5 lutego 2013

Star Wars LCG

Starwars_lcg

„Przez tysiąc pokoleń rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w Starej Republice. Nim nastały mroczne czasy… czasy Imperium.” — Obi-Wan Kenobi

Star Wars – Gra karciana to gra LCG, która umożliwia graczom stoczenie pojedynku w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jest to gra asymetryczna, w której każda ze stron ma do osiągnięcia inny cel. Ciemna Strona Mocy (reprezentowana przez Sithów, Marynarkę Imperialną lub Szumowiny i Nikczemników) zrobi wszystko aby ukończyć budowę Gwiazdy Śmierci, podczas gdy Jasna Strona Mocy (reprezentowana przez Jedi, Sojusz Rebeliantów lub Przemytników i Szpiegów) za wszelką cenę stara się ugodzić Imperium w trzech kluczowych punktach, doprowadzając w ten sposób do jego upadku.

Podczas rozgrywki gracze będą mogli poczuć klimat tak dobrze im znany z Gwiezdnej sagi. Do gry będą mogli wystawić nie tylko doskonale wszystkim znane postacie z filmów, takie jak Yoda, Luke Skywalker, Darth Vader czy sam Imperator Palpatine – do swojej dyspozycji będą mieć także ikoniczne statki każdej ze stron konfliktu czy droidy.

Przygotujcie się – los galaktyki będzie w Waszych rękach!