12 lutego 2021

Skarpetkowe stwory: zasady i nadchodząca premiera

skarpetkowe_stwory_3d_box_mockup

Dziś rozpoczynamy przygodę ze skarpetami! Przedsprzedaż Skarpetkowych stworów rozpoczyna się dzisiaj o godz. 14:00 i potrwa, aż do premiery, czyli środy 17.02.2021r.


Skarpetkowe stwory
to nasza pierwsza pozycja z logiem Galakta Kids zapowiadająca linię dziecięcą. Jednak możecie być pewni, że nie tylko dzieci będą się przy niej znakomicie bawić. W końcu kto nigdy nie szukał zaginionych skarpet?!

Czy to wina pralki? Nie! To skarpetkowe stwory zbierają skarpetki i chowają je w swoich norkach. Te urocze i w gruncie rzeczy niegroźne stworzenia po prostu chcą je mieć dla siebie.

Z pomocą przychodzą nam Skrzaty, które starają się zgromadzić pary pasujących skarpetek, mimo przeszkadzających im w tym stworach. W grze wygrywa pierwszy skrzat, który zbierze trzy pasujące pary i założy je na stopy, na dłonie i… na szpiczaste skrzacie uszy oczywiście!

Jak grać?

ill4Podczas swojej tury gracz rzuca kostką i wykonuje ruch stwora, a następnie wykonuje ruch swoim skrzatem reprezentowanym przez pionek.

Po tym jak poruszycie swojego skrzata możecie wziąć kafelek z pola, które zajmuje i pokazać ten kafelek wszystkim graczom. Jeśli Wam się poszczęści będziecie mogli wylosować dwie skarpetki z woreczka. Jeżeli będziecie znajdować się w okolicy norki stwora możecie też zamiast powyższego ruchu zabrać mu jedną skarpetkę.

Za każdym razem, kiedy zbierzecie skarpetkę, sprawdźcie, czy macie do niej parę. Jeśli obok Waszego arkusika będą leżeć dwie takie same skarpetki, będziecie mogli założyć je na stopy, dłonie lub uszy postaci. Te skarpetki nie mogą już zostać skradzione!

Po skończeniu tury, dany gracz rzuca kostką i ma możliwość poruszenia stwora we wskazanym kolorze. Dzięki specjalnym wypustkom na planszy, kiedy poruszacie figurkę stwora wraz z nim porusza się kostka znajdująca się pod jego figurką. Po poruszeniu stwora podnosicie jego figurkę i sprawdzacie wierzchnią ściankę kostki. Jeśli widnieje na niej zamknięte oko, stwór zasypia i jego tura dobiega końca. Jeśli widnieje na niej otwarte oko, możesz zabrać niesparowaną skarpetkę innemu graczowi, podglądnąć co znajduje się na sąsiadujących kafelkach lub ponownie poruszyć stwora.

plansza_zbliżenie

Zmiany w grze, tajemnicze elementy – mechanika legacy

Po zakończeniu gry zwycięzca ma okazję przykleić naklejkę na wkładce pudełka. Po kilku rozgrywkach będziecie mogli otworzyć nowe pokoje wewnątrz pudełka i odnaleźć w nich nowe zasady, elementy gry oraz tryby rozgrywki, które dostarczą Wam jeszcze więcej przyjemności z gry.

To jak? Gotowi na poszukiwania zaginionych skarpet? Przypominamy, że od dziś rusza przedsprzedaż. Egzemplarz można zamówić w najlepszych sklepach z grami planszowymi oraz w naszym galaktycznym sklepiku.