30 sierpnia 2017

Premiera: Catan – Morskie legendy

Czas wypłynąć na szerokie wody – już dziś do sprzedaży trafia dodatek do gry planszowej CatanMorskie legendy! Dodatek wprowadza nowe scenariusze do rozszerzenia Żeglarze. Cztery rozdziały opowiadają historię związaną z rozbitkami, którzy niespodziewanie pojawili się przy wyspach Catanu.

Gracze wcielą się w przedstawicieli catańskich plemion i w każdym z rozdziałów będą musieli sprostać innemu wyzwaniu. Osiągnięcie dodatkowych korzyści ze spełnienia wymagań często będzie się wiązało z ogólnym wynikiem wszystkich graczy, co oznacza częściową współpracę. Jednak każde z plemion Catanu będzie zbierać owoce własnej pracy, a ostatni scenariusz ostatecznie rozstrzygnie, który z graczy zostanie zwycięzcą.

morskie_legendy_box_mini

Jest rok 71 po przybyciu pierwszych osadników na Catan. Wszystkie zakątki wyspy zostały już dobrze zbadane, a okoliczne wody przemierzają liczne statki tutejszych plemion.

Rada Catanu ma dla was nowe zadanie: na brzegach wyspy pojawili się rozbitkowie, którzy potrzebują waszego wsparcia. Gotowi do niesienia pomocy, wyruszacie w morze. Co was tam czeka? Jakie zdarzenia kryją się za pojawieniem się nowo przybyłych?