18 lipca 2014

Przygotujcie się do Podboju!

podboj

Po wakacjach swoją premierę będzie miało polskie wydanie naszej najnowszej gry LCG – Warhammer 40 000: Podbój. Wielu miłośników gier karcianych i rozgrywek turniejowych z niecierpliwością wyczekuje tego tytułu, który przez wielu nazywany jest duchowym następcą Warhammera: Inwazji.

Jesteśmy wręcz przekonani, że gra podbije serca wielu miłośników karcianek, ale nasze plany dla niej nie kończą się jedynie na przygotowaniu polskiej wersji doskonałej gry. Naszym celem jest tutaj także stworzenie dobrze zorganizowanej sceny turniejowej, która, podobnie jak w przypadku Inwazji, będzie obiektem zazdrości graczy z całego świata. Mamy nadzieję, że poniższa prezentacja naszych planów zachęci Was, abyście toczyli pojedynki nie tylko w domowym zaciszu, ale spróbowali swoich sił w starciu na sankcjonowanych turniejach.
Aby nie rzucać pustych haseł dziś chcieliśmy uchylić rąbka tajemnicy odnośnie tego, co szykujemy dla graczy, którzy postanowią rozpocząć swoją przygodę z polską edycją gry Warhammer 40 000: Podbój.

Serwis tematyczny 2.0

Podobnie jak do pozostałych gier LCG, dla Podboju przewidujemy uruchomienie dedykowanej strony internetowej – serwisu, na którym będzie można znaleźć ciekawe artykuły dotyczące gry, relacje z imprez, wywiady z graczami i wiele innych materiałów. Wiemy już, kto będzie głównodowodzącym tego przyczółku polskich fanów – na razie jednak możemy powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych graczy w Warhammera: Inwazję oraz postać doskonale rozpoznawana w środowisku graczy.

Ranking turniejowy

Na stronie będzie również dostępny ogólnopolski ranking turniejowy, do którego, w trakcie sezonu, organizatorzy turniejów będą mogli wprowadzać informacje dotyczące planowanych przez siebie wydarzeń, jak i wyniki sankcjonowanych turniejów. Wszystkie te dane posłużą do wyłonienia najlepszych graczy w danym sezonie. Na koniec sezonu, najlepsi gracze, którzy grają polską wersją gry, będą mogli wziąć udział w specjalnym, zamkniętym turnieju finałowym. Natomiast wszyscy gracze polskiej edycji, będą za turnieje gromadzić galaktyczne kredyty, których liczba będzie uzależniona od ostatecznego miejsca w turnieju, jak i liczbie graczy, którzy brali w nim udział.

W ramach rankingu każdy gracz będzie miał w systemie swoje konto, na którym będzie mógł sprawdzić swoje rezultaty, porównać swoje wyniki z rywalami, czy sprawdzić liczbę zgromadzonych kredytów. Będzie to osobiste centrum dowodzenia każdego gracza, z którego może on planować kolejne podboje.

obrazek

Kredyty = nagrody

Kredyty zgromadzone w ramach turniejów przez graczy wspierających polską edycję Podboju, będą wymienialne na specjalne nagrody, w tym niedostępne nigdzie indziej gadżety związane z grą, jak i z całym uniwersum Warhammera 40k. Wachlarz nagród będzie bardzo różnorodny – od plakatów, przypinek, smyczy, plastikowych żetonów, książek czy innych dodatkowych elementów, które będą pomocne podczas rozgrywki, po unikatowe maty do gry, czy t-shirty. Pomysłów mamy tutaj naprawdę wiele i w miarę uruchamiania serwisu będziemy je Wam stopniowo prezentować.

System osiągnięć

W perspektywie kilku miesięcy (planowany termin to styczeń 2015) chcemy w serwisie uruchomić system specjalnych osiągnięć, które polscy gracze będą zdobywać za spełnienie na turniejach określonych warunków – czy to zagranie daną frakcją wskazaną liczbę razy, wygranie wskazanej liczby rozgrywek, czy wzięcie udziału w dedykowanych turniejach. Obecnie współpracujący z nami informatycy ciężko pracują nad przygotowaniem stosownej bazy danych, ale postawiliśmy przed nimi naprawdę bardzo trudne i wymagające zadanie.

To nie wszystko!

Oczywiście na tym nie koniec planowanego przez nas wsparcia dla Warhammer 40 000: Podbój. Na stronie będziemy organizować także konkursy, w których będziecie mogli zdobyć dodatkowe kredyty.

Jednak nasza aktywność nie ograniczy się jedynie do internetu! Nasi wysłannicy pojawią się na wybranych imprezach, gdzie będą prowadzić naukę gry, wciągając nowych graczy do świata tej niezwykle emocjonującej i pasjonującej gry.

Sklepy stacjonarne

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że bardzo ważnym przyczółkiem dla wszelkich działań są stacjonarne sklepy z grami, dlatego w przypadku Podboju właśnie one będą mogły liczyć na nasze dodatkowe wsparcie w postaci materiałów promocyjnych. Dzięki temu szeregi rekrutów chwalących imię Imperatora zostaną znacznie wzmocnione, a tym samym wartość strategiczna danej placówki będzie dla nas znacznie większa. Z naszej strony przełoży się to na bezpośrednie wsparcie takich miejsc, dlatego sklepy, które zaangażują się w promowanie polskiej wersji gry Warhammer 40 000: Podbój, a tym samym rozwój lokalnej sceny turniejowej, będą mogły liczyć na nasze dodatkowe wsparcie.

Bez wątpienia wszystko to sprawi, że nikt nie będzie mógł przejść obok gry obojętnie!

Lubicie sami organizować turnieje? Chcecie podzielić się z innymi graczami swoimi poradami strategicznymi albo napisać raport z ostatniej bitwy? Nasz sztab na was czeka!

W naszym programie znajdzie się także miejsce dla niezależnych organizatorów turniejów, jak i wszelkich fanów gry, którzy będą chcieli na łamach naszego serwisu publikować relacje, poradniki i inne artykuły związane z Podbojem. Wszyscy oni mogą liczyć na nasze wsparcie – w końcu łaska Imperatora jest niezmierzona.

O szczegółach będziemy informować Was na bieżąco, jednak już dziś chcieliśmy dać Wam znać na co możecie liczyć w związku z nadchodzącą premierą. Nieskromnie powiemy, że naszym celem jest uczynić Podbój jedną z najpopularniejszych gier karcianych w Polsce!

Szykujcie się na totalny Podbój!

podboj_obr

Ważna informacja dla osób planujących grać w inną niż polska wersję gry Warhammer 40 000: Podbój.

Wszystkie opisane przez nas powyżej opcje dodatkowe w postaci galaktycznych kredytów, specjalnych nagród, systemu osiągnięć, jak i materiałów promocyjnych będą dostępne wyłącznie dla osób, które wybiorą polską wersję gry. Gracze korzystający na turniejach z innych wersji językowych (np. angielskiej) będą uwzględniani w ogólnopolskim rankingu, jednak nie będą mieli prawa otrzymania opisanych wyżej przywilejów, ani udziału w specjalnym, zamkniętym turnieju finałowym na koniec sezonu.