3 grudnia 2015

Przebudzenie Genokradów

box

Nie ma chyba większego obcego zagrożenia dla Imperium niż Genokrady. Przebiegli łowcy, sprytem i inteligencją dorównujący nam samym, których jedynym celem istnienia jest jak najszybsze reprodukowanie się i zasiewanie zniszczenia i chaosu wszędzie, gdzie się znajdą.
- Natura bestii, Inkwizytor Kalistradi

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się czwarty zestaw wojenny z cyklu Upadku do gry Warhammer 40,000: PodbójCo Czyha w Otchłani.

Z kosmicznego olbrzyma, Kaeruxa Erameasa, który rozbił się na powierzchni Sacaellum, wylała się zabójcza horda wojowników Chaosu, wyznawców Khorna. Okazuje się jednak, że w opuszczonym statku czai się coś mroczniejszego. Chmara uśpionych Genokradów poczuła zapach krwi dobiegający z niższych, opustoszałych poziomów statku. Niemożliwy do zaspokojenia głód Tyranidów pochłonie wszystko, co stanie na jego drodze.

Co Czyha w Otchłani to kolejny dodatek z cyklu Upadku, który rozbudowuje kolejną frakcję do walki o Sacaellum. Gracze znajdą w nim karty wspierające główną tematykę cyklu, a więc nadające nowe znaczenie symbolom planet i skupiające się na specjalnych właściwościach i celach każdej z ras. Ten zestaw wojenny wprowadza do gry nowego przywódcę Tyranidów – Genokrada, razem z jego 8-kartowym sygnowanym oddziałem. Poza tym w pudełku gracze znajdą także 51 innych kart (po 3 kopie każdej z 17 różnych kart), którymi wzmocnią pozostałe frakcje. W Co Czyha w Otchłani każda rasa otrzymuje nowe sposoby prowadzenia wojny i powody ku niej: Tyranidzi wyjdą z Kaerux Erameas i zaleją świat, Czarni Templariusze wytoczą swoją krucjatę, a siły Chaosu będą przemierzać sektor w mgnieniu oka dzięki spaczonemu teleportarium.

wachlarz

Ukryte zagrożenie

Tyranidzi, którzy zostali dodani do gry w Wielkim Pożeraczu, to stosunkowo nowa rasa w sektorze Traxis, których siłami dowodzą Władca Roju i Stary Jednooki. Cykl upadku wprowadza dla nich nowego przywódcę, Genokrada, znanego w Imperium pod nazwą Obiekt: Ω-X62113.

obiektPodobnie jak inni przywódcy, Obiekt: Ω-X62113 rozpoczyna grę posiadając 6 zasobów i 6 kart dla wyrównania jednostki synapsy dołączonej do krwiożerczej hordy gracza. Inaczej jednak niż inni dowódcy Tyranidów, Subject: Ω-X62113 nagradza cierpliwość i uważne planowanie nagłych i nieoczekiwanych ataków. Tekst jego umiejętności brzmi: Każda karta z cechą Genokrad na twojej ręce może być wystawiana na zarażonych planetach tak, jakby miała Zasadzkę.

Możliwość urządzania zasadzki przez Genokradów niesie ze sobą olbrzymie konsekwencje. Kiedy  Obiekt: Ω-X62113 dowodzi armią gracza, jego przeciwnik musi być bardzo uważny. Każda bitwa na zainfekowanej planecie może zmienić się w krwawą jatkę, gdy Genokradzi wyskoczą na wroga z ukrycia. Ponieważ umiejętność ta jest ograniczona tylko i wyłącznie ilością zainfekowanych planet w grze, Genokrady mogą bez przeszkód atakować bez ostrzeżenia w całym sektorze Traxis.

Niektórzy Genokradzi, tacy jak Genokrad z Ymgarl, zostali już wprowadzeni do gry, inni wchodzą do niej wraz z Obiektem: Ω-X62113. W nowym dodatku znajdą się m. in. 4 kopie Genokradów Inwazyjnych, którzy już sami w sobie są jednostką, która może sprawdzić się w walce lub nawet przechylić szalę zwycięstwa w fazie dowodzenia. Jednak ich prawdziwa siła leży w Reakcji. Po zagraniu Genokradów Inwazyjnych gracz może wybrać dowolną jednostkę przeciwnika na tej planecie. Do końca tury PW tej jednostki obniża się o 1, a PW Genokradów Inwazyjnych wzrasta o 1. W normalnych warunkach, można używać tej umiejętności do łatwego eliminowania jednostek przeciwnika o niskim poziomie PW, takich jak Wolny Kupiec czy Strażnicy Biel-Tan. Razem z umiejętnością nowego dowódcy, zasadzka może okazać się elementem, który przechyli szalę zwycięstwa na stronę Tyranidów, obniżając PW kluczowych jednostek przeciwnika.

Zasadzka Tyranidów jest jeszcze groźniejsza, jeśli w grze znajdują się Zrujnowane Przejścia. W ramach akcji walki gracz może wyczerpać i poświęcić Zrujnowane Przejścia, żeby przygotować każdą jednostkę Genokradów, jaką kontroluje na danej planecie. Zrujnowane Przejścia pozwalają więc Genokradom zaatakować 2 razy podczas jednej tury walki i mimo że można z niego skorzystać tylko raz, może przynieść Tyranidom znaczną korzyść i olbrzymią przewagę.

workiGenokradów można uczynić jeszcze niebezpieczniejszymi, dzięki karcie Worki Zabójczych Toksyn. Ten dodatek można dołączyć do jakiekolwiek kontrolowanej jednostki, zapewniając jej znacznie podwyższony ATK w zamian za odrobinę mniej PW. Dodatkowo, tak jak każdy sygnowany dodatek, Worki Zabójczych Toksyn posiadają 3 symbole tarczy – więcej niż jakakolwiek inna niesygnowana karta. W większości innych talii, gracz musi zdecydować, czy użyć umiejętności swojego sygnowanego dodatku, czy wystawić go jako mocną kartę obronną. Worki Zabójczych Toksyn pozwalają na oba te zagrania, ponieważ można wystawić je na pole bitwy zarówno z ręki, jak i ze stosu kart odrzuconych. Co więcej, dodatek ten ma także cechę Genokrad, dzięki czemu, używając umiejętności nowego przywódcy, gracz może przypuścić zupełnie niespodziewany, zmasowany atak.

Ostatnia karta w sygnowanym składzie Obiektu: Ω-X62113 pozwala na rozprzestrzenianie wpływu Genokradów i zarażanie innych ras. Dwie kopie Wszczepienia Genów to wydarzenie, które można zagrać, kiedy Genokrad kontrolowany przez gracza zniszczy wrogą jednostkę o wydrukowanym koszcie 3 lub mniejszym – gracz może ją wtedy umieścić w grze pod swoją kontrolą, na tej samej planecie, na której znajdował się dany Genokrad. Przed graczami kontrolującymi Tyranidów otwierają się zupełnie nowe możliwości – np. przeciągnięcie na swoją stronę Weteranów Krwawych Aniołów. W obliczu inwazji Tyranidów i Wszczepienia Genów nic nie jest bezpieczne, nawet teoretycznie martwe jednostki.

Planeta rozdarta wojną

Planeta Sacaellum rozdarta jest przez walczące ze sobą frakcje. Straż Imperialna walczy z najeźdźcami Mrocznych Eldarów, tyranidzcy Genokradzi urządzają zasadzki na orkowe bandy, a wojownicy Khorna zabiją każdego, kto stanie na ich drodze. Którą frakcję poprowadzisz do zwycięstwa w tej krwawej wojnie?

Co Czyha w Otchłani będzie dostępny w sklepach już w 2016!