7 stycznia 2021

Sword & Sorcery: Tajemny portal jeszcze w styczniu!

clean_800x800_fb_sword_n_sorcery_tajemny_portalJuż za chwilę będziecie mogli odwiedzić Tajemny portal w świecie Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze. Czy się odważycie? Pierwsze rozszerzenie do tej osadzonej w świecie fantasy kooperacyjnej gry planszowej powinno dotrzeć do nas jeszcze w tym miesiącu!

Wkrótce uruchomimy przedsprzedaż, w ramach której mamy dla Was niespodziankę w postaci – Zbrojowni Hollywood, czyli promocyjnej talii 15 kart, na których znajdziecie zbroje oraz broń bohaterów i bohaterek znanych Wam z wielkiego ekranu.

www_artykul_ilustr_1_1200x400_hollywood_cards

Demoniczny portal stoi otworem…

W rozszerzeniu Tajemny portal, bohaterowie będą musieli zmierzyć się z nowym wyzwaniem, podczas którego demony i czarnoksiężnicy zastosują nieznane dotychczas taktyki walki.

Dodatek wprowadza nowe kafelki mapy, a także karty skarbów, potworów, wydarzeń i Emporium, jak również cztery nowe zadania, znacznie dłuższe od tych, które znajdują się w zestawie podstawowym. Tym samym poziom epickich wyzwań, stojących przed bohaterami, znacząco wzrasta. Bohaterowie mogą kontynuować swoje dotychczasowe zmagania lub rozpocząć zupełnie nową kampanię od Aktu I (poziom 2-4) i zająć się gromadzeniem skarbów oraz punktów duszy z myślą o Akcie II. Dzięki temu nowemu zestawowi każde zadanie można rozegrać jako samodzielną przygodę i połączyć z nowymi zestawami bohaterów: Ryld, Morrigan, Onamorem i Victorią, zaprojektowanymi z myślą o walce przeciwko złym siłom.

Nowi wrogowie

To rozszerzenie wprowadza nowych, piekielnych wrogów, przyzwanych, aby nieść chaos i śmierć na Wybrzeżu Szpona! Wyznawcy demonów – ludzie o spaczonej woli, których jedynym celem jest sprowadzenie piekielnej otchłani na ziemie Wybrzeża Szpona. Dzięki mrocznym rytuałom są obdarzeni nadnaturalnymi i demonicznymi mocami.post_fb_ART_2_1200x800_tajemny_portal

  • Wyznawcy demonów – ludzie o spaczonej woli, których jedynym celem jest sprowadzenie piekielnej otchłani na ziemie Wybrzeża Szpona. Dzięki mrocznym rytuałom są obdarzeni nadnaturalnymi i demonicznymi mocami.
  • Ifrity – ogniste demony tak oddane zniszczeniu, że są gotowe zwiększyć moc swego ataku za cenę obrony. Starożytne opowieści mówią, że niektóre z nich potrafią spełniać życzenia.
  • Nocni wędrowcy – potężne demoniczne pomioty wykorzystywane w piekielnej armii jako obrońcy gotowi iść w pierwszej linii. Ich eteryczna postać sprawia, że są niezwykle odporni na niemagiczne ataki.
  • Diabelski pomiot – demon z płomienia i dymu, który pragnie przejść przez Tajemny portal, aby dotrzeć na ziemie Wybrzeża Szpona. Kiedy mu się to uda, tylko nieśmiertelni bohaterowie będą w stanie podjąć próbę jego powstrzymania w nadziei, że zdołają zapobiec najgorszemu, nim rozpęta się prawdziwe piekło!

post_fb_ART_1_1200x800_tajemny_portal

Aby ich pokonać gracze będą musieli wykorzystać wszystkie strategiczne zdolności. Na szczęście nowe karty skarbów i Emporium stworzono po to, by gracze poradzili sobie z tak trudnymi wyzwaniami. Można je również dodać do talii z zestawu podstawowego, tym samym wzbogacając i pogłębiając doświadczenia płynące z gry.

Projekt bez tytułuFabuła rozszerzenia jest niezwykle nieprzewidywalna, a z każdym zadaniem gracze poczują się coraz mniej pewnie. Jak zwykle, wszystkie niuanse i wątki zawarto w Księdze sekretów. Wybory bohaterów, jak również ich natura duszy, sprawiają, że przebieg każdej przygody jest wyjątkowy, a samo rozszerzenie zyskuje na regrywalności. Na końcu każdego zadania może się okazać, że wiele części mapy pozostało niezbadanych lub ukrytych w Księdze sekretów, zatem ważne jest nie tylko poradzenie sobie z najróżniejszymi wyzwaniami, ale też podjęcie określonych działań przez bohaterów, ponieważ znacząco wpłyną one na kolejne przygody i spotkania. Zadania z rozszerzenia Tajemny portal pojawiają się jedno po drugim, a ich długość oraz poziom trudności sprawią, że bohaterom ledwie starczy tchu w piersiach, by poradzić sobie ze wszystkim. Będą musieli roztropnie korzystać ze swoich mocy i ekwipunku, aby zachować siły na epickie zakończenie.

