23 października 2015

Stań na powierzchni Świętej Terry!

komnaty-terry

Stał przed masywnymi, starożytnymi, marmurowymi drzwiami Sanctum Imperialis, czując na sobie okrutne spojrzenie Adeptus Custodes, przeszywające go na wylot. Miał nadzieję, że pordzewiałe wyszczerbienia zbroi, długie szramy na twarzy i dowód wsparcia Inkwizycji zaświadczy wystarczająco o jego pobożności i oddaniu. Wiedział, że to, o co się stara – spotkanie z Bogiem-Imperatorem – to zaszczyt, którego dostępują tylko najbardziej oddani i nieskalani słudzy Imperium. Mógł tylko się modlić, że okaże się godny. Po dłuższej chwili strażnik zbliżył się do niego i oznajmił: „Twoja prośba została rozpatrzona. Możesz przejść przez Wrota Wieczności i zbliżyć się do Złotego Tronu.”

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się nowy dodatek do gry planszowej Relic z uniwersum Warhammer 40 000, zatytułowany Komnaty Terry.

Sektor Antian stoi na krawędzi oddania się w objęcia herezji i Chaosu. W Komnatach Terry gracze przeniosą się na do starożytnej kolebki ludzkości, gdzie będą musieli przekonać główne siły Imperium do poparcia ich jako czempionów Imperium. Nie tylko los Sektora Antian, ale również życie i honor bohaterów zależy od udanych negocjacji z gorliwymi Adepta Sororitas, bezlitosną Inkwizycją, zimnokrwistymi Adeptus Arbites, a nawet od samego Boga-Imperatora. Gracze wkrótce odkryją, że polityczne zagrywki i dyplomacja mogą okazać się równie zabójcze, co każda inna bitwa w Osnowie, a zepsucie trawi nawet stolicę Imperium.

layout_plDodatek Relic: Komnaty Terry zawiera dodatkową boczną planszę, przedstawiającą miejsca na Świętej Ziemi i pobliskim Marsie. Nowa, pomarańczowa talia Zagrożenia będzie stanowiła wyzwanie dla graczy, którzy będą walczyć o zdobycie przychylności stronnictw i Boga-Imperatora. Trzej nowi bohaterowie i nowa, przerażająca Nemezis zupełnie odmienią oblicze walki z Chaosem.

Starożytny Dom Ludzkości

Święta Terra to najświętsze miejsce w całym Imperium – miejsce narodzin ludzkości i dom nieśmiertelnego Boga-Imperatora. Niekończące się rzeki pielgrzymów ciągną do Terry, pragnąc choć dotknąć jej błogosławionej ziemi. Ambicje bohaterów graczy sięgają jednak o wiele wyżej – pragną oni zdobyć poparcie jednej z organizacji, które zarządzają Imperium, dostać się do Sanctum Imperialis i otrzymać poparcie Imperatora.

RE03-HallsOfjustice

Po drodze, gracze odwiedzą także któryś z księżyców Terry: Tytana lub Lunę. Na Tytanie mieści się forteca klasztorna tajemniczych i niewzruszonych Szarych Rycerzy. Druga satelita zaś jest wielkim skrzyżowaniem dróg, gdzie gracze mogą użyć swojego Sprytu by zaskarbić sobie przychylność Imperialnej Arystokracji. Kolejnym z nowych celów podróży jest Mars –  Świat Kuźnia, stanowiący kwaterę główną Adeptus Mechanicus, których tajemna wiedza zasila Imperium zaawansowaną technologią.  Na powierzchni samej Terry gracze mogą stanąć przed sądem w Komnatach Sądu, lub odkryć sekrety Scholastia Psykana – miejsca szkoleń tajemniczych Adeptus Astra Telepathica. Za tymi miejscami znajdują się budzące strach Titatnolithy otaczające pałac i broniące dostępu do Imperatora. Przepuszczą one tylko bohaterów z najwyższym Sprytem, Wolą lub Siłą, testując najwyższy z tych atrybutów.

Walka innymi metodami

Każda organizacja, której względy uda się graczowi sobie zaskarbić, przekaże mu żeton Przynależności, lecz niełatwo je zdobyć – dużo łatwiej stracić. Jednakże przynajmniej jeden żeton jest potrzebny, by przejść przez Bramy Pałacu. Im więcej zaś gracz posiada żetonów, tym większa jest szansa, że otrzyma Relikt od Arcylordów Terry lub od samego Imperatora.

RE03-GoldenThrone

Gracze mogą z początku myśleć, że Terra i jej polityczne walki nie mogą być tak groźne i zabójcze, jak inne krwawe bitwy, które przetrwali w Sektorze Antian, lecz muszą wiedzieć, że wiele sił Imperium łatwo odbiera bohaterom życie, jeśli zawiodą oni w sprawdzianach Sprytu, Woli lub zwykłej, brutalnej Siły. Walki polityczne mogą przyznawać graczom także nagrody militarne. Bohater, który dotrze do Sanctum Imperialis i spotka się z Bogiem-Imperatorem, zostanie Czempionem jednej z Imperialnych potęg, takich jak Adepta Sororitas, otrzymując długotrwałą przewagę w trwającej wojnie z Chaosem.

Spaczenie jest wszędzie

Nawet w systemie Sol, najświętszej części Imperium, można natknąć się na spaczenie i herezję. Fałszywy Pielgrzym może ukrywać się między pobożnymi ciągnącymi na Terrę, a na zatłoczonych ulicach można spotkać Zbiegłą Wiedźmę. Sama Inkwizycja może zakwestionować niewinność bohaterów – przy czym przyda się tutaj wysoki Spryt, by przekonać ją o swej pobożności. Niektórzy mieszkańcy Imperium posuwają się do manipulowania spaczeniem, dla osiągnięcia własnych celów. Mroczna i pragmatyczna Nawigator Domu Belisarius będąca członkiem Imperialnej Arystokracji, łatwo gromadzi Spaczenie, a nawet wykształciła na nie częściową odporność. Jej umiejętność pozwala na wymienianie kart Spaczenia na punkty ruchu i decydowanie, kiedy niektóre efekty Spaczenia będą się aktywować. Mimo ciągłego przypływu Spaczenia, jest też w stanie zachować czystość ciała i umysłu.

wachlarz

Trzeba też pamiętać o tym, że każde skażenie spaczeniem jest na Terrze pogardzane i ścigane, a gracze mogą otrzymać misję, by walczyć z tym zagrożeniem. Zadanie Oczyść Świętą Terrę zobowiązuje gracza do oczyszczenia splugawionych dusz, kalających świętość Systemu Sol. Nagrodą za to jest nie tylko zaliczona misja, ale także wpływy u Inkwizycji. Misja Sprawiedliwość Imperatora pozwala z kolei na zdobycie wpływów u Adeptus Arbites, przez ujawnienie odstępstwa innego gracza od prawdziwej wiary w Imperatora. Jeśli zaś gracz wykonujący zlecenie jest już sprzymierzony z Adeptus Arbites, może zmusić innego, spaczonego gracza do utraty przynależności lub 2 punktów życia.

Zabójcza gra

Wizyta na Terrze nie jest bezpiecznym przedsięwzięciem. Starając się o wpływy Adeptus Astra Telepathica można łatwo stracić życie. Z drugiej strony, na graczy zawsze czujnym okiem spogląda Inkwizycja. Jednakże jedno jest pewne – poparcie Arcylordów Terry lub samego Boga-Imperatora stanowić będzie olbrzymią przewagę w bitwie o sektor Antian.

Podróż do Systemu Sol rozpocznie się wraz z premierą Komnat Terry w 2016 roku!