15 września 2020

Wśród mrocznych fal – trwa przedsprzedaż do najnowszego rozszerzenia do Horroru w Arkham 3ed

ahb05_box_3d

Ogłaszamy, że premiera najnowszego dodatku do trzeciej edycji Horroru w Arkham pod tytułem Wśród mrocznych fal będzie mieć premierę już w najbliższy piątek 18.09, dlatego jeszcze dziś macie możliwość zamówienia tej pozycji w przedsprzedaży. Szukajcie tego rozszerzenia w najlepszych sklepach z grami planszowymi oraz w naszym galaktycznym sklepiku.

Wśród mrocznych fal to między innymi cztery nowe scenariusze – tyle samo co w zestawie podstawowym Horroru w Arkham – a co za tym idzie jeszcze większa regrywalność z możliwością podróżowania między różnymi miastami Massachusetts, od Arkham po Kingsport czy Innsmouth. Zadrżycie zmrożeni wśród zamieci sprowadzonej przez okrutnego Ithaquę i staniecie naprzeciw armii Istot z Głębin, wysłanych z samego Y’ha-nthlei, by przynieść zgubę powierzchniowemu światu. Przerażające księżycowe bestie, łuskowate istoty z głębin czy przeklęci śniący – nowe niebezpieczeństwa czyhają na was w każdym scenariuszu.

ahb05_tyrani-zniszczenia

Te scenariusze to jednak coś więcej, niż tylko nowe hordy potworów. Już podczas pierwszych przygód z grą planszową Horror w Arkham, wasi badacze musieli ciągle mierzyć się z zagładą coraz bardziej zagrażającą dzielnicom Arkham. Jeżeli nie radziliście sobie z narastającą zagładą, zapewne mocno odczuliście jej tragiczne skutki. Wśród mrocznych fal natomiast, poznacie nowy wymiar trwogi, a konsekwencje waszej opieszałości będą jeszcze dotkliwsze za sprawą kart i żetonów grozy.

ahb05_a1_diagram2

Osiągnięcie limitu żetonów zagłady powoduje szerzenie się grozy w dzielnicy Port w Kingsport, zmuszając badaczy do rozpatrzenia karty grozy przed rozpatrzeniem jakiegokolwiek innego spotkania w tej dzielnicy!

 

Groza odzwierciedla szaleństwo i strach, które zawładnęły daną dzielnicą, a w przypadku niektórych przygód, będziecie musieli się mierzyć z talią grozy unikalną dla danego scenariusza. Groza narasta za sprawą rozprzestrzeniania się zagłady w danej dzielnicy lub za sprawą dobrania z czary nowego rodzaju żetonu mitów. Z kolei za każdym razem, gdy dochodzi do szerzenia się grozy, losowa karta grozy ląduje na wierzchu talii spotkań tejże dzielnicy. Przed rozpatrzeniem jakiegokolwiek spotkania z tej talii, badacze będą wpierw musieli zmierzyć się z własnymi lękami, rozpatrując spotkanie opisane na karcie grozy.

Nieważne, czy groza dopadnie was w Arkham, Kingsport, czy Innsmouth, scenariusze z rozszerzenia Wśród mrocznych fal postawią was w obliczu niebezpiecznych i przerażających spotkań, poddając waszą poczytalność ciężkiej próbie…