Rozszerzenie Sword & Sorcery: Tajemny portal działa równocześnie z czterema zestawami bohaterów, które wprowadzają aż osiem nowych klasy do wykorzystania we wszystkich przygodach Aktu I i II. Nadadzą się one idealnie do walki z demonicznymi hordami z tej części kampanii. Ryld jest owocem związku człowieka z elfem. Jako Bard o magicznym głosie potrafi zauroczyć wrogów, a w serca członków drużyny wlać męstwo i siłę. Jako Fechmistrz jest niezwykle utalentowanym szermierzem, a zarazem zabójczym zagrożeniem dla każdego przeciwnika. Z kolei Morrigan może się wcielić w Łowczynię demonów, prawdziwą mistrzynię bicza, a jako Łowczyni czarownic sięga po niezwykle skuteczną kuszę. Jej broń i zdolności zostają oddane na usługi drużyny, aby umożliwić pokonanie hord nadnaturalnych stworów. Onamorem, urodzonym w rodzinie potężnych czarodziejów, można grać jako chaotycznym Nekromantą lub praworządnym Przywoływaczem. Jako Nekromanta Onamor dorastał samotnie, za towarzystwo mając jedynie tajemne księgi. Lata spędzone na zgłębianiu ponurej sztuki nekromancji wypaczyły jego umysł. Jako Przywoływacz poprzysiągł, że poświęci swoje życie kontrolowaniu i wypędzaniu demonów, traktując je niczym broń przeciwko innym nadnaturalnym istotom, ponieważ tylko demon potrafi wywołać ból i gniew u innego demona. Victoria sprawdzi się jako praworządna Kapitan, która szybko awansowała w szeregach floty wojennej lub chaotyczna Piratka której dusza została skazana na potępienie.

Rozszerzenie Tajemny portal oraz nowi bohaterowie gwarantują wyjątkowe rozstrzygnięcie Aktu I w oczekiwaniu na jeszcze trudniejsze i mroczniejsze wyzwania, jakie staną przed śmiałkami w Akcie II…

Przygotujcie się na walkę z płomieniami i dymem w głębokich jaskiniach pod burzowymi szczytami!

Dodruku gry podstawowej już wkrótce w sklepach

s&s-3d

Epicka kampania w Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze jeszcze przed Wami? Nic straconego! Już wkrótce będziecie mogli zamówić swój egzemplarz tej pełnej wyzwań gry ponieważ wraz z rozszerzeniem dotrze do nas dodruk podstawki. To nie koniec dobrych wiadomości! Do każdego egzemplarza Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze zakupionego w przedsprzedaży zarówno w naszym sklepie internetowym, jak również w sklepach z nami współpracującymi dołączamy zostanie dołączony Tristan, bohater dodawany podczas przedsprzedaży pierwszego druku gry, a wcześniej dostępny tylko jako ekskluzywny element kampanii na Kickstarterze wraz z całą towarzyszącą mu zawartością – 1 figurką bohatera, 1 figurką duszy bohatera, 1 arkuszem bohatera, 14 kartami i 21 żetonami! O rozpoczęciu przedsprzedaży będziemy jeszcze informować.

tristan2
tristan5a

Jako Chorąży, bohater ten może zmienić losy pojedynczej akcji. W walce sieje strach pośród swoich wrogów i niesie nadzieję sojusznikom. Zawsze będzie pierwszym do walki, gotowym poświęcić się, aby ocalić innych bohaterów.

Jako Watażka, bohater ten jest mistrzem taktyki, często zamieniając nadchodzącą porażkę w genialne zwycięstwo. To doświadczony weteran, który zawsze wie, kiedy i gdzie zaatakować, a na dźwięk jego silnego głosu wykrzykującego rozkazy, każdy czuje respekt.

Możesz również rekrutować Tristana jako najemnika, który pomoże Twoim Bohaterom.

Sword & Sorcery to  kooperacyjna  gra  planszowa  dla  1  do  5  graczy,  osadzona  w  magicznym  świecie  fantasy.  Bohaterowie  o  unikatowych  mocach zostali wyrwani z objęć śmierci, aby jeszcze raz przeciwstawić się  siłom zła, kontrolowanym przez grę, ocalić królestwo od zagłady i uwolnić  swoje dusze od wiążącego je zaklęcia. Bohaterowie przyzwani zostali jako nieśmiertelne dusze, znacznie jednak  osłabione  wskrzeszeniem,  lecz  rosnące  w  siłę  z  każdym  wykonanym  zadaniem  fabularnym.  Zdobywając  punkty  duszy,  bohaterowie  mogą  wzmacniać swoje dusze, przywracając je do dawnej świetności i wyposażając  się w nowe zdolności, magiczny i duchowy oręż oraz potężne artefakty.

s&s_layout

Sword & Sorcery to  połączenie  gry  drużynowej  znanej  z  najlepszych  MMORPG  i  dynamicznych  RPG  akcji,  składające  się  na  wyjątkową  przygodę w świecie fantasy!

Niech złoczyńcy mają się na baczności! Witajcie w świecie krwawych walk  i nikczemnych występków…