9 sierpnia 2017

Premiera: EXIT: Gra tajemnic

exit_chata_box exit_laboratorium_box exit_grobowiec_box

Dziś do sprzedaży trafia seria EXIT: Gra tajemnic. EXIT to seria gier w stylu escape room, w których gracze będą musieli rozwiązywać zagadki, by wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Każda z 3 gier stawia graczy w innej sytuacji, oferuje zupełnie inne łamigłówki ale cel każdej gry z serii jest jeden: znaleźć wyjście.

EXIT – rozpoczęcie

Wytężcie umysły, bo zagadki wcale nie są proste i często wymagają kreatywnego myślenia. Nie myślcie, że EXIT to zbiór klasycznych łamigłówek – autorzy przygotowali dla Was coś specjalnego w każdym pudełku i nie raz będziecie zaskoczeni ich pomysłowością. Nie zdradzimy Wam więcej szczegółów na temat samych zagadek, żeby nie psuć przyjemności z samodzielnego odkrywania gry, ale możemy nieco przybliżyć samą rozgrywkę.

Tajemnice, tajemnice…

Po zapoznaniu się z krótką instrukcją pierwsze, co weźmiecie do rąk to niepozorna książeczka. Tam znajdziecie przeróżne wzory, teksty, obrazki, kształty i inne tajemnicze znaki. Ich przeznaczenia jednak musicie domyślić się sami na podstawie kart Zagadek. Już na początku rozgrywki dobierzecie co najmniej jedną taką kartę, która postawi Was w obliczu wyzwania. Jeśli je rozwiążecie, czeka Was nagroda i kolejne zagadki. Czy uda Wam się rozwiązać wszystkie i uciec z zamknięcia?

EXIT-wachlarz

Ślepy zaułek

A co jeśli nie możecie rozwiązać jakiejś zagadki? Wtedy gra przychodzi z pomocą – do każdej zagadki przypisane są 2 karty Wskazówek i jedna karta Rozwiązania. Za nic w świecie nie możecie wpaść na dobry trop? Możecie sprawdzić odpowiednią kartę Wskazówki i być może nakieruje ona Was na dobry tok myślenia i popchnie grę do przodu. Karty Wskazówek mają jednak swoją cenę – na koniec gry otrzymacie mniej punktów, jeśli użyliście zbyt wielu Wskazówek.

Wyjście

Rozpoczynając grę macie tylko jeden prosty cel – uciec z więzienia. Czy uda Wam się jednak pokonać wszystkie pułapki, otworzyć wszystkie skrzynie i rozwiązać wszystkie zagadki? Przekonajmy się – seria EXIT jest już do nabycia w dobrych sklepach z grami planszowymi.

UWAGA! W grę można zagrać tylko 1 raz – rozgrywka wymaga zniszczenia niektórych elementów.

exit_chata_box

EXIT: Chata w lesie

Awaria samochodu zmusiła was do spędzenia nocy w środku lasu. Na szczęście udało wam się schronić przed deszczem w opuszczonej chacie. Jednak rano okazuje się, że drzwi zostały zamknięte, a solidne kraty w oknach uniemożliwiają ucieczkę…

Cena: 54,90

Link do sklepu: klik

exit_laboratorium_box

EXIT: Tajemnicze laboratorium

Zgłosiliście się jako obiekty testowe do nowych badań i musicie stawić się w wyznaczonym laboratorium. Na miejscu okazuje się jednak, że jesteście tam zupełnie sami. Nagle z jednej z probówek zaczyna unosić się dziwny dym i tracicie przytomność. Gdy ją odzyskujecie, okazuje się, że zostaliście uwięzieni w laboratorium.

Cena: 54,90

Link do sklepu: klik

exit_grobowiec_box

EXIT: Grobowiec faraona

Wizyta w Dolinie Królów to najbardziej emocjonująca część waszej wycieczki do Egiptu. Błądząc po wąskich korytarzach, tracicie z oczu resztę grupy i docieracie do pełnego tajemnic grobowca faraona. Niestety, nie możecie już z niego wyjść – kamienne wrota zamknęły się tuż za wami!

Cena: 54,90

Link do sklepu: klik