy na koniec marca